Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa pod głośniki z Nordmende

11 Mar 2012 15:13 937 2
 • Poziom 2  
  Witam,
  niedawno znalazłem w garażu 4 głośniki, które pochodzą z rozbiórki telewizorów, 2 firmy ITT i 2 z telewizora Nordmende.
  Chciałbym spróbować stworzyć moją pierwszą obudowę dla tych głośników, jednak nie znam ich parametrów, jedynie opór (4Ω dla ITT i 8Ω dla Nordmende).
  Na temat głośników z ITT już było wspomniane na forum, jednak nikt nie potrafił pomóc w kwestii tych parametrów, więc sądzę, że tym razem będzie to samo, ale być może ktoś ma jakieś dane o tych z Nordemende? Ojciec nie pamięta jaki to był model telewizora, bo to było kilka/kilkanaście lat temu, pamięta tylko, że głośniki były "napędzane" wzmacniaczem 2x20w. Na głośniku z Nordmende są jakieś symbole wypisane, ale nie wiem co oznaczają, oprócz oporu.
  I jeszcze jedna sprawa, czy jest możliwe, żeby głośniki z tak starych telewizorów miały podwójne magnesy? Po zdjęciu pokrywy z magnesu, okazało się, że jest do niej przyklejony magnes, co mnie zdziwiło.
  Przepraszam za jakość zdjęć, były robione telefonem.

  Pozdrawiam

  Obudowa pod głośniki z NordmendeObudowa pod głośniki z NordmendeObudowa pod głośniki z NordmendeObudowa pod głośniki z Nordmende
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Też tak sądziłem, że nie ma szans, tylko chciałem się upewnić.
  Głośników mam 4 (po 2 z każdego typu), mają po 13 cm średnicy.
  Chciałem z nich zrobić jakieś małe kolumienki do garażu, by muzyka sobie w tle leciała przy jakimś majsterkowaniu :) przy okazji właśnie to miało być to "paletko doświadczalne", bo wiadomo, że w takim miejscu, jak garaż, to może grać byle co :)

  Dzięki wielkie za odp