Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

HP dv2890ca/nie wykrywa kamery wbudowanej

dachu3 11 Mar 2012 17:57 10791 13
  • HP dv2890ca/nie wykrywa kamery wbudowanej

Poziom 8  

Temat wałkowany wielokrotnie, jednak nie znalazłem rozwiązania. Proszę o pomoc.

Nie mogę uruchomić kamery wbudowanej.
    Laptop HP Pavilion Seria DV2700, model: DV2890CA AE, system:Windows VISTA HP 32bit sp2

- system nie odnajduje (nie włącza) kamery wbudowanej
    - brak informacji w managerze urządzeń o kamerze i sterownikach

Próbowałem:
    1. Aktualizacje systemu + aktualizacja BIOS + aktualizacja sterownika sp37094 dedykowanego la tego laptopa.

sterownik nie instaluje się (niedostępne urządzenie)

2. Instalacja innych sterowników pod Windows VISTA, m. in. sp34764, sp47460, poprawki do sterowników dedykowanych sp35930

sterownik nie instaluje się (niedostępne urządzenie), lub nie działa

3. Instalacja ręczna poszczególnych sterowników

kamera nie działa

4. Przywracania systemu nie mogę już zrobić bo zrobiłem :)

5. Przywracanie ustawień fabrycznych w biosie - nie pomaga

6. Usunąłem kodeki K-Lite KP

7. Procedury ze strony HP już zastosowałem.

Niestety dalej nie pomaga.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

1 13
    Poziom 33  

A czy kamerki w nim się nie włącza jakimś klawiszem funkcyjnym?

2
    Poziom 13  

w jakich okolicznościach znikła?

0
    Poziom 8  

Ja go odkupiłem, wcześniej kamera działała, natomiast system zosał przywrócony do stanu początkowego i wyczyszczony :) więc instalowałem wszystko po kolei. I działa wszystko poza Kamerą.

0
    Poziom 8  

sprawdzałem prawie wszystko co tu napisano, jak sprawdzę wszystko napiszę (za ok 30 min)

Dodano po 18 [minuty]:

każdorazowo przy instalacji sterownika ręcznej pojawia się informacja:

"Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie."

wyszukanie rozwiązań oczywiście nie działa

0
    Poziom 8  

ten sterownik pobrałem już 5 razy nie działa. Nie kończy instalacji bo nie wyrywa sprzętu.

Dodano po 4 [minuty]:

Może ktoś się orientuje kto jest producentem kamery dedykowanej do tego laptopa?

0
    Poziom 33  

Odpal program unknown devices i podaj numery ID kamerki.

1
    Poziom 8  

Dochodzę do wniosku że to raczej uszkodzenie mechaniczne - po prostu kamera nie działa. Inna zewnętrzna podłączona przez USB działa. Ale jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to zawsze sprawdzę.

Unknown Devices nie widzi kamery wbudowanej. Widzi tylko sterownik jedyny który mogłem zainstalować ręcznie, od HP Webcam Ricoh, ale kamera się nie uruchamia (kod błędu 10)

0
    Poziom 8  

na dzień dzisiejszy na pewno tego nie będę robił, Jeszcze może znajomy z serwisu zerknie czy to kwestia oprogramowania (może konflikt sterowników) a jeśli on stwierdzi że to wina sprzętu no to pozostaje tylko skorzystać z gwarancji. Na pewno napiszę co jest przyczyną. Jednak w międzyczasie proszę o pomysły na które nie wpadłem :)

0
    Poziom 9  

Witam,
    Ja również mam problem z kamerką w swoim laptopie - Pavilion dv6. Mój laptop niedawno wrócił z serwisu właśnie przez ten problem. Jednak zmuszony byłem przeinstalowac windowsa i juz po kamerce.. Na 100% jednak wiem że to nie problem mechaniczny urządzenia tylko niedopracowanie przez hp.

0