Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gaśnie podświetlenie (Blaupunkt Queens MP56)

12 Mar 2012 08:59 1643 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

od wczoraj mam problem z moim radiem - Blaupunkt Queens MP56.
    Radio jeździło przez 3 lata w Fiacie Coupe i nie było z nim najmniejszych problemów.

2 dni temu radyjko zostało zamontowane w Daewoo Nubira I '97 HB (w Video Car Audio Arkadia) i pojawił się problem.
    Radio gra na wszystkich źródłach (CD, Tuner, USB) ale po bliżej nieokreślonym czasie (raz jest to kilka/naście sekund raz kilka minut) gaśnie podświetlenie/wyświetlacz.
    Radio gra dalej, działa większość funkcji (można przełączyć utwór, można wchodzić w opcje menu [widać to po ponownym włączeniu]), nie działa podgłośnienie.
    Wyłączenie i włączenie przyciskiem nic nie daje.
    Dopiero po zdjęciu/odpięciu panelu i ponownym podłączeniu wszystko wraca do normy - aby za kilka/naście chwil znowu się wyłączyć.

Co może być przyczyną? Czy to wina radia/panelu? Czy może coś nie tak z instalacją Nubiry?
    Dodam iż samochód przez rok stał nieużywany a ja właśnie doprowadzam go do porządnego stanu.
    Oryginalne radio - kaseciak Daewoo - też miał chyba problem z podświetleniem - kilka diod podświetlających ramkę/panel działało, wyświetlacz działał ale nie był podświetlony.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
  • Poziom 2  
    Jako, że nie ma żadnej porady, postaram się dorzucić więcej info.

Zauważyłem ostatnio, że problem pojawia się po uruchomieniu USB.
    Jak gra sam Tuner - 2 dni - 3x 45 minut jazdy - 0 wyłączeń.
    Dziś chciałem sprawdzić USB (pendrive non-stop jest podpięty), zmieniłem źródło, 2 minuty - podświetlenia nie ma. Zmieniłem na Tuner (bez odpinania pendrive'a) - wszystko ok.

Czyżby pendrive (8GB, Emtec) mógł powodować jakieś spadki napięcia czy coś w tym stylu?

Dodatkowo zauważyłem już poprzednio, że wystąpiły 2 rodzaje wygaszenia wyświetlacza - kilka razy całkowicie, dopóki nie zdjąłem panela, 2 razy tak jakby radio się zrestartowało - po 10-15 sekundach uruchomiło się ponownie (ciągle grając), powitanie na wyświetlaczu, kilkanaście sekund i ciemność.

Może ktoś się już spotkał z czymś takim?

Czy porada z innego problemu z tym radiem mogłaby pomóc?
    Cytat:
    Złe działania odtwarzacza CD i USB przy niskich temperaturach powoduje brak rezystora na płycie głównej radioodtwarzacza - trzeba wstawić rezystor, z tego co pamiętam 10k Ohm, pomiędzy masą radia a "nogą" nr 6 układu D7621 na płycie głównej

z gory wielkie dzięki
  • Poziom 24  
    Witam! A sprawdzałeś na innym pendrive jak zachowuje się podświetlenie? Być może czytnik usb pobiera za duży prąd. Warto więc zmierzyć napięcie i prąd pobierane przez ten pendrive w momenci przełączania i jak go brak. Od czegoś trzeba zacząć. Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Miałem 2 takie radia gdzie przyczyną zaniku podświetlenia były upalone rezystory zabezpieczające w zasilaniu panela;