Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LV375S czy Samsung UE40D5500 ?

Neostradek 12 Mar 2012 09:42 5327 20
  • #1 12 Mar 2012 09:42
    Neostradek
    Poziom 14  

Witam,
    Przymierzam się do kupna TV. Po wielu dniach poszukiwań w końcu znalazłem 2 interesujące modele. Cena zbliżona (~2200zł), funkcje również.

Na korzyść LG przemawia tuner satelitarny, na korzyść Samsunga - iplex.pl.
    TV potrzebuję do naziemnej telewizji cyfrowej + internet (ipla, youtube).

Już miałem brać tego LG, ale do końca pewien nie jestem czy obsługuje Dolby Digital Plus (DD+, EAC3, E-AC3 - zależy kto jak pisze), gdyż na polskiej stronie producenta (http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-led-tv-42LV375S.jsp) w specyfikacji widnieje jedynie Dolby Digital, aczkolwiek na bułgarskiej stronie LG (http://www.lg.com/bg/televizor-audio-video/televizor/LG-led-lcd-televizor-42LV375S.jsp) w obsługiwanych formatach audio jest wymieniony EAC3.

Iplex.pl to moim zdaniem fajna rzecz, dostęp do masy filmów za darmo o każdej porze. Najpierw był w Panasonicu, teraz w Samsungu, więc i pewnie z czasem w LG się pojawi. Gdyby to było pewne, to bym się nie zastanawiał i brał LG, ale tak to nie wiem czy nie lepszy Samsung.

Przeglądarka internetowa raczej jest zbędna (czytałem, że LG nie radzi sobie, gdyż zatrzymał się na Flashu 8 i nie planowana jest aktualizacja), ale youtube fajna rzecz. Ciekaw jestem czy tak samo to wygląda w obu telewizorach.

Odtwarzanie filmów z USB to dla mnie również zbędna rzecz, gdyż do tego mam osobny odtwarzacz.

Proszę o radę, który TV będzie lepszy. Jakość obrazu nie gra roli, dźwięk by się przydał, gdyż kina domowego nie posiadam.

I jeszcze jedno: Czy to dobry moment na zakup TV? Nie będą może tanieć lub drożeć w najbliższym czasie (1-2 miesiące)? : )

• #2 12 Mar 2012 15:18
    komandor64
    Poziom 25  

Bierz Samsung`a - stoję właśnie przed tymi dwoma telewizorami i jakość obrazu przemawia do mnie ze strony Samsung`a. No i Iplex - możliwe, że się pojawi w LG ale kiedy to nastąpi tego nikt nie wie ;-).

• #3 12 Mar 2012 15:35
    Marek31415
    Poziom 31  

Mam tego Samsunga od trzech miesięcy, bez zastrzeżeń.
    Iplex to tylko jedna z aplikacji internetowych, inne też są OK.
    I jeszcze jedna fajna rzecz, której nie ma w specyfikacji.
    Można na nim odblokować nagrywanie na dysku USB, zastrzeżone dla nowszych modeli.
    Nagrywa z tunera cyfrowego.

• #4 12 Mar 2012 18:01
    madamsz1
    Poziom 15  

Mam LG 42LV570S - kilka miesięcy (jak sie ukazał) i jestem bardzo zadowolony.

Mariusz

• #5 12 Mar 2012 20:28
    Neostradek
    Poziom 14  

Jak już pisałem, obraz nie jest ważny, a raczej chodzi mi o dźwięk.
    Tak więc powiedzcie mi (Marek i Mariusz - bo macie i używacie), jak jest z dźwiękiem? Da się w ogóle go słuchać? Bo mam 24" TV LED i dźwięk jest straszny. Z tego co widzę, to te telewizory są cienkie, więc dźwięk też chyba jest "cienki" : )
    Mam LG CRT 29" i ten gra super, tak samo monitor LG CRT 17" elegancko brzmi, ale już dźwięk z monitora LCD 17" to nieporozumienie.

Pytanie jeszcze w sprawie Youtube'a.

Czytałem tutaj, że w LG "YouTube z poziomu telewizora nie wyświetla filmów w wysokiej rozdzielczości".
    Z kolei na stronie jest informacja, że "Filmy 3D w serwisie You Tube udostępnianie w jakości 720p HD są kompatybilne z różnymi urządzeniami, takimi jak: telewizory Samsung Smart TV", więc skoro filmy 3D, to i chyba normalne filmy także będzie można oglądać w wysokiej rozdzielczości (szkoda że nie Full HD).
    Prosiłbym o potwierdzenie jak to się ma w telewizorach LG i Samsung.

Co do odblokowania nagrywania:
    Można nagrywać jakiś kanał jednocześnie oglądając inny?
    Czy to się wiąże ze zmianą oprogramowania i utratą gwarancji? Czy to nie jest piratowanie?

• #6 12 Mar 2012 22:05
    Marek31415
    Poziom 31  

Neostradek napisał:
    Tak więc powiedzcie mi (Marek i Mariusz - bo macie i używacie), jak jest z dźwiękiem? Da się w ogóle go słuchać?

