Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modernizacja automatu tokarskiego TOK80

radsat 10 Mar 2012 21:40 1112 2
 • #1
  radsat
  Moderator
  Jak w tytule, automat tokarski TOK80 na sterowaniu historycznym CNC H 645, napęd wrzeciona z za wschodniej granicy ale jeszcze działa, napędy osi (2) - Apena TNP, też działają. Głowica 12 narzędziowa sterowana hydraulicznie i potwierdzana sygnałami z krańcówek dla PLC, konik sterowany elektrycznie (silniki). Chodzi o modernizacje polegającą na wymianie sterowania, na np. Sinumerik 810M. Pytanie do robiących takie rzeczy: czy sama wymiana sterowania wystarczy? Maszyna nie jest aż tak skomplikowana, dwie osie, wrzeciono, głowica narzędziowa, konik. Myślę też nad przeróbką polegającą na rezygnacji ze sterowania numerycznego i przejście na manualne. Proszę o propozycję swoich pomysłów. Proszę również o oferty na PW firm chcących takową maszynę zmodernizować. Dziękuję.
 • #2
  Zgoodie
  Level 25  
  Witam,
  oprócz wymiany sterowania trzeba będzie stworzyć program PLC, podejrzewam ze standardowe programy PLC nie podejdą albo będą musiały zostać zmodernizowane.
  Co do sugestii to chciałbym zaproponować wymianę na sinumerik 802d. Choc pewnie co niektórzy już kręcą głową, to przy prostych maszynach a zwlaszcza przy przeróbkach ze starych systemow NCU wyjdzie chyba najtaniej. Jutro mogę podesłać ewentualną ofertę na czesci do 802d lub jesli kolega faktycznie sie upiera przy 810 to tez moge przedstawic ofertę.
 • #3
  radsat
  Moderator
  Zgadza się, program PLC będzie niezbędny przy tym. Oczywiście zapraszam do złożenia oferty na PW na obydwa sterowania. Dziękuję.