Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo 2,0TDCI 130KM zadławia się podczas jazdy i kopci na niebiesko

44urzytkownik88 11 Mar 2012 13:26 4892 7
    44urzytkownik88
    Level 9  
    Mam problem z Fordem Mondeo 2,0TDCI 130KM. Samochód trudno odpala, a przy tym kopci bardzo mocno na niebiesko (czuć niespalona ropę), nierówno pracuje. Podczas jazdy po kilku kilometrach (gdy silnik się rozgrzeje) przestaje tak kopcić, ale często przy niskich obrotach silnik się zawiesza (nie chce się wkręcić na obroty przez kilka sekund), gdy wejdzie na obroty zdarza się (niezawsze), że zakopci na niebiesko ale ma pełną moc. Podczas postoju czuć szarpania i nierówną prace na biegu jałowym. Gdy jest rozgrzany odpala bez problemu.
    Pierścienie są napewno dobre więc napewno nie jest to ich wina. Wtryski były robione w znającym się na tym zakładzie, więc to też nie jest ich wina. Ciśnienie wytwarzane przez pompe wysokiego ciśnienia w normie. Świece żarowe sprawne.
    Jeśli ktos ma jakiś pomysł w czym jest problem to będe wdzięczny za każdą podpowiedź.
    kajaba autoserwis
    Level 29  
    44urzytkownik88 wrote:
    iśnienie wytwarzane przez pompe wysokiego ciśnienia w normie.
    Ja bym chciał poznać te ''normy'',a i jeszcze to co widzi tester. Ogólnie poznać dane z diagnostyki.
    elektryku
    Level 16  
    Wtryski były czymś sprawdzone?
    44urzytkownik88
    Level 9  
    Wtryski były regenerowane, i dwukrotnie sprawdzane. Wszystko z nimi jest ok.
    wojciechjanusz
    Level 27  
    Ale to się stało po regeneracji wtrysków, czy na odwrót - regenerowałeś bo tak się działo?
    Skoro czuć z wydechu niespaloną ropę, to mi to wygląda na wtryski jednak. Ewentualnie samoregulatory luzu zaworowego na wydechu są zawalone syfem i się niedomykają - do sprawdzenia...
    jurekk55
    Level 36  
    Sprawdź gumowe rury dolotu
    44urzytkownik88
    Level 9  
    Głowica też była robiona, a konkretnie któreś z gniazd zaworowych i planowanie.
    pio68leon
    Level 2  
    Najprawdopodobniej krzywe korbowody