Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy telewizor nie widzi dekodera Cyfry+

czaha94 11 Mar 2012 19:27 8948 12
  • #1 11 Mar 2012 19:27
    czaha94
    Poziom 2  

Witam i przechodze do konkretów.
    Miałem stary telewizor Funai "gold series TV-2003" i dekoder PHILIPS DSX 6010 i wszystko było ok.
    Dziś nabyłem nowy telewizor SHARP LC-40SH340E i gdy wszystko podłączyłem, to nie może znaleźć sygnału i nie mogę oglądać telewizji. Mam pakiet podstawowy i wszystko jest podłączone ok?

Może chodzi o to że dekoder pasował do starego telewizora a do mojego nowego już nie?

W menu próbowałem wszystkich kombinacji !
    Instrukcja jest bezużyteczna gdyż telewizor nie może wyszukać dekodera.

Nowy telewizor nie widzi dekodera Cyfry+ Nowy telewizor nie widzi dekodera Cyfry+ Nowy telewizor nie widzi dekodera Cyfry+ Nowy telewizor nie widzi dekodera Cyfry+

0 12
  • #2 11 Mar 2012 22:40
    wpat
    Poziom 22  

Najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłoby podłączenie tunera z telewizorem kablem euro-euro. Na pierwszym zdjęciu widać wtyki, chyba od przejście z eurozłącza czyli kabel masz dobry i dobrze podłączony. Zastanawiam się tylko czy nie pomyliłeś wtyków. Czy ten kabel euro z tunera ma 6 wtyków? Pozostaje ewentualnie kwestia włączenia pilotem telewizora tego wejścia. Drugie zdjęcie tu masz tylko gniazdo euro do którego możesz Philipsa podłączyć, bo czarny wtyk to raczej wyjście z audio a nie wolny wtyk z tej przejściówki euro-6 rca.

0
  • #3 12 Mar 2012 06:06
    czaha94
    Poziom 2  

ten czarny kabel może być źle podłączony ponieważ pasował tylko w jedno miejsce. Kable działają gdyż na starym TV było wszystko ok.
    W zestawie był kabel euro-euro lecz nic on nie daje.
    W trakcie instalacji telewizora wybieram opcje że mam kablówke a na błędzie pisze że nie podłączono nic do gniazda anteny.
    Na instrukcji jest rysunek że do gniazda pod antene przyłączyć antenę lub "podłączenie dekodera STB" a takiego kabla nie posiadam, i prawdopodobnie to jes winą błędów.
    Chciałbym też oglądać w roździelczości 1080p.

i jeszcze ten kabel euro ma tylko 4 końcówki czerwoną, żółtą, białą i czarną. Pierwsze 3 są wpięte do odpowiednich gniazd natomiast czarna (jeśli nie tam) To nie ma gdzie wpiąć:(

0
  • #4 12 Mar 2012 06:43
    kaputo
    Poziom 20  

Czy wybierałeś na telewizorze wejście z którego ma być sygnał?

0
  • #5 12 Mar 2012 08:03
    irekr
    Moderator

Rozdzielczość 1080i jest możliwa tylko przez złącze HDMI,

Sprawdź w ustawieniach wejść tego Sharpa jak masz ustawiony tryb złącza SCART. Masz do wyboru CVBS lub RGB.
    Podłącz dekoder z odbiornikiem kablem SCART.
    Dźwięk musi być, niezależnie od podłączenia. Następnie przełącz tryb wejścia SCART na RGB lub CVBS. Na którymś obraz powinien być. Z tego co pamiętam to Sharpy nie przełączają automatycznie trybu wejścia i należy to zrobić ręcznie.

