Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Peugeot Zenith - nie działają światła.

hpx3 12 Mar 2012 07:26 2927 4
  • #1 12 Mar 2012 07:26
    hpx3
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z elektryką, w moim Peugeocie Zenith (skuter)
    Wydaję mi się, że padł regulator napięcia. Zaczęło się tak po remoncie silnika wsadziłem w ramę silnik, podpiąłem ładnie wszystkie kable iskra ok wszystko było w porządku, ale nie zauważyłem, że nie ma świateł. Posprawdzałem żarówki, kable wszystko wydawało się okej.
    Doszedłem w końcu do regulatora napięcia i tu lipa, chyba się spalił, mam tam 4 kable, czerwony do akumulatora, zielony masa, biały od ładowania i żółty (nie wiem od czego)
    Mierzyłem napięcia najpierw na żółtym i napięcia nie ma, na białym napięcie jest gdy dodaje gazu rośnie czyli prąd z silnika jest ok ale na czerwonym kablu jest stałe (to z akumulatora)
    Powiedzcie mi czy na tym żółtym kablu też ma być napięcie?
    Dodam, że gdy odpalę skuta i odpinam kabel plus od akumulatora to gaśnie a z tego co wiem, nie powinien.

0 4
  • #2 12 Mar 2012 08:18
    mulek
    Poziom 26  

Na kablu żółtym powinno być zasilanie świateł poprzez regulator. Posprawdzaj dobrze prądnicę i kable.

0
  • #4 12 Mar 2012 15:03
    jack63
    Poziom 42  

Regulatory z reguły są RÓWNOLEGŁE więc jak odepniesz i nie będziesz gazował(!), to słabe światła powinny być. Sprawdź napięcia przemienne na kablu zółtym (światła) i białym (ładowanie) bezpośrednio na kostce kabla idącego z prądnicy.
    Jak nie ma napięć, to spalone uzwojenia lub przerwany kabel(e).
    Kształt kostki nie ma nic do rzeczy. Liczy się moc regulatora i układ połączeń.

1
  • #5 12 Mar 2012 17:21
    hpx3
    Poziom 9  

No więc jest tak, z silnika wychodzą kable żółty, żółto niebieski i biały na białym jest napięcie sprawdzałem też żarówką świeci, na żółtym żarówka nie świeci ale gdy je rozłączę skuter gaśnie a niebiesko żółty gdy dotknę masą żarówki ramy to też gaśnie.
    Jest jeszcze jeden kabel czarno czerwony i idzie on do stacyjki.

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

sprawdziłem inny regulator napięcia to jednak nie od tego. Z takimi jajami to sie nie spotkałem jeszcze. Podpiąłem prostownik do zielonego i zółtego kabla z kostki i światła się zapaliły.

0
  Szukaj w 5mln produktów