Przy normalnej sile głosu jest bez rewelacji (mało niskich tonów), ale OK. Jest to moja subiektywna ocena.
    Wybierz się do sklepu i najlepiej sprawdź sam.
    Może będziesz miał okazja porównać kilka odbiorników.
    Neostradek napisał:

Co do odblokowania nagrywania:
    Można nagrywać jakiś kanał jednocześnie oglądając inny?
    Czy to się wiąże ze zmianą oprogramowania i utratą gwarancji? Czy to nie jest piratowanie?

Jeden tuner, więc oglądasz to co nagrywasz.
    Odblokowanie nie wiąże się ze zmianą oprogramowania.
    Jest to zmiana ustawień w menu serwisowym.

• #7 13 Mar 2012 13:57
    madamsz1
    Poziom 15  

Co do dźwięku to nie mam zastrzeżeń, jest sporo możliwości ustawienia tak aby cos optymalnie dobrać, oczywiście dyskoteki na tym nie zrobisz :D , ale porównując do wcześniejszego Sony KDL 26" to chodzi rewelacyjnie. Z internetu to bardzo rzadko korzystam z tego :D wole komputer, kolega ostatnio był u mnie i porównywał ze swoim Panasonikiem (Plazmą) twierdząc że jest to bardzo fajnie zrobione i "super" chodzi :D
    Mariusz

• #8 15 Mar 2012 13:58
    Neostradek
    Poziom 14  

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno ważne pytanie:
    Jakie są wymiary opakowania od telewizora?

Będę bardzo wdzięczny za zmierzenie i podanie wymiarów, gdyż nigdzie nie mogę tego znaleźć. Są oczywiście wymiary samych telewizorów, ale przecież nie każdy producent ma identyczne procedury pakowania, że np. dodaje po 5cm do każdego boku. Mój TV 24" LED, który ma 59cm szerokości zapakowany był w karton o szerokości 79cm i nieco się zdziwiłem, jak wyciągnąłem TV, że taki mały ; )

Wymiary są mi oczywiście potrzebne do oceny czy wejdzie mi do auta czy będę musiał zamówić z dostawą do domu.

• #9 15 Mar 2012 14:04
    komandor64
    Poziom 25  

Z chęcią bym Ci Kolego podał te wymairy, gdyby nie urlop. A tak to najwcześniej dopiero w sobotę około 11 rano.

• #10 15 Mar 2012 14:35
    rangiz
    Poziom 15  

Od obu modeli lepszy jest LV5590, może się zmieścisz.

• #11 15 Mar 2012 15:52
    madamsz1
    Poziom 15  

W Mondeo wchodzi :)
    119x76x12 cm

Mariusz

• #12 15 Mar 2012 20:02
    Neostradek
    Poziom 14  

Dzięki Mariusz za wymiary LG, Samsung skoro jest 2" mniejszy, to powinien mieć mniejsze opakowanie, zobaczymy ... w sobotę najpóźniej ; )

Punto jest chyba nieco mniejsze, ale te 120cm powinienem jakoś wcisnąć.

Dzięki rangiz za cynk, ale wybieram tylko spośród tych dwóch modeli. Poza tym ten model jakoś ciężko dostępny jest i nieco drogi.

• #13 15 Mar 2012 20:17
    Marek31415
    Poziom 31  

Ja niestety Samsunga przywiozłem zapakowanego w folię bąbelkową, nie mogę podać wymiarów oryginalnego opakowania.

• #14 15 Mar 2012 23:08
    komandor64
    Poziom 25  

Gdzie Ci Kolego sprzedano TV opakowany tylko w folię bąbęlkową ;-)?

Ostatnio z kumplem Klientce wpychaliśmy "na chama" do Malucha PS43D450 - wszedł bez problemu :D .

• #15 15 Mar 2012 23:52
    rangiz
    Poziom 15  

Dlaczego wybierasz tylko z tych 2 modeli? Na pewno wymieniony przeze mnie LG lepiej prezentuje się w kwestii obrazu, płynności ruchów, do D5500 są ogromne zastrzeżenia, nieco mniej do D6000 i D6100.

• #16 16 Mar 2012 00:18
    komandor64
    Poziom 25  

A co takiego ciekawego ma ten LV5590? Bo chyba tylko dodatkowo PVR (gdzie w Samsung`u jednak trzeba się pobawić w menu serwisowym by to odblokować - to fakt). Seria D5500 to bardzo udany model. Ma co prawda trochę niedociągnięć np. bleeding (tego Ci sprzedawca w sklepie nie powie ;-) ). Ale LG z serii LV5500 oraz LW5500 mają ten sam problem.

Gdyby autor dysponował budżetem powyżej 3k to bez zastanowienia proponowałbym mu serię D6500 - na chwilę obecną jeden z najlepszych LED`ów jakie oglądałem (no może D8000 go przebija ale cena dla tego modelu jest zabójcza ;-) ).

