Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec akumulacyjny AEG WSP 2010 - uszkodzony termostat?

Cybermir 11 Mar 2012 20:20 3487 0
  • #1 11 Mar 2012 20:20
    Cybermir
    Poziom 8  

Jestem użytkownikiem pieca akumulacyjnego AEG WSP 2010. Od jakiegoś czasu piec przez 8 godz. ładował się tylko do 75% pojemności. Sprawdziłem grzałki i jedna była przepalona (w piecu jest 6 szt.). Wymieniłem grzałkę, ale piec nadal nie wyłączał się przy maks. ustawieniu ładowania nawet po 10 godz. Piec po tym okresie był mocno gorący, ale termostat N1 będąc w położeniu maksymalnym się nie wyłączył, natomiast zadziałał ogranicznik temperatury ładowania N4 i wyłączył dwie górne grzałki (schemat w zał.). Czy zadziałanie tego ogranicznika jest normalne w procesie ładowania i ostatnia faza ładowania realizowana jest tylko przez cztery grzałki, czy ogranicznik działa jako zabezpieczenie przed przeładowaniem pieca i nie wolno go dalej ładować? W tym przypadku uszkodzony byłby termostat N1.

Cytat z instrukcji pieca:
    "Dwa wbudowane zabezpieczające regulatory temperatury (N4 i N1) oraz ogranicznik temperatury bezpieczeństwa (F1) zabezpieczają piec przed przegrzaniem. Zabezpieczające regulatory temperatury włączają i wyłączają się samoczynnie, natomiast ogranicznik temperatury bezpieczeństwa musi być aktywowany przez Instalatora lub Serwisanta poprzez wciśnięcie przycisku znajdującego się w środku ogranicznika"

Piec akumulacyjny AEG WSP 2010 - uszkodzony termostat?

4 0