Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX5530-błąd "otwarte drzwi"

11 Mar 2012 18:36 5997 7
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam

Urządzenie jak w temacie. Klientowi po usunięciu kartki papieru i ponownym załączeniu wyświetlił sie komunikat "otwarte drzwi". Czujniki nie są uszkodzone.
    Jakieś sugestie.
  • Poziom 28  
    Padła płyta główna ale zanim zdecydujesz się na jej wymianę sprawdź dobrze fuser bo często lubią się zgrzać wałki dociskowy z grzewczym.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Tak też przekazałem klientowi dwa dni temu jak po kilku godzinach "zmagań" nie odpaliła... w środku "LŚNI" i co z tego.

Sądziłem, że ma ktoś jakiś patent. Resetu płyty lub wgrania nowego softu.
  • Poziom 17  
    Dobre, mam ten sam komunikat w tej samej drukarce. Jakoś mi się nie chce wierzyć że to mikro łącznik, pytanie jeszcze które to drzwi z przodu czy z tyłu. Włączam drukarkę i od razu komunikat. Jurto biorę ją do siebie, zobaczę czy coś się uda, dam znać. Jakby co też czekam na pomysły.
  • Poziom 17  
    okazało się ze to jednak mikro-łącznik, sprawdzany miernikiem niby działał dobrze ale nie zawsze" chwytał" i miernik szalał. Po wyczyszczeniu styków działa.
  • Poziom 11  
    który włącznik kolega czyscił? mam taki sam problem - na płycie są tylko 2 czujniki (oba wydają się ok) - reszta to foto czujniki.

Co lepsza drukarka reaguje na zamknięcie przednich drzwi zaczyna próbowac startować - tzn pisze nagrzewanie i po chwili znow błąd otwarte drzwi. Drugie drzwiczki to takie na bok otwierane osłony na piecu, jedynie tylne drzwi wydają sie nie mieć czujnika...
  • Spec od drukarek
    Ja miałem również taki komunikat w innym modelu Samsunga. Poprawiłem luty na płycie do switcha oraz na próbę zrobiłem kawałkiem zworę tak jakby cały czas były zamknięte. Pomogło. Do końca nie wiem co. Przy pomiarach miernikiem switch zachowywał się prawidłowo a komunikat o otwartych był.
  • Poziom 11  
    Drukarka rozebrana wyczyszczona w środku, przeczyszczone czujniki foto, podoginane blaszki od mikroprzełączników - po złożeniu drukarka ruszyła poprawnie. Jeszcze dodatkowo gumy podajników zostały przemyte gdyś już troszke slizgały.