Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

diesel nie odpala na ON.odpala tylko na plaku

11 Mar 2012 13:41 24162 8
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mój problem polega na tym ,że po przełożeniu silnika w Fordzie Transit 2,5 1995r., silnik nie odpala. Paliwo jest -sprawdzałem na wtryskach, a nie chce odpalić. Odpala jedynie podczas psikania plakiem w przpustnice.Dodam, że silnik był w pełni sprawny na kilka godz przed montażem w nowym busie. Do silnika dochodzi tylko 1 trzy-żyłowy przewód- do pompy.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 42  
    Rozrząd lub pompa wtryskowa przestawiona!
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 34  
    A co z świecami lub świecą płomieniową? Zimny plak się pali a olej nie.
    Czy kopci podczas odpalania? Jaki przebieg silnika?
  • Poziom 8  
    Silnik nie był wcale rozbierany. Przełożyłem go w całości. Nie jestem pewien ile przewodów powinno być podłączonych.

Dodano po 6 [minuty]:

Przebieg silnika 300 000. płomiennik w porządku. Trochę kopci.
  • Poziom 34  
    Żeby płomieniówka odpaliła musisz mieć jeszcze podpięty czujnik/czujniki temperatury i oczywiście samą świece.

PS. I popraw temat.
  • Poziom 27  
    ciuqu napisał:
    Żeby płomieniówka odpaliła musisz mieć jeszcze podpięty czujnik/czujniki temperatury i oczywiście samą świece.
    W Transicie płomieniówką steruje moduł elektroniczny z czujnikiem temperatury w środku - nie ma oddzielnego czujnika. Moduł włącza świecę, elektrozawór paliwa i lampkę na desce. Przy tych temperaturach co teraz są, sam się nie włączy, potrzeba -6 do -10 stopni C. Można włączyć samemu wtykiem kontrolnym...
    arek2512 napisał:
    Dodam, że silnik był w pełni sprawny na kilka godz przed montażem w nowym busie. Do silnika dochodzi tylko 1 trzy-żyłowy przewód- do pompy.
    Z tego co piszesz wynika, że masz układ wtryskowy z Boschem z immo. Nie pamiętam już kolorów przewodów, ale musisz tak podłączyć pompę, by zawór start-stop się otwierał.
    Czy należy rozumieć, że jak już odpali na plaku - to potem pracuje, czy gaśnie?
    Jeżeli gaśnie - to raczej kwestia immo. Jeżeli pracuje ok - to moim zdaniem po dłuższym postoju trochę się zapowietrza pompa, albo nie ma sprężu.
    Co do zapowietrzania: w pompie podającej (pod kolektorem wydechowym) są zaworki, które pełnią rolę także zaworków zwrotnych i mają nie pozwolić na cofanie się paliwa. Jeżeli są wypracowane, to na postoju puszczają paliwo i się cofa, a podczas pracy jeszcze pompa podaje... Zamiennik pompy to góra 100 zł.
    Co do sprężu: przy braku sprężu będzie palił ciepły na dotyk, a zimny nie. Nominalnie ten silnik ma 34 bary, jeżeli jest jeszcze 30 barów, to powinien palić zimny.
    Zakładam też, że rozrząd z pompą są ustawione poprawnie - skoro przed włożeniem pracował.
  • Poziom 8  
    dodam,że dodatkową usterką jest brak napięcia na bendix rozrusznika. Silnik odpalałem na krotko. Myślałem, że te dwie usterki nie mają ze sobą nic wspólnego, ale pewnie to immo.
  • Poziom 27  
    No ale nie piszesz, czy jak już odpali na plaku - to chodzi?
    Jak nie - zajmij się immo - skoro masz...
    arek2512 napisał:
    Dodam, że silnik był w pełni sprawny na kilka godz przed montażem w nowym busie.
    Jak go sprawdzałeś?
  • Poziom 8  
    sprawdzę dokładnie jeszcze raz przewody z immo. Wyjaśniam jeszcze że silnik pracował tylko podczas pryskania plakiem. dzięki za pomoc i pozdrawiam.