Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWP106300 pobiera płyn przed rozpoczęciem prania

11 Mar 2012 20:01 2486 3
 • Poziom 17  
  witam
  Kupiłem pralkę electrolux EWP 106300, dziś pierwsze pranie wlałem detergent i do drugiej komory płyn do płukania.
  Pralka pobierając wodę do prania zabrała najpierw płyn do płukania a po kilkudziesięciu sekundach słychać było jak zmieniła pobieranie wody i pobrała też detergent.
  Dlaczego najpierw pobrała płyn do płukania, czy to jest jakaś wada fabryczna?
 • Poziom 17  
  No więc namierzyłem powód tej anomalii, mianowicie w mojej pralce woda leci z zaworów dwoma kanałami które krzyżują sie i to skrzyżowanie jest powodem że woda lecąca do zraszania przed pobraniem przez pralkę proszku, po sciance lekko na tym skrzyżowaniu ulega zawirowaniu, odrobina dostaje się do drugiego kanału i spływa do zasobnika z płynem do płukania.
  Jeżeli poziom wody zmieszanej z płynem zwiększy sie do poziomu maximum to samoczynnie wyleje się on cały do bębna.
  Podczas prób zmniejszyłem lekko pęd wody przydławiając ją zaworem na scianie podczas pobierania wody do zraszania i wtedy woda w kanale lekko zmieniła swoją drogę nie wylewając się do zasobnika z płynem.
  Prawdopodobnie producent pralki przyjął jakieś ciśnienie jako dopuszczalne a w mojej miejscowości postawiono niedawno nowe wodociągi, może za duże cisnienie w kranach?
 • Specjalista AGD
  Woda ma lecieć dwoma kanałami do ostatniego płukania, żeby pobrała płyn. Do prania powinna pobierać wodę jednym kanałem; najpierw do prania wstępnego a potem do prania zasadniczego. Jeżeli na początku prania pobiera dwoma, to zgłosić do serwisu (jest przecież na gwarancji).
 • Poziom 17  
  Radzę sobie z problemem w ten sposób że płyn do płukania dodajemy dopiero po zakończeniu całego cyklu i nastawiamy wtedy na dodatkowe płukanie, robię tak ze wzgledu na alergie jednego z domowników, więc nie szczególnie zależy nam na rozwiązaniu tego problemu.
  Dziękuje za zainteresowanie, pozdrawiam