Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Ruter Linksys WAG200 bardzo często zrywa polączenie kilkanascie na dobę ?

Andrzej Gdz 11 Mar 2012 08:32 3725 20
  • #1 11 Mar 2012 08:32
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Witam !

Posiadam ruter Linksys WAG200.
    Przez kilka lat bylo wszystko ok. Operatorem jest NETIA i od kilku tygodni zauwazylem ze kilkanascie razy na dobe zrywa mi na kilkanascie sekund polaczenie z Netem.
    Po rozmowie z konsultantem BOA poinformowal mnie ze wina lezy po strone sprzetu.
    Objawia to sie tym ze na chwilke zapala sie na ruterze czerwona dioda Internet.
    Zresetowalem ruter do fabrycznych ustawien ale dalej objawy sa takie same.

Poniewaz sie nie znam mam pytanie ?

Czy ten ruter ma jakies wpisy w zakladce wlasciwosci dotyczace takiego zrywania polaczeń ?
    Czy pogodzic sie z tym ze ruter uległ jakiemus wewnetrznemu uszkodzeniu ?

Andrzej

0 20
  • #2 11 Mar 2012 09:22
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Pokaż Status ADSL.

0
  • #3 11 Mar 2012 09:57
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

bogiebog napisał:
    Pokaż Status ADSL.

Nie wiem czy to o to chodzi ale wkleiłem.

0
  • #4 11 Mar 2012 10:03
    bogiebog

SPróboj kombinacje PPPoA i VCMux

0
  • #5 11 Mar 2012 10:10
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

bogiebog napisał:
    SPróboj kombinacje PPPoA i VCMux

Tak jak pisalem za bardzo sie nie znam na sieciach ale z tego co wiem jak net mam z Netii to w zakladce wlasciwosci rutera Encapsulation musi byc PPPoE a ten VCMux to niestety nie wiem gdzie i jak to zmienic i na co ?

0
  • #8 11 Mar 2012 10:56
    bogiebog

A poszujaj jakiegoś statusu ze statystykami ADSL, błędy, ramki itp.

0
  • #9 11 Mar 2012 11:03
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

bogiebog napisał:
    A poszujaj jakiegoś statusu ze statystykami ADSL, błędy, ramki itp.

Hmmm gdybym ja to wiedziale gdze szukac w wlasciwosciach rutera ?
    Przegladam 192.168.1.1 i nigdzie nie widze zadnych statystyk ?

0
  • #10 11 Mar 2012 11:19
    bogiebog

Jak możesz to pożycz na próbę router adsl od znajomego.

0
  • #11 11 Mar 2012 12:33
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

bogiebog napisał:
    Jak możesz to pożycz na próbę router adsl od znajomego.

Mam ruter od Netii Asmax1004g, na teraz mam podlaczony Linksys.
    Wole wlasnie Linksysa poniewaz jak podlacze Asmaxa to bardzo zaniza mi predkosc po WIFI i tez nie wiem dlaczego a zsynchronizowany Asmax jest ok.
    Na Linksysie mam po WIFI w granicach 16 Mb/s a jak podlacze Asmaxa to mam gora okolo 8 Mb/s.
    Zasiegalem porad w BOA Netii i tez bez efektu zaden konsultant nie jest w stanie mi pomoc rozwiazac problem zanizonego transferu po WIFI na Asmaxie.

0
  • #12 11 Mar 2012 12:40
    bogiebog

Jakby co to można podłączyhć Linksysa jako APeka

(net) === [asmax] ===== [linksys] )) (( laptop
    o ile nie przeszkadza ci dwa pudła.

Pokaż ustawienia WIFI z obu routerów.

ale najpierw sprawdż ze strony producenta czy jest nowsze oprogramowanie do twojego linksysa.
    SPróbuj też przywrócić ustawienia fabryczne i ponowną konfigurację.

0
  • #13 11 Mar 2012 12:53
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

bogiebog napisał:
    Jakby co to można podłączyhć Linksysa jako APeka

(net) === [asmax] ===== [linksys] )) (( laptop
    o ile nie przeszkadza ci dwa pudła.

ale najpierw sprawdż ze strony producenta czy jest nowsze oprogramowanie do twojego linksysa.
    SPróbuj też przywrócić ustawienia fabryczne i ponowną konfigurację.

Pisalem ze sie nie znam i za bardzo nie wiem jak sie zabrac ?
    Czyli mam zamiast Linksysa co mam teraz podlaczyc Asmax ?
    Ale jak pozniej polaczyc Asmaxa z Linksysem ? Czy za pomocą kabla Ethernet ?
    Czy w Asmaxie podlaczyc jeden koniec kabla do wyjscia LAN a drugi analogicznie do wyjscia LAN w Linksysie ?
    Odnosnie Linksysa restetowalem do ustawien fabrycznych i tak "walcze" juz od wczoraj.
    Jak czesto rozlaczal sie Linksys przechodzilem na Asmaxa ale na teraz jest podlaczony Linksys i "zerwał" mi od godz 9 moze z 4 razy.

