Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wychodzi spawanie aluminium migomatem Bester 330 4x4 w czym rzecz?

12 Mar 2012 09:43 7240 2
  • Poziom 1  
    Witam
    Na forum pierwszy raz także sorry za bałagan w opisie. Wracając do tematu poświęciłem kilka ładnych wieczