Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SGS 5622 - Wylewa wode przez odpowietrznik

mitikas 12 Mar 2012 07:36 4671 5
  • #1 12 Mar 2012 07:36
    mitikas
    Poziom 2  

Pod zmywarką zaczęła pojawiać się woda. Rozebrałem ścianę lewą i odkryłem, że w cyklu pełnym 43 min przed końcem przy napełnianiu wody jest tak dużo, że wylewa się przez odpowietrznik. Co można zrobić? Woda jest też na dole, ale nie odcina pompy.

0 5
  • #2 12 Mar 2012 15:08
    egon42
    Poziom 37  

Trzeba szukać skąd cieknie ta woda.

0
  • #3 12 Mar 2012 18:27
    mitikas
    Poziom 2  

Wylewa się przez odpowietrzenie. Płaszcz wodny jest lekko zapchany. Nie wiem czy jego wymiana coś da? Jest to spowodowane nadmiarem wody bądź większym ciśnieniem. Czy ktoś miał podobne objawy. Dzisiaj obszedłem 3 punkty naprawy w moim mieście, nie ma serwisu BOSCHA. Dzwoniłem na info ale koszt technika to spory wydatek i nie wiadomo czy naprawi. Sugerowano przeczyszczenie płaszcza? Nie wiem jak i czym. Nie chce czegoś zepsuć. Jest woda na spodzie ale to normalne ponoć?
    Pozdrawiam wszystkich pomocnych.

0
  • #4 13 Maj 2012 09:21
    yata13
    Poziom 2  

Właśnie siedzę przed rozebraną zmywarką i mam podobny problem... Ktoś z kolegów bardziej doświadczonych w bojach z tym sprzętem może coś podpowiedzieć?

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

Przepraszam moderatora najmocniej. IPad nie dorobił się jeszcze słownika "podkreślającego" błędy. Post poprawiony

0
  • #5 13 Maj 2012 16:40
    mitikas
    Poziom 2  

Rozwiązałem problem po wielu wizytach w sklepach i warsztatach naprawy. Doszedłem do wniosku , że w jednej części płaszcza wodnego jest zapchany. Po kilku latach pracy zmywarka sama się zanieczyszcza. Można wymienić płaszcz( cena w serwisie BOSCH ok 500 zł) poszedłem inną droga płukałem go kilka razy. Stosuje się do tego np "kreta". Najlepiej użyć "sodę kaustyczną". Trzeba wymontować płaszcz, uwaga przy wyciąganiu na uszczelki. Potem wylewamy zimną wodę wsypujemy sodę i zalewamy wrzątkiem. Trzeba uważać na dłonie i oczy. To strasznie pryska i można się poparzyć. Rękawiczki i jakaś maska na twarz konieczne. Powodzenia. Warto przeczyścić przewody.

0
  • #6 14 Maj 2012 15:19
    yata13
    Poziom 2  

Rozwiązałem podobnie sprawę z tym że mieszanką kwasku cytrynowego, domestosa i jakiegoś środku do czyszczenia łazienek co to niby osady usuwa. Niestety nie udało im się tego płaszcza całkiem wyczyścić. Miejsce w którym zebrał się zanieczyszczenia jest trudno dostępne. Udało się na tyle, że działa. Swoją drogą zauważyłem, że problem z tymi zanieczyszczeniami najprawdopodobniej wziął się ze źle zamontowanego przez poprzedniego właściciela mieszkania, węża odpływu, do którego dostaje się i stoi woda ze zlewu, co powoduje odkładanie się, głównie tłuszczu, w płaszczu zmywarki (lewa strona na górze).

0