Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

połączenie TV z PC przez HDMI

infa08 11 Mar 2012 17:54 1686 6
    infa08
    Level 9  
    Witam,
    Miałem kabel HDMI-DVI, który łączył TV z PC jednak kupiłem nową kartę graficzną i mam w niej wyjścia tylko HDMI, a że mam ambicje na elektronika postanowiłem nie kupować przejściówki tylko kupić wtyczkę HDMI i zastąpić nią DVI. I niby wszystko jest polutowane tak jak trzeba (każda żyła ma tylko jedno i to samo "ujście" z dwóch stron kabla) ale nie mam obrazu na TV. Mierzyłem też orginalny kabel HDMI i on tez ma tak samo podpięte żyły i mam obraz na TV. Dodam też, że kabel był testowany na różnych nadajnikach i odbiornikach i wszędzie był ten sam efekt.
    Proszę o pomoc

Z góry przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale forum ale trochę nie widzę gdzie indziej mógłbym się wypowiedzieć, jeżeli jednak jest to zły dział to proszę o przeniesienie mojego wątku.
    electro_Nick
    Level 33  
    Widocznie coś źle połączyłeś. Za te kilkanaście PLN na nowy kabel ja bym nie ryzykował uszkodzenia tego do czego to podłączasz...
    infa08
    Level 9  
    3 razy sprawdzałem połączenia na tym kablu i według mojego miernika jest wszystko ok, a komputer wykrywa TV ale TV nie pokazuje obrazu
    electro_Nick
    Level 33  
    To kup normalny kabel i wtedy sprawdź. Niemożliwe żeby sprawny kabel na kilku urządzeniach nie działał.
    intenso
    Level 39  
    Przełączyłeś monitory w ustawieniach karty graficznej?
    CentrumZabezpieczeń
    Level 12  
    no własnie ustaw sobie 2 monitory żeby wyświetlały to samo nie wiem jaki to komp i system więc musisz poszukać fumkcji sam

Jak rozpoczynamy i kończymy zdania/ pisownia?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
    infa08
    Level 9  
    sprawdzałem już wszystkie dostępne konfiguracje kart graficznej

Dodano po 4 [godziny] 20 [minuty]:

Problem rozwiązany:
    Prze-lutowałem całą wtyczkę HDMI i problem sam się rozwiązał