Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pneumatyk cordobie 95r i sterownik STEROWNIK ZAMKA CENTRALNEGO STEELI MEN SM 188

10 Mar 2012 19:01 6182 14
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie kolegów z forum

Mam do was prośbę o poradę bo przyznaję się ale jak narazie to chyba jestem za słaby do tego.
    A więc kupiłem do mojej cordi sterownik centralnego zamka . model : STEROWNIK ZAMKA CENTRALNEGO STEELI MEN SM 188 F

Moje auto posiada orginalny centralny zamek pneumatyczny który działa bez zażutu.
    Zabrałem się do montażu wedle schematu tak mi się wydaje
    schemat tradycyjny do zamka pneumatycznego

Podłączałem wedle schematu do zamka pneumatycznego. i teraz pytanie odnośnie bo wymiękłem przy tym że jak to podłączyć do pompy jak tam są 3 kable
    schematy :

Pneumatyk cordobie 95r i sterownik STEROWNIK ZAMKA CENTRALNEGO STEELI MEN SM 188

i do przełącznika w drzwiach ogólnie to który to ? to ten w drzwiach kierowcy ? bo od niego tak że odchodzą 3 kable

I jest tam aby nie było połączenia między tą centralką zamka a pompą ? Przy moich podłączeniach zamek tylko się zamykał i to guzikiem do otwierania straciłem już pomysł
    Szukał o tym sporo różne schematy itp ale no nic nie pasuje
    Proszę o jakąś podpowiedź jakąś rade
    z góry dziękuje i pozdrawiam

Proszę uzupełnić informacje o posiadanym sterowniku - schemat lub nazwa modelu.
    Reg. 3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. Mod.[CameR]
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Z tego co pamiętam, to jest tam sterowanie dwoma plusami, więc nie wedle schematu do zamka pneumatycznego, tylko dwa plusy, impuls na jeden otwiera, na drugi zamyka.
  • Poziom 8  
    to jest racja bo przy drzwiach są te trzy kable na jednym jest cały czas plus na drugim jak otwarty to plus na trzecim nic a jak zamknięty to na drugim nic a na trzecim plus. Mam sterownik taki jak pisałem jak wyczarować sterowanie dwoma plusami ?? jakiś przekaźnik dodatkowy czy jak ?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli w instrukcji był schemat dla zamków pneumatycznych, to i dla sterowania dwoma plusami też pewnie jest, jeśli nie ma to styki COM do plusa, NO do zamka, NC nie podłączone.
  • Poziom 8  
    Kolego GRafal dałeś mi natchnienie :D zrobiłem otwiera i zamyka wedle schematu sterowania plusem i jest ok . Tylko jeszcze mam problem gdzie najlepiej znaleźść i gdzie podłączyć kierunki by mrygały ? dodam że jak sprawdzałem probówka to przerywacz jest odrazu w centralce bo przerywa światło oraz jest rozdzielenie do prawego i lewego kierunka. Czy wystarczy do lampy czy jak ?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Przewody kierunków znajdziesz w progu (cz/bi, cz/ziel), albo skrzynce bezp. złącza z tyłu skrzynki, chyba pierwsze od lewej.
  • Poziom 8  
    oo to jutro poszukam w progu bo szukałem w kolumnie kierownicy z probówką . To wtedy wystarczy do jednego i do drugiego podpiąć po kabelku tak ?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Tak wystarczy, przy kolumnie też będą.
  • Poziom 8  
    przy kolumnie będą w tym samym kolorze ? dzięki wielkie GRafal
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Tak, przy kolumnie lub w progu tak samo: czarny/zielony, czarny/biały
  • Poziom 8  
    ok jutro to ogarne i napisze czy wszystko ok . Jak narazie Dzięki wielkie za pomoc
  • Poziom 8  
    ok wszystko ogarnięte.kolory kabli się zgadzają wielkie dzieki .
    Mam jeszcze pytanie otóż w mojej centralce jest też kabel do domykania szyb. Mam w cordobie elektryczne szyby a na kablu od sterownika jest napisane na schemacie : -500mA czyli masowo nie ? gdzie by należało to podpiąć aby domykał szyby ?
  • Poziom 20  
    Cytat:
    gdzie by należało to podpiąć aby domykał szyby ?

W tym roczniku do dodatkowego modułu, a moduł wpiąć w szereg z zasilaniem silników.
  • Poziom 8  
    czyli dokupić moduł tak ? hmm gdybym miał jakiś schemat to bym się za to zabrał ale tak to chyba nie
  • Poziom 20  
    Tak. Np. sterownik szyb MPW-2, instrukcja jest w komplecie.