0
  • #6 12 Mar 2012 10:59
    wpat
    Poziom 22  

czaha94 napisał:
    ten czarny kabel może być źle podłączony ponieważ pasował tylko w jedno miejsce. Kable działają gdyż na starym TV było wszystko ok.
    W zestawie był kabel euro-euro lecz nic on nie daje.
    Kabel euro-4rca był używany do telewizorów monofonicznych. O tym starym kablu proponuję zapomnieć, poza tym masz go źle podłączony. Masz kabel euro to na 100% jest najlepszy do Twojego połączenia. Musi działać. Podłącz go w tunerze do gniazda oznaczonego TV (górne gniazdo) i drugi koniec do telewizora (foto 2) włącz telewizor potem tuner, obraz pojawi się automatycznie lub po wybraniu wejścia AV w pilocie od Sharpa (patrz w instrukcji opis pilota).

0
  • #7 07 Maj 2012 18:38
    armani1982pl
    Poziom 2  

Witam... niedawno kupiłem ten model tv i mam problem tylko nie wiem czy z tv czy ogólnie z kablówką...

Mam kablówkę UPC ale bez dekodera...poprostu kiedyś była antena zbiorcza ale usunęli ją i mam zwykły kabel z kablówki UPC i nie mogę znależć w tv sygnału cyfrowego a tylko analogowy a chciałbym nagrywać na usb filmy itp a da się tylko nagrywać przy cyfrowym sygnale... Oczywiście pokazuje mi w menu programów że są kanały z UPC cyfrowe ale black screen "zawartość szyfrowana" Czy ktoś wie o co tu chodzi? Próbowałem wszystkie możliwe chyba sposoby szukania sygnału (tam jest chyba 5 opcji do wyboru : antena analogowa, cyfrowa itd i dalej nic. Tylko TVP2 mi znalazł cyfrowy bo mam na tym programie wyświetlane INFO a na pozostałych 50 kanałach jest puste miejsce i nie działa EPG. POMOCY

2
  • #8 07 Maj 2012 18:50
    itadek
    Poziom 21  

1. Tuner DSX 6010 odbiera sygnał tylko w wersji SD i nie da sie oglądać w rozdzielczości 1080i.
    2. Proponuje właczyć pilotem na twardo wejście trzech czinczy i próbować pozamieniać te wtyczki aż pokaże się obraz i głos.

0
  • #10 08 Maj 2012 10:59
    armani1982pl
    Poziom 2  

mihal2002 napisał:
    armani1982pl napisał:
    Czy ktoś wie o co tu chodzi?

Udać się do usługodawcy, celem podpisania umowy i otrzymasz dekoder z którego będziesz mógł korzystać.

W drugim pokoju mam dekoder z UPC mediabox ale i tak nie mogę nagrywać na usb wtedy bo pisze że "nagrywanie możliwe tylko z sygnałem cyfrowym" czy jakoś tak... kupiłem go specjalnie po to żeby sobie nagrywać z tv prosto na usb i DUPA..

0
  • #11 29 Gru 2012 13:20
    Sl4V4
    Poziom 17  

Nagrywanie możliwe jest prawdopodobnie z wbudowanego tunera TV a nie po podłączeniu dekodera.

armani1982pl napisał:
    Oczywiście pokazuje mi w menu programów że są kanały z UPC cyfrowe ale black screen "zawartość szyfrowana"

Sygnał kodowany - dekoder z kablówki, ewentualnie moduł CI (cam) z kartą od operatora.

0
  • #12 07 Sty 2013 11:44
    Lysacz
    Poziom 10  

To nie jest sygnał cyfrowy. Jeśli masz z UPC tylko analog, to w skrzynce na klatce jest filtr kanału zwrotnego, przez co puszczony do mieszkania jest tylko sygnał analogowy a nie cyfrowy.
    Pozdr

0
  • #13 07 Sty 2013 12:50
    Sl4V4
    Poziom 17  

Lysacz napisał:
    Jeśli masz z UPC tylko analog, to w skrzynce na klatce jest filtr kanału zwrotnego, przez co puszczony do mieszkania jest tylko sygnał analogowy a nie cyfrowy.

To czemu na liście kanałów pokazuje mu kanały TV kablowej cyfrowej i są zaszyfrowane?

0