Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic VI czy Astra II ?

CzaroJBL 10 Mar 2012 16:11 3552 12
  • #1 10 Mar 2012 16:11
    CzaroJBL
    Poziom 10  

Witam. Mam zamiar zmienić samochód i interesują mnie 2 typy podane w tytule. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych aut. Chodzi mi o głównie o silnik, komfort jazdy, wyposażenie oraz największe wady jakie wg. Was mają te auta.

Chciałbym również poznać Wasze opinie na temat silników 1.4 i 1.6 vtec w civic VI aczkolwiek słyszałem że palą sporo więcej niż zwykłe. :)

0 12
  • #2 11 Mar 2012 11:33
    pbkat
    Poziom 14  

Poszukaj sobie civic 1,8vti o oznaczeniu silnika B18C4 a zapomnisz o innych autach... Prowadzenie, osiągi i niezawodność... To klasa sama w sobie!!

0
  • #3 11 Mar 2012 12:40
    CzaroJBL
    Poziom 10  

Szczerze mówiąc rozglądałem się bardziej za tymi z silnikami 1.4 1.5 1.6 może być vtec..
    Na te 169km w 1.8 to nie urobie :] Więcej mocy więcej fantazji równa się dużo większe spalanie :)

0
  • #4 11 Mar 2012 12:56
    pbkat
    Poziom 14  

A słyszałeś o instalacji gazowej:)

0
  • #5 11 Mar 2012 13:22
    CzaroJBL
    Poziom 10  

Jeżdżę cały czas na gazie i do hondy też pewnie zamontował bym gaz :)

0
  • #6 11 Mar 2012 16:18
    pbkat
    Poziom 14  

No to spalanie 10-12 lpg to nie dramat. Ale cała reszta to po prostu bajka...

0
  • #7 11 Mar 2012 19:39
    CzaroJBL
    Poziom 10  

Na allegro jest ich bardzo mało a mnie interesuje tylko wersja 5-drzwiowa..

0
  • #9 12 Mar 2012 18:52
    CzaroJBL
    Poziom 10  

A na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy kupnie takiej Hondy?

0
  • #10 14 Mar 2012 16:50
    pbkat
    Poziom 14  

Korozje i czy nie była strzelona. Reszta jest jak w pozostałych autach.

0
  • #11 17 Mar 2012 16:10
    wchu01
    Poziom 2  

Ja mam Astre 2 w kombi 2.0dt (82KM) i powiem szczerze że zadowolony jestem z niej, stan określam jako dobry jest przejechane 255000km oczywiście ściągnieta z niemiec z książką itp wiec co do przebiegu ciężko powiedzieć no ale przy zakupie warto zwrócić uwagę (co do astry) na wydech u mnie malowany (sprawka handlarzy) i jest do wymiany, i sprawdzić czy działa cała elektryka (klima, klakson, światła, radio, itp itd.) warto też podpatrzeć stan progów bo na progach są plastikowe nakładki i pod nimi może być ruda. Ogólnie do ASTRY części tanie jak barszcz instant ;) np tłumik od katalizatora z obejmami gumkami koszt ok 310pln z przesyłką, silniczek do spryskiwaczy zapłaciłem ok 9 pln :) z gwarancją! a co do hondy to szwagier mój ma z roku 2003 z silnikiem 1.7cdti i powiem że jemu cały czas sie coś dzieje jak nie kontrolki od check engine, kontrola od ściec żarowych teraz problem z ładowaniem, a o centralnym zamku już nie wspomne w nich to silniczki jak z zabawek made in china. Co do zrobieniu coś przy silniku to w hondzie to masakra np. dostać sie do alternatora to nie taka łatwa sprawa. Co do zalet takiej hondy to miejsce, jest tam tak dużo że można grać w pingponga czy może lepiej w babinktona. Spalanie 4,4 na trasie ok 6 w mieście, moja astra musi zadowolić sie 5 na trasie a 7-8 w mieście. na koniec dodam że w porównaniu do Civica w Astrze jeszcze (dopukać w niemalowane (tam gdzie ruda zagląda)) nic nie robiłem, na czasie tłumik i pasek wieloklinowy wymienie kwestia eksploatacji. Poza tym przy swoim samochodzie coś moge zrobić pod blokiem w szwagra bez kanału i ponośnika nie obejdzie sie. w razie pytań zapraszam i pozdrawiam.

ps. każdy chwali to co ma.

0
  • #12 18 Mar 2012 21:23
    pbkat
    Poziom 14  

Kolego wchu01 schodki to dopiero przed tobą. Każdy mechanik na kuli ziemskiej który naprawia samochody powie Ci że Twój silnik to porażka... z góry współczuję... A ten silnik z Hondy nie jest ich produkcji i nigdy bym go nie polecił. Benzyna w Hondzie to zupełnie inna piękna bajka:)

0
  • #13 21 Mar 2012 01:39
    wchu01
    Poziom 2  

heh jak napisałem wcześniej ja wole astre i o gustach sie nie rozmawia. Co przede mną to przede mną. Napisałem swoje zdanie na temat dwóch aut z którymi mam styczność i mniej więcej starałem sie opisać.

0