Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE22D5000 jak podłączyć głośniki.

kubolb 11 Mar 2012 16:52 9282 8
  • #1 11 Mar 2012 16:52
    kubolb
    Poziom 7  

A więc tak jak w temacie potrzebuję podłączyć głośniki zewnętrzne. W moim przypadku będą to głośniki komputerowe Logitech G51. Nie wiem jak to zrobić ponieważ nigdzie nie jest to opisane a metodą prób i błędów nic nie osiągnąłem.
    Tu są zdjęcia jak telewizor wygląda z tyłu i jakie są wyjścia. Dodam tylko że z boku jest wyjście Digital Audio OUT (Optical), próbowałem podłączyć pod wierze która mo to wyjście i nie działa. A pod głośniki próbowałem podłączyć poprzez jecka.

2 8
  • #2 12 Mar 2012 15:09
    SP8KLJ
    Poziom 8  

Wszystko masz podane jak na tacy.Na pierwszym zdjęciu te dwa kabelki po prawej masz wyprowadzony sygnał audio

0
  • #3 12 Mar 2012 15:59
    Marek31415
    Poziom 31  

SP8KLJ napisał:
    Wszystko masz podane jak na tacy.Na pierwszym zdjęciu te dwa kabelki po prawej masz wyprowadzony sygnał audio

Oznaczone jako IN, czyli wejście, nie wyjście.

W tym modelu zwykłe głośniki komputerowe chyba tylko pod wyjście słuchawkowe.

0
  • #4 12 Mar 2012 17:18
    kubolb
    Poziom 7  

No właśnie tu jest problem bo po podłączeniu głośników pod wyjście słuchawkowe tez nie działają. To znaczy jest dźwięk ale wszystko brzęczy i praktycznie nic nie słychać. A mam też wyjście to Digital Audio OUT i nie wiecie może czy są jakies przelotki z tego kabla na kable dźwiękowe głośnik Lewy i Prawy.

0
  • #5 12 Mar 2012 17:55
    Marek31415
    Poziom 31  

kubolb napisał:
    No właśnie tu jest problem bo po podłączeniu głośników pod wyjście słuchawkowe tez nie działają. To znaczy jest dźwięk ale wszystko brzęczy i praktycznie nic nie słychać.

Może masz wyciszone słuchawki w ustawieniach TV?
    A jaki jest dźwięk na słuchawkach?

0
  • #6 12 Mar 2012 18:47
    kubolb
    Poziom 7  

Na słuchawkach dźwięk jest normalny nic nie trzeszczy. A jak podłączyłem głośniki to patrzyłem w ustawieniach telewizora jakieś ustawienia w sprawie dźwięku ale nic nie zadziałało.

2
  • #7 12 Mar 2012 19:26
    Marek31415
    Poziom 31  

Prawdopodobnie telewizor nie rozpoznaje słuchawek po podłączeniu głośników i wyjście jest nieaktywne lub wysoka impedancja obciążenia powoduje wzrost zakłóceń.
    Pomóc powinno zbocznikowanie wyjścia rezystorami (prawy i lewy kanał) 32ohm.
    Możesz to sprawdzić stosując rozdzielacz i podłączają jednocześnie słuchawki i głośniki.

2
  • #8 13 Mar 2012 17:16
    kubolb
    Poziom 7  

Ale ten rozdzielacz ma być na prawym i lewym kanale czy może na wyjściu słuchawkowym? Bo jeżeli na wyjściu słuchawkowym to słuchawki działają a na głośnikach jest tylko brzęczenie. Po odłączeniu słuchawek jest dźwięk na głośnikach ale nadal jest brzęczenie.

0
  • #9 14 Mar 2012 22:43
    krzychomaniak
    Poziom 11  

Na wyjściu słuchawkowym żeby tv widział ze jest wpięty nowy sprzęt (np. słuchawki które ci działają) a próbowałeś podłączyć inny sprzęt np wierze na AUX

0