0
  • #14 11 Mar 2012 13:06
    bogiebog

Obrazki dodaj w/g zasad tego forum więc zanim napiszesz następnego posta popraw poprzednie swoje posty

Andrzej Gdz napisał:

Nie napisałeś czy ci dwa pudła nie przeszkadzają więc nie podałem szczegółów.
    Że się nie znasz to już wiemy, ale masz wykazywać inicjatywę (szukasz także odpowiedzi poza forum na własną rękę z wujkiem guglem prowadzisz rozmowy), za rąsie na tym forum raczej nie znajdziesz.

Nie ma innej możliwoścy podłączyć routerów tylko kablem RJ45.

Jaki IP ma asmax ?

Zatem
    - podłącz TYLKO
    [linksys] === [komputer]
    wejdż w konfiguracje linksysa,
    - wyłącz DHCP server
    - ustaw WIFI, security WPA2-PSK, hasło 12 znaków
    - zmień LAN IP na 192.168.1.222
    - reboot router

podłącz

[asmax] === [linksys] === komputer

sprawdź neta, jak działa to wyłącz radio WIFI w asmaxie jak ci nie pasuje WIFI z asmaxa.

Dodano po 1 [minuty]:

Andrzej Gdz napisał:

Kolega czyta ze zrozumieniem ? Czy kolega odpowiada tylko to co mu pasuje ?

Może nie trzeba drugiego rutera tylko wystarczy coś pogrzebać w ustawieniach WIFI.

0
  • #15 11 Mar 2012 13:28
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Cytat:
    [quote="bogiebog"]Obrazki dodaj w/g zasad tego forum więc zanim napiszesz następnego posta popraw poprzednie swoje posty

Obrazek poprawiłem
    Andrzej Gdz napisał:

Cytat:
    Nie napisałeś czy ci dwa pudła nie przeszkadzają więc nie podałem szczegółów.
    Że się nie znasz to już wiemy, ale masz wykazywać inicjatywę (szukasz także odpowiedzi poza forum na własną rękę z wujkiem guglem prowadzisz rozmowy), za rąsie na tym forum raczej nie znajdziesz.

Szukalem w googlach ale nie znalazlem takiej usterki jak ja mam z Linksysem WAG200G, owszem byly podobne tematy ale nic co by mi pomoglo nie znalazłem.
    Cytat:
    Nie ma innej możliwoścy podłączyć routerów tylko kablem RJ45.

Niestety nie mam innej mozliwosci podlaczyc niz po kablu RJ45.

Cytat:
    Jaki IP ma asmax ?

Teraz mam podlaczony Linksys wiec nie wiem jakie jest IP Asmaxa
    Cytat:
    Kolega czyta ze zrozumieniem ? Czy kolega odpowiada tylko to co mu pasuje ?

A czemu niby mam odpowiadac to co mi pasuje ?
    Staram sie uwaznie czytac i zastosowac do podpowiedzi.
    Cytat:
    Może nie trzeba drugiego rutera tylko wystarczy coś pogrzebać w ustawieniach WIFI

Tego to nie wiem czy wystaczyc cos pogrzebac w Linsysie w ustawieniach WIFI tym bardziej ze chyba z 3 lata mialem spokoj a ustawienia mam takie jak byly poprzednio.a co sie od kilku dni rozlacza to rozlacza.

0
  • #16 11 Mar 2012 13:32
    bogiebog

Andrzej Gdz napisał:
    co sie od kilku dni rozlacza to rozlacza.

Zainstaluj inssidera na laptopie, wykonaj skan i podaj wyniki, podaj nazwę twojej sieci.

Sprawdż zasilacz:
    - albo weż inny zasilacz o takim samym napięciu i równej lub większej wydajności prądowej
    - albo pomierz napięcie zasilania przy podłączonym routerze i porównaj ze znamionowym jakie winno być.

0
  • #17 11 Mar 2012 13:47
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Cytat:
    Zainstaluj inssidera na laptopie, wykonaj skan i podaj wyniki, podaj nazwę twojej sieci.

Nazwa sieci wlan

0
  • #18 11 Mar 2012 14:19
    bogiebog

Używasz kanału 11,m a tam jescze 3 inne sieci. Spróbuj ustawić inny kanał WIFI (nie używany) w routerze. Jak nie wiesz jaki to leć po kolei 1,2,3...

