Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie TV z PC przez HDMI

infa08 11 Mar 2012 17:54 1503 6
  • #1 11 Mar 2012 17:54
    infa08
    Poziom 6  

Witam,
    Miałem kabel HDMI-DVI, który łączył TV z PC jednak kupiłem nową kartę graficzną i mam w niej wyjścia tylko HDMI, a że mam ambicje na elektronika postanowiłem nie kupować przejściówki tylko kupić wtyczkę HDMI i zastąpić nią DVI. I niby wszystko jest polutowane tak jak trzeba (każda żyła ma tylko jedno i to samo "ujście" z dwóch stron kabla) ale nie mam obrazu na TV. Mierzyłem też orginalny kabel HDMI i on tez ma tak samo podpięte żyły i mam obraz na TV. Dodam też, że kabel był testowany na różnych nadajnikach i odbiornikach i wszędzie był ten sam efekt.
    Proszę o pomoc

Z góry przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale forum ale trochę nie widzę gdzie indziej mógłbym się wypowiedzieć, jeżeli jednak jest to zły dział to proszę o przeniesienie mojego wątku.

0 6
  • #2 11 Mar 2012 17:57
    electro_Nick
    Poziom 33  

Widocznie coś źle połączyłeś. Za te kilkanaście PLN na nowy kabel ja bym nie ryzykował uszkodzenia tego do czego to podłączasz...

0
  • #3 11 Mar 2012 18:47
    infa08
    Poziom 6  

3 razy sprawdzałem połączenia na tym kablu i według mojego miernika jest wszystko ok, a komputer wykrywa TV ale TV nie pokazuje obrazu

0
  • #4 11 Mar 2012 18:50
    electro_Nick
    Poziom 33  

To kup normalny kabel i wtedy sprawdź. Niemożliwe żeby sprawny kabel na kilku urządzeniach nie działał.

0
  • #5 11 Mar 2012 18:52
    intenso
    Poziom 38  

Przełączyłeś monitory w ustawieniach karty graficznej?

0
  • #6 11 Mar 2012 18:58
    CentrumZabezpieczeń
    Poziom 11  

no własnie ustaw sobie 2 monitory żeby wyświetlały to samo nie wiem jaki to komp i system więc musisz poszukać fumkcji sam

Jak rozpoczynamy i kończymy zdania/ pisownia?
    Proszę poprawić!
    [_P_]

0
  • #7 13 Mar 2012 17:58
    infa08
    Poziom 6  

sprawdzałem już wszystkie dostępne konfiguracje kart graficznej

Dodano po 4 [godziny] 20 [minuty]:

Problem rozwiązany:
    Prze-lutowałem całą wtyczkę HDMI i problem sam się rozwiązał

0
TME logo Szukaj w ofercie