Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch nie wypompowuje wody, diagnoza.

10 Mar 2012 19:18 55793 3
  • Poziom 16  
    Witam, mam problem ze zidentyfikowaniem awarii w tej zmywarce. Niestety zagubiłem instrukcje i nie potrafię podać modelu, więc dodaje fotki. Zmywarka ma problem z wypompowaniem wody, po prostu po zakończeniu programu woda stoi w zmywarce. Przewody są drożne na 100%, po zdjęciu przewodu elastycznego woda swobodnie spływa poprzez zespół pompy do wiadra , także jako tak drożność jest. Sprawdziłem też wąż spustowy. Czy ten model ma jakąś identyfikacje na podstawie kodu błędów , jeśli tak to jak to zrobić? Jak ewentualnie dostać się do tej pompy spustowej tak aby sprawdzić ją na "krótko" . Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy ewentualny koszt naprawy przez serwis przy jej wieku jest opłacalny.

Zmywarka Bosch nie wypompowuje wody, diagnoza. Zmywarka Bosch nie wypompowuje wody, diagnoza. Zmywarka Bosch nie wypompowuje wody, diagnoza. Zmywarka Bosch nie wypompowuje wody, diagnoza.

Pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post

Poziom 16  
    Otwórz zmywarkę, wyjmij filtr i sito. W środku powinna być taka osłonka przykręcona na jedną śrubę TORX. Pod nią są łopatki od pompy spustowej. Sprawdź czy nic się tam nie dostało.
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 16  
    Niestety wspomniana klapka nad łopatkami wirnika jest w nowszych modelach, a w tym musiałem rozbebeszyć całą zmywarkę i dostać się od dołu. Pompka jest połączona z wanną gumowym kanałem. Pod łopatkami było szkło :cry: . Ale staroć jest już naprawiona.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.