Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 600 / konika 7272 - papier i maszyna wariuje

prwl 11 Mar 2012 03:31 1394 3
  • #1 11 Mar 2012 03:31
    prwl
    Poziom 8  

Witam

Mam problem z drukiem na bizhub 600 i Konica 7272 - na drugiej stronie wydruku w trybie duplex rozmazuje litery - wygląda to tak jakby papier przy drugim przelocie nie do końca równo przechodził pod bębnem (po pierwszym przelocie jest już mocno sfalowany). Efekt jest taki że na wydruku porozciągane/porozmazywane są litery - wyglądają prawie jak bold - mniej więcej 7-8 cm od krawędzi kartki w pasie o szerokości 0,5-2 cm.
    Na wydruku z szarym tłem wychodzi podobnie: lekko ciemniejszy pas. Co ciekawe nie zdarza się to na każdym wydruku tylko co jakiś czas (żadnej reguły), nie ma znaczenia czy maszyna długo już pracuje czy jest świeża - chociaż zauważyłem że po 5-6 godzinach natężenie rozmazywania wzrasta.

Papier prosto z paczki i nie tylko. Temperatura otoczenia 19-20 stopni, wilgotność 45-55 %. Generalnie papier jak poleży niezapakowany to zaczyna lekko falować na brzegach (czyli jest w miarę suchy jak ładuje go do maszyny i drukuję). Na 7272 widać rozmazywanie bardzo, na bizhubie 600 dużo mniej ale widać - obie w tym samym pomieszczeniu.

Czy ktoś miał podobny problem? Jakieś sugestie?

0 3
  • #2 13 Mar 2012 21:08
    NEWPRINT
    Poziom 19  

45-55% wilgoci to sporoa papier z paczki ktora lezala w tym pomieszczeniu? mowisz ze to nie jest co kazdy wydruk wiec moja koncepcja jest taka ze to wlasnie przez wilgoc dlatego co kilka kartek bo w utrwalaniu zbiera sie woda z kartek (utrwalanie wyciska) i jak sie zbierze z kilku kartek leci na kolejna . tak to widze:D

0
  • #3 13 Kwi 2012 23:44
    zmiter
    Poziom 12  

Witam
    Sprawdź elektrodę dolną, wymień druty elektrod - powinno być ok.
    Pozdrawiam
    K.Zmitrowicz

0
  • #4 04 Paź 2012 00:15
    zmiter
    Poziom 12  

Witam
    Zatnij maszynę jak kartka jest jeszcze przed utrwalaniem, zobacz jak wygląda obraz z naniesionego na kartkę toneru, czy jest rozmazany, za falowanie - później zacięcia może też odpowiadać "exit roller" w utrwalaniu (taki czarny gąbkowy twardy wałek - jeżeli jest miękki to do wymiany). Pasy może też powodować elektroda górna ładująca, najlepiej wklej skan kopii.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

0