Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoki ping internetu Vectra.

10 Mar 2012 20:32 3073 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jakiś czas temu zmieniłem dostawcę mojego internetu z Neostrady na Vectrę, powodem tego był m.in. wysoki ping, jak i słaby stosunek cena/jakość. Jednak, o dziwo od czasu tej zmiany nie zauważyłem poprawy sytuacji jeśli chodzi o mój ping - był za duży (przynajmniej dla mnie) i nadal taki jest, pomimo tego, w Neostradzie miałem 2mb/s, a w Vectrze mam 24mb/s. Również po zmianie karty sieciowej na lepszą, ping pozostał taki jaki był. Nie wiem też, czy źródłem problemu może być odległość karty od modemu (modem stoi w innym pokoju, jakieś 5m od karty).

Wynik speedtestu: Wysoki ping internetu Vectra.
    Download wyszedł 14mb/s, ale to akurat nie jest ważne, większość dnia jestem w stanie spokojnie ściągać pliki z prędkością +2MB/s.

A tu pingowanie wp.pl: Wysoki ping internetu Vectra.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, co z tym zrobić, to proszę pisać.
  • Poziom 43  
    Ping rzędu 40 ms jest całkiem niezły, nie rozumiem co tu chcesz poprawiać.
  • Moderator - Sieci, Internet
    stefanottt napisał:
    ostradzie miałem 2mb/s, a w Vectrze mam 24mb/s.

Nie zawsze zwiększenie prędkości łącza ma wpływ na czas odpowiedzi z danego adresu. Wszystko zależy jak pracują serwery dostawcy i jak wygląda trasa pakietów.
    Daj jeszcze screen-a z tracert wp.pl
    Zobaczymy czy router ma na to jakiś wpływ.
  • Poziom 2  
    @jurek.adam
    Może dla ciebie normalny, ale jeśli wcześniej mając 2mb/s, a teraz 24mb/s przy czym ping się nie zmienił to coś nie tak. Do tego jeszcze, w większości gier jakie gram przez neta, nawet na polskich serwerach, 90% osób ma mniejszy, pomimo tego, że oni maja 5-10 razy wolniejszy internet...

@up
    Wysoki ping internetu Vectra.
  • Poziom 43  
    Wysokie opóźnienia zaczynają się powyżej 100 ms, a z wynikiem ~40 ms można swobodnie grać w każdą grę online.

Pewnie, że każdy chciałby mieć jak najniższy wynik pingu, ale nie masz czego reklamować skoro Twoje wartości są w normie.

Prędkość łącza nijak ma się do wyników z pingu, bo tu nie ma korelacji.

Skorzystaj z programu WinMTR, żeby poznać trasę i realne opóźnienia jakie występują po drodze.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wrzuć całe śledzenie z cmd->tracert wp.pl