• #17 16 Mar 2012 01:40
    rangiz
    Poziom 15  

@komandor64: zapomniałem literki "D" przed 5500, a zbiegiem okoliczności lub marketingowo obie marki mają te same cyfry, więc nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o zastrzeżenia do Samsunga oczywiście. Natomiast LV5500 i LV5590 niewiele się różnią, ale cena jest na korzyść tego drugiego, stąd moja rekomendacja.

Teraz już do autora tematu:

LV5500/5590 ma przynajmniej 100hz, natomiast LV375s i Samsung D5xxx ma 50hz czego jestem w 100% pewny.

LV5500/5590 -> Motion Clarity Index 500 Hz, TruMotion 100 Hz
    LV375-> Motion Clarity Index 100 Hz=realne 50Hz

Więc jeśli Ci zbędny jest dvb-s to nie wiem co przemawia za LV375, skoro seria LV55xx jest klasę lepsza.
    Tak samo pomijając aspekt 3D, dopiero D6000/6100 można porównać ze sporo tańszym LV5590 pod względem płynności i jakości.

Za 2290 zł masz prawdziwe 100Hz, zamiast okrojonego D5500 który jest tańszy o jakieś 100zł, bezsprzecznie gorszy i ma 50Hz.

Chyba, że chodzi Ci TYLKO o multimedia z USB, wtedy wybierz Samsunga bo ma trochę lepiej - czyta dźwięk w DTS czego nie robi LG. Jednak w pierwszym poście pisałeś że masz dodatkowy odtwarzacz, także nie wiem co Tobą kieruje uwzględniając serię Samsung D5 w tym temacie, jego głównym atutem jest usb i to co z niego czyta.
    Na pewno jego atutami nie jest płynność wyświetlanego obrazu, brak smużenia, czy jakość matryc - to właśnie najczęściej można mu zarzucić!

Dlaczego LV5590 a nie LV5500? Jest tańszy, ale niestety mniej dostępny, w każdym razie sklep który obecnie ma go na stanie jest zaufany, inne rozmiary tego modelu ma jeszcze kilka sklepów np. Rtv Euro...

Czy dołożysz 100zł ponad swój limit, by mieć na lata telewizor który nie różni się tylko jakąś bzdurą typu jedno usb więcej, czy czytanie jednego formatu filmów dodatkowo, ale różni się jedną z podstawowych cech i zarazem bolączek LEDów w tańszych modelach - to już zależy od Ciebie. Ja bym się nie zastanawiał, tym bardziej, że na 40D6000/6100 (modele od których tak naprawdę dopiero warto się Samsungiem interesować) budżet Ci nie pozwala.

• #18 16 Mar 2012 10:22
    ciacho840
    Poziom 11  

nie kupuj samsunga szais matryca szczela jak sie nagrzeje

• #20 16 Mar 2012 21:34
    Neostradek
    Poziom 14  

Do ciacho840:
    Dzięki za radę, chyba rzeczywiście go nie kupię, bo mnie zastrzeli ; )

Do rangiz:
    Wybieram tylko z tych dwóch modeli, gdyż mają to, czego akurat potrzebuję, są w odpowiedniej cenie i są dostępne w bliskim mi sklepie, skąd mogę osobiście odebrać. Według mnie, im coś jest dostępne w większej ilości sklepów, tym jest lepsze. A ten proponowany przez Ciebie model jest tak ciężko dostępny, że nawet na stronie LG nie ma go (chyba że niemieckiej), a kupić w tej chwili można go chyba tylko w CzerwonymSzopie (chyba że ten Coon znaczy Murzyn ; ).
    Poza tym, lepiej kupić TV w okolicznym sklepie, sprawdzić na miejscu i przywieźć samemu, niż płacić blisko 100zł za dostawę i trzymać kciuki, żeby cały i zdrowy przyszedł.

W tej chwili sklep, w którym mam zamiar kupić ma promocję i do LG 42LV375S dodaje kamerę i pilot, które normalnie kosztują ponad 400zł, więc cena jakby automatycznie spadała tego TV o parę setek, więc realny koszt zakupu wyjdzie ok. 1900zł, co jak na 42" TV LED z tunerem satelitarnym to całkiem kusząca cena, zwłaszcza że wczoraj wziąłem abonament na pewną telewizję satelitarną i na pewno wykorzystam jego możliwości.

A jeśli chodzi o te 50Hz czy 100Hz, to różne rzeczy czytałem, jedni widzą różnicę, a inni nie. I kogo tu słuchać? Aktualnie mam TV 24" LED 50Hz i nie zauważyłem, żeby się na nim coś źle oglądało.
    Tak więc różnica między 1900zł i 2400zł, to już nie 100zł, a 500, więc czy warto za dodatkowe 50Hz i PVR dokładać tyle? Chyba nie.

• #21 17 Mar 2012 07:21
    rangiz
    Poziom 15  

Jak wolisz, swego czasu pełno ich było w MM itp.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME