Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki rozmiar gaźnika, motorek 50cc 2T

Porkyyy 10 Mar 2012 20:47 4354 8
  • #1 10 Mar 2012 20:47
    Porkyyy
    Poziom 10  

Witam posiadam motorek 50cc i chciałbym sprawdzić rozmiar gaźnika. Na gaźniku nie ma rozmiaru szukałem już. Słyszałem że mierzy się rozmiar przepustnicy albo otwór od strony króćca, jednak rozmiary się różnią ;/ niech ktoś powie, który sposób jest w 100% realny? Proszę o szybką odpowiedź :)

0 8
  • #2 10 Mar 2012 20:56
    sysak251
    Poziom 10  

Najlepiej żeby pasował na otwory mocujące i żeby był od takiej samej pojemności i oczywiście 2-suw czy 4-suw

0
  • #3 10 Mar 2012 21:03
    Porkyyy
    Poziom 10  

jest to 2t tylko jak mam zmierzyć rozmiar swojego zamontowanego już gaźnika ? Co mam zmierzyć rozmiar przepustnicy czy rozmiar od strony króćca mierzyłem oba i się różnią ;/

Dodano po 1 [minuty]:

od strony przepustnicy jest to 16mm a od strony króćca jest to 19mm

0
  • #4 10 Mar 2012 21:09
    sysak251
    Poziom 10  

Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś mierzył gaźniki i nie wiem jakiemu celowi miałoby to służyć. Chociaż w japońskich motocyklach podają średnicę gardzieli a to w takim przypadku mierzona jest od strony krućca

0
  • #5 10 Mar 2012 21:20
    Porkyyy
    Poziom 10  

Chcę zmierzyć w celu jego wymiany a nie chcę zmienić na taki sam lub mniejszy. To w takim układzie jest to 19mm ?

0
  • #6 10 Mar 2012 22:25
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

sysak251 napisał:
    Najlepiej żeby pasował na otwory mocujące

Zupełnie niekoniecznie.
    Porkyyy napisał:
    jak mam zmierzyć rozmiar swojego zamontowanego już gaźnika ? Co mam zmierzyć rozmiar przepustnicy czy rozmiar od strony króćca mierzyłem oba i się różnią

mierzysz średnicę gardzieli, a nie średnicę wlotu. Ta zawsze będzie większa. Średnicę gardzieli mierzysz od strony łączenia gaźnika z cylindrem.

sysak251 napisał:

Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś mierzył gaźniki i nie wiem jakiemu celowi miałoby to służyć

To mało słyszałeś... Gaźniki wymienia się w określonych sytuacjach, choćby by podnieść parametry silnika, czyli dokonać tuningu. Są też konstrukcje mniej i bardziej udane. To samo z jakością...

Oprócz średnicy gardzieli, ważne są także dysze, a nawet kąt, pod jakim ma gaźnik pracować. Ważny jest też stosunek średnicy gardzieli do średnicy dolotu i wiele innych spraw. Zainteresowanych odsyłam do cyklu artykułów Pana Tomasza Sałka na temat poprawiania osiągów i pracy silników dwusuwowych.

0
  • #7 11 Mar 2012 01:14
    Porkyyy
    Poziom 10  

Jaki rozmiar gaźnika, motorek 50cc 2T to co zaznaczone jest u mnie jajowate a od strony króćca ssącego jest okrągłe normalne i właśnie zmierzyłem od strony króćca ssącego 19mm

0
  • #8 11 Mar 2012 12:39
    sysak251
    Poziom 10  

Porkyyy napisał:
    Chcę zmierzyć w celu jego wymiany a nie chcę zmienić na taki sam lub mniejszy. To w takim układzie jest to 19mm ?

Uważam, że nie ma sensu zakładać gaźnika o średnicy gardzieli większej niż średnica króćca i tak przepływ będzie ograniczony do średnicy owego króćca.
    Lepiej pomyśl nad wymianą dysz na większe i można też pomyśleć nad kątem pochylenia gaźnika jak to wcześniej słusznie zauważył Błażej.

0
  • #9 11 Mar 2012 15:06
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nad kątem pracy gaźnika się nie myśli. To jest zadane. Gaźnik z płasko położoną komora pływakową, nie będzie pracował poprawnie pod kątem i odwrotnie. Możliwa jest natomiast zmiana średnicy gardzieli, choć wiąże się to z przeróbkami cylindra. Wszystko oczywiście przy zachowaniu odpowiednich parametrów Jeszcze raz odsyłam do wspomnianych artykułów.

0