Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazda rj-45 czy warto stosować?

11 Mar 2012 18:40 1089 5
  • #1 11 Mar 2012 18:40
    1910639
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 11 Mar 2012 18:56
    piterus99
    Poziom 43  

Takie gniazdo to wg mnie estetyczne nie jest - chyba, że w jakimś biurze za biurkiem. Jak miałbym mieć coś takiego w domu na ścianie to brrr... może dlatego, że naoglądałem się Berkera za 70zł/szt;)

Stosowanie gniazd jest jak najbardziej słuszne i konieczne - w ścianie prowadzisz przewód drut, natomiast do komputera podłączasz patchcordem - linką. Zresztą, uszkodzenie końcówki lub patchorda skutkuje tylko jego (szybką, prostą) wymianą, natomiast uszkodzenie wystającego ze ściany kabla potrafi skończyć się i rozkuwaniem kawałka ściany.

Jeśli przerabiasz też instalację elektryczną, to dołóż obok kolejną puszkę, do niej pociągnij przewód sieciowy i tam zainstaluj gniazdo ospela albo nawet i legranda. Gniazdo ospela z mechanizmem, plakietką i ramką to koszt około 40zł, może w hurtowni dostaniesz taniej.

Gniazdo, które podałeś, najprawdopodobniej szybko się rozleci;) Co do 100Mbit nie ma problemu, co do 1000 to się nie wypowiem - nie testowałem.

0
  • #3 11 Mar 2012 21:30
    1910639
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 07 Maj 2012 12:29
    eit
    Poziom 17  

Witam

Mam podobny problem jak kolega.
    Pytanie czy puszki do takich gniazd trzeba montować standardowe puszki jak do elektryki ? Czy jakieś płytsze lub mniejsze ?

0
  • #5 07 Maj 2012 13:09
    tata1
    Poziom 20  

Witam

Montujemy zwykłe puszki, jednak ja u siebie zamontowałem tzw. głębokie (podwójna głębokość) są wygodniejsze - gdy potem człowiekowi coś przyjdzie do głowy.

(warto też montować puszki, które spina się jedna z drugą, bo wtedy mamy odległości zachowane do ramek)

Zamontowałem osprzęt KARLIK, w tej serii natynkowej jest co wybierać, LAN, telefon, nawet HDMI,

0
  • #6 23 Cze 2012 18:03
    maciejf1
    Poziom 13  

koledzy mają rację lepiej zamontować gniazdo, a takie gniazdo można kupić za około 30 złotych tylko tyle, że nie firmowe.

0
  Szukaj w 5mln produktów