Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eclipse ustawienia fus bitów

kornik280 11 Mar 2012 16:32 1119 4
  • #1 11 Mar 2012 16:32
    kornik280
    Poziom 18  

Mam pytanie dotyczące ustawiania fus bitów w eclipse.
    Czy tam jest tak jak wszędzie czyli opcja "zachaczona" to oznacza fus nie zaprogramowany??

0 4
  • Pomocny post
    #2 11 Mar 2012 18:45
    mirekk36
    Poziom 42  

Jako alternatywny sposób - rzuć sobie okiem na program MkAvrCalculator - możesz zobaczyć jak w nim wygodnie ustawia się i zmienia dowolnie fuski, nie trzeba się w ogóle martwić co oznacza ptaszek a co nie - a i tak nie uda ci się zablokować procka ;) .... zajrzyj sobie do jego zakładki "Fusy uproszczone"

0
  • #3 11 Mar 2012 19:07
    McMonster
    Poziom 32  

Zaznaczenie daje taki efekt, jaki jest opisany przy danej opcji. To najprostsza reguła i zawsze u mnie działała.

0
  • #4 15 Mar 2012 21:53
    kornik280
    Poziom 18  

mirekk36 napisał:
    Jako alternatywny sposób - rzuć sobie okiem na program MkAvrCalculator - możesz zobaczyć jak w nim wygodnie ustawia się i zmienia dowolnie fuski, nie trzeba się w ogóle martwić co oznacza ptaszek a co nie - a i tak nie uda ci się zablokować procka ;) .... zajrzyj sobie do jego zakładki "Fusy uproszczone"

Bardzo fajny program czy można pod nim uruchomić programator avrisp mk2 ?? Stk500 uruchomiłem bez problemu.

0
  • #5 15 Mar 2012 22:05
    mirekk36
    Poziom 42  

kornik280 napisał:

Bardzo fajny program czy można pod nim uruchomić programator avrisp mk2 ?? Stk500 uruchomiłem bez problemu.

Sam nie posiadam programatora avrisp mk2, choć wiem że to fajny programatorek. Ale znam ludzi, którzy z powodzeniem uruchamiają go pod AVRDUDE. A skoro tak to znaczy że również pod MkAvrCalculator - zobacz sobie jest na liście dostępnych programatorów w zakładce "Programator" ;) .... nieraz niektórzy mają jednak z tym problemy ale to ze względu na sterowniki do USB. Np w AvrStudio chce działać a z avrdude nie. Trzeba wtedy pokombinować i poszukać w necie sterowników zdaje się LibUSB do niego.

0