0
  • #19 11 Mar 2012 14:31
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

bogiebog napisał:
    Używasz kanału 11,m a tam jescze 3 inne sieci. Spróbuj ustawić inny kanał WIFI (nie używany) w routerze. Jak nie wiesz jaki to leć po kolei 1,2,3...

Zmienilem na kanal 3 , zobacze teraz ale coraz bardziej zaczyna mnie irytowac bo w ciagu ostatniej godziny rozlaczyl sie chyba z 5 razy.
    Tym bardziej ze wczesniej byl ustawiony 11 kanal i nie rozlaczalo ,a te sieci ktore sa dostepne to byly zawsze caly czas.

EDIT EDIT
    Juz nie wytrzymalem i odlaczylem ruter Linksys ( po raz kolejny znowu sie rozlaczyl ) i podlaczylem Asmaxa 1004g dedykowanego przez Netię.
    Prawdopodobnie znalazlem przyczyne zrywania polaczenia przez Linksysa.
    Mianowicie jak zaczalem zaginac koniec przewodu w miejscu nie wiem jak to sie nazywa ale chyba jakis filtr ( zaznaczylem na czerwono )Netia Ruter Linksys WAG200 bardzo często zrywa polączenie kilkanascie na dobę ? to wtedy nastepowalo rozlaczenie zapalała sie czerwona dioda INTERNET na ruterze.
    Wychodzi z tego ze to byl zwykle splot okolicznosci, nie wiem sam co o tym sądzić.Ja juz jestem za głupi o co tu chodzi.

EDIT 2 EDIT 2
    Niestety pomimo podlaczenia zasilacza z Asmaxa do Linksysa ( myslalem i bylem na 100% przekonany ze to zasilacz ) , problem zrywania polaczenia na Linksysie WAG200 jest nadal.
    Zauwazylem ze co najmniej kilka razy znowu zerwalo połaczenie pomimo zmiany zasilacza.
    I skoro juz jestem to w zwiazku ze teraz mam podlaczonego Asmaxa 1004g to czemu jak mialem przed momentem Linksysa WAG200 to predkosc po WIFI mialem w granicach 17 Mb/s zmieniajac na Asmaxa mam max po WIFI 8 MB/s ?
    Pisalem o tym w innym wątku ze zasiegalem porady w BOA Netii i nic sensownego sie nie dowiedzialem.

0
  • #20 11 Mar 2012 19:22
    seb235
    Poziom 27  

Od kiedy dokładnie zrywa? Nie było przypadkiem tak że zwiększyłeś prędkość i zaczęły się problemy?

Wg mnie powinieneś się skontaktować z infolinią i poprosić o zablokowanie górnych widełek synchronizacji na poziomie mniejszym o 2Mbit/s w stosunku do tego co masz obecnie, jeżeli to nie przyniesie efektu to poproś o podbicie sygnału to także obniży synchronizacje ale może pomóc przy niestabilnym połączeniu.

Piszesz że Asmax problemu nie ma, w takim razie sprawdź na ile on się synchronizuje :)

0
  • #21 11 Mar 2012 19:36
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Cytat:
    Od kiedy dokładnie zrywa? Nie było przypadkiem tak że zwiększyłeś prędkość i zaczęły się problemy?

Problemy zaczely sie gdzies okolo tydzien temu. Nie ma to nic ze zwiekszeniem predkosci poniewaz tą ( do 20 Mb/s mam okolo 1,5 roku )
    Ja 24 godz nie obserwowalem rutera ale zauwazylem zrywania i zaczelem sie bardziej przygladac ruterowi.
    Cytat:
    Wg mnie powinieneś się skontaktować z infolinią i poprosić o zablokowanie górnych widełek synchronizacji na poziomie mniejszym o 2Mbit/s w stosunku do tego co masz obecnie, jeżeli to nie przyniesie efektu to poproś o podbicie sygnału to także obniży synchronizacje ale może pomóc przy niestabilnym połączeniu.

Dzwonilem nie raz do BOA i oni mi tlumaczyli ze to jest po stronie sprzetu bo u nich wszystko na centrali jest ok.
    Poniewaz jak nadmienialem nie obserwuje rutera 24 godz na dobe to dzwoniąc pytalem sie ile bylo w tych i tych godzinach zerwań.
    No i dostawalem odpowiedz ze np wiecej niz 10 z tym ze ja np zauwazylem w danym okresie 4 przerwy.
    Cytat:
    Piszesz że Asmax problemu nie ma, w takim razie sprawdź na ile on się synchronizuje :)

Prosze bardzo obrazek;Netia Ruter Linksys WAG200 bardzo często zrywa polączenie kilkanascie na dobę ?

0