Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego

11 Mar 2012 18:05 6091 10
 • Level 23  
  Witam.Usterka jak temacie.Maszyna po ustawieniu pokrętłem na górze maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego w pozycji środkowej do ściegu prostego powoduje przeskoki igły z prawej do środka. maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego Mimo próby regulacji na łączniku z fasolką maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego zero efektów.Pokrętłem można tylko ustawić igłę na prawo środek i lewą stronę.Dalej pokrętłem nie idzie obracać.Czy istnieje jeszcze jakaś regulacja?
 • Level 23  
  Witam.Fotki maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego maszyna łucznik 444 brak ściegu prostegomaszyna łucznik 444 brak ściegu prostegomaszyna łucznik 444 brak ściegu prostego maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego
 • Level 21  
  niedawno naprawiałem podobą maszynę z tą różnica tylko zę ta maszyna z foto. oprócz programatora sciegów posiada jeszcze dzwignie tak jakby do sciegu zygzak.  maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego  natomiast ta która ja naprawiałem miała tylko programator i na nim był scieg zygzak.
  myślę że przyczyna może byc w tym ze po wymianie zebatki transportu wczesniejsze ustawienia programatora uległy rozregulowaniu. trzeba moze jeszcze raz spróbowac regulacji. o ile pamietam to regulator jest napedzany zebatka górnym wałku głównym ,wiec jak zepsuła sie zebatka transportu to nie powinien akurat w tym czasie przestawic sie programator. jeszcze jedno zdjecie z całego górnego dekla na który jest w całosci skala wszystkich ustawien sciegów. trudno tak na odległosc wywnioskowac od razu jaka jest przyczyna.
 • Level 23  
  Zdjęcie górnej pokrywy maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego Maszyna ta była naprawiana siedem lat temu przez gościa któremu podczas naprawy pękł łącznik maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego i uszkodziło się koło zębate transportera.Łącznik założył inny i miał postarać się o owe koło i do tej pory się nie pojawił.Po ustawieniu zygzaka do oporu w lewo igła trafia na brzeg płytki ściegowej.Najlepszym wyjściem była by rozbiórka całego zespołu programatora.Czy kolega dysponuje jakimś materiałem na ten temat?
 • Level 21  
  na co dzień zajmuję się naprawą maszyn przemysłowych, domowymi zajmuję się przy okazji . czasem wpadną jakieś zaskurniaki za naprawę ,ale przeważnie znajomi i rodzina przypominają sobie o mnie jak zepsuje sie im maszyna. jesli chodzi o domowe to jestem samoukiem a maszyny trafiają sie różne bardzo stare i nowsze. nie ma jak odmówić więc kombinuje sie jak może aby tylko maszyna dobrze szyła. dlatego łatwiej jest jak widzi sie maszyne na własne oczy ,wtedy można popróbowac różne regulacje itp. mam znajomego który zajmował się kiedyś serwisowaniem maszyn domowych,ale nie chce udostępnić instrukcji .sam nie robi i nikomu też nie da (gnida). niestety nie mam zadnych materiałów na temat domowych. programatora to może lepiej nie rozbierac,no bo ten mechanik nie powinien go ruszać skoro było dobrze, chociaż niektórzy jak nie wiedzą co robić to czepiają się wszystkiego,trudno powiedzieć czy go ruszał czy nie.pęknięty łącznik to ten który napedza dolny wałek z plastikowym pólksiężycem.

  maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego

  o ile sie orientuje to jest tak:
  na wałku ( kolor czerwony )jest zebatka która napedza programator (kolor zielony) na którym są odpowiednie płytki z róznymi wycięciami , kazda do innego sciegu. podczas szycia zebatka napedza programator który za pomocą wycietych kształtów napedza dźwignie (kolor niebieski )a ta musi jakoś byc połączona z ramieniem łączącym sie z igielnicą. dzwignia (kolor żołty ) służy do wyboru sciegu. i to by było na tyle. chociasz nie koniecznie tak musi byc ,mogę sie mylić. może by tak inni cos podpowiedzieli
 • Level 23  
  Dzięki za informacje .Przed rozbiórką porobiłem zdjęcia by nie było problemu z poniwnym montażem.Zdemontowałem w całości ten programator foto maszyna łucznik 444 brak ściegu prostego. Ma on pękniętą zębatkę która współpracuje z tą na wałku głównym.Prawdopodobnie to było przyczyną tej usterki.Dla sprawdzenia przeszyłem około 12mb firany bez programatora.Maszyna szyła non stop ściegiem prostym.
 • Level 21  
  no i wyszło szydło z worka. sądząc po usterkach wygląda na to że kiedyś ktoś na tej maszynie zamiast szyć to chyba drzewo rżną. albo porzedni mechanik zeby wymienić koło transporu demontował wałek górny i potem źle posklądał.połamane zębatki,pęknięty łącznik. podejrzewałem złą synchronizację programatora względem igielnicy ale zeby zebatka była tak zjechana to nie. tak jak pisałem ,najlepiej jak maszyne ma się przed oczami tak jak lekarz pacjenta,tylko z tą różnicą ze maszyna nie powie gdzie ją boli. ale upór czasem się przydaje. powodzenia.
 • Level 23  
  Witam.Mam pytanie do uczestników forum czy ktośc miał do czynienia z tego typu maszyną.Chodzi o to że posiada programator i suwak zygzaka.Proramator pozwala na ustawienie środek >> lewa strona >>prawa strona.Dalszy obrót programatora idzie z dużym oporem i powoduje wychylenie igły poza płytkę sciegową.Jaką rolę pełni ten programator jeśli ściek zygzakowy ustawia się dżwignią zygzaka ?
 • Home appliances specialist
  Pakiet krzywek musi się obracać luźno wokół ośki musisz go po prostu odrdzewić i na oliwić.Zakres zygzaka musisz skorygować dźwigniami znajdującymi się na pakiecie.
  Nówkę pakiet z dźwigniami widziałem na alle..o za 30pln.
 • Level 23  
  Witam.Wymieniłem zębatkę .przesmarowane elementy programatora.Usterka usunięta.Temat zamknięty.