Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1.9TDI Quattro 2001 - świecą: ABS,ESP i hamulce (błąd 301 i 65535)

10 Mar 2012 18:15 10915 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, tak jak w temacie: świecą się cały czas kontrolki ABS,
    ESP oraz (od hamulców) na czerwono wykrzyknik w kółku i są trzy sygnały dźwiękowe po włączeniu zapłonu.
    Dzisiaj zrobiłem testy abs oraz silnika, mam program: Polski VAG 4.9 i napisze co pokazał program:

ABS :
    Nr Identyfikacyjny sterownika - 8D0907389E ABS/ESP allrad D56
    Urządzenie - 0265109462 BB 35102
    Kodowanie programowe - 4255
    WSC warsztatu - 6435

Opis:
    1486 - Przeprowadź test drogowy , brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    301 - Pompa odprowadzająca dla ABS-V39 , nieprawidłowy sygnał

SILNIK:
    Nr Identyfikacyjny sterownika - 038906019CC1, 9IR4EDC0000SG 1303
    Kodowanie programowe - 3
    WSC warsztatu - 63351

Opis:
    19561 - Nie znany kod błędu, brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    17552 - Masowy przepływomierz powietrza - przerwa/zwarcie na masę , brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    17664 - Czujnik temperatury płynu chłodzącego - zwarcie do plusa/przerwa, brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    17964 - Ciśnienie doładowania - nie osiągnięta granica regulacji, brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - błąd sporadyczny
    17978 - Moduł sterujący zablokowany, brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Nadmienie że klocki i tarcze hamulcowe tył wymieniałem na nowe (Bosch) 3 tyg temu, a przód tarcze i klocki też nowe TRW wymieniane było rok temu.
    Z tego co pokazuje diagnostyka wynika że coś chyba jest nie tak ze sterownikiem ESP który to znajduje się pod tylną kanapą, sprawdzałem nawet nr tego sterownika i jest taki sam jak podaje VAG - 8D0907389E i chyba coś z tą pompą abs też coś nie tak?
    Wcześniej ok tydzień temu jak podłączyłem pod Vag to pokazywał błąd: 65535 - uszkodzony moduł sterujący, dzisiaj ten błąd już nie pokazał.
    Myślałem że to może sterownik od pompy ABS padł ale już sam nie wiem, za wszelkie informacje i sugestie będę wdzięczny ,pozdrawiam )
  • Poziom 37  
    Sprawdzić napięcie w samochodzie.
  • Poziom 10  
    dzięki za odp, a może jakieś inne sugestie,może ktoś miał podobny przypadek (niekoniecznie w tej marce samochodu)
    Apropo, sprawdzenia napięcia to jak najlepiej sprawdzić,sory za takie pytania ale to jest moje pierwsze auto od niedawna i nie za bardzo się rozeznaje,chciałem też sprawdzić czy wszystkie bezpieczniki są dobre ale nie wiem jak się rozpoznaje czy bezpiecznik jest dobry czy nie :), czy jeżeli będzie spalony to będzie to jakoś widać?,
  • Poziom 37  
    To w tej sytuacji, ze smutkiem, ale kieruję Kolegę do elektryka. Tu już Kolega nie da rady.

Mierzenie napięcia wykonujemy miernikiem uniwersalnym, "z marketu", za kilkanaście złotych. Lecz do tego potrzebne są wiedza i minimum doświadczenia; bez tego można dokonać niebezpiecznych zwarć pojazdu (gdy na przykład dotknie się przy pracach nie tych przewodów co trzeba).
    Bezpiecznik ma w środku widoczny drucik. Po "spaleniu" się bezpiecznika ten drucik ma widoczną przerwę. Nie mam akurat spalonego by to pokazać, wyrzucam zaraz.
    Reasumując, na razie działania Kolegi powinny ograniczyć się do wymiany spalonej żarówki w lampie.
  • Poziom 10  
    ok, dzięki za cierpliwe wytłumaczenie takich podstaw, a jeszcze jedno :czy z tymi świecącymi trzema kontrolkami mogę na razie jeździć, gdyż obecnie przebywam za granicą i za 3 - 4 tyg będę jechał do kraju ok 1200 km, i wtedy chciałbym to zrobić,czy nic nie powinno się stać z powodu tych kontrolek?, po prostu na razie nie mam ABS-u (podejrzewam że albo sterownik albo jakieś czujniki padły), dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    ponawiam pytanie, czy nikt nie miał podobnych problemów z tymi kontrolkami??
  • Poziom 39  
    Brakuje ci gdzieś zasilania.
  • Poziom 10  
    ok, dzięki za odp, a czy mogę na razie tak z tym jeździć?