Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki program lepszy od DMDE ?

onmeturn 10 Mar 2012 22:06 1542 9
    onmeturn
    Level 9  
    Rozumiem,że programy do odzysku skasowanych danych dokopują się do najniższych warstw danych ?
    Czyli taki np. DMDE może nie dokopać się aż tak głęboko ? (choć wierzę w jego moc)

Jeśli tak to jaki program ,nawet ten płatny, będzie lepszy ?
  • Helpful post
    Kasek21
    Level 43  
    Jakiej warstwy danych?

Jeżeli dane zostały nadpisane to ich nie odzyskasz.
  • Helpful post
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Opisałbyś te kolejne poziomy warstw danych, od najwyższych do najniższych? Wyjaśnij, co masz na myśli.
    onmeturn
    Level 9  
    Warstwy dla mnie to :
    plik
    kosz
    nadpisany plik
    kosz
    nadpisany plik
    kosz
    nadpisany plik
    kosz

Wydaje mi się,że w DMDE takie pliki odkopywałem.
  • Helpful post
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Nadal nie rozumiem Twojej cudacznej terminologii. Czy dążysz do odzyskiwania nadpisanych plików?
    onmeturn
    Level 9  
    Nie każdy musi znać się na wszystkim ;)
    Tak ,nadpisane pliki.
    onmeturn
    Level 9  
    Czytałem to kiedyś ale nie skojarzyłem.
    Powiedzcie mi jeszcze jak to się ma do dysków SSD ?
    Tam przecież nie można mówić o namagnetyzowaniu itd ?
    helmud7543
    Level 43  
    Zasada jest trochę inna, bo komórki tworzą bloki, można kasować całe bloki a nie pojedyncze komórki, poza tym najpierw informacja musi być skasowana żeby można było zapisać nową (w magnetycznych HDD nowa informacja jest po prostu pisana na starej, bez potrzeby poprzedzającego kasowania). Co do sedna - informacji nadpisanych odzyskać tutaj też się nie da.

Tak abstrahując od faktów i wracając do warstw - teoretycznie byłoby to możliwe gdyby:
    1. Zapisanie nowej informacji nie powodowało magnesowania do określonego nasycenia a jedynie magnesowanie umożliwiające późniejszy odczyt zapisanej informacji.
    2. Układ pozycjonowania głowic w nośnikach mechanicznych nie byłby precyzyjny, szczątki poprzedniej informacji można by teoretycznie odczytać.
    3. Przy założeniu, że występuje zjawisko 1 lub/i 2 - trzeba by posiadać sprzęt do mikroskopii magnetycznej. Żaden soft by tu nie zadziałał. A odzyskane informacje byłyby szczątkami poprzednich danych i niczym więcej.
    Ponieważ jednak ani jedno, ani drugie zjawisko nie występuje we współczesnych nośnikach danych, nawet mikroskopia magnetyczna po nadpisaniu jest bezużyteczna.
    onmeturn
    Level 9  
    OK dzieki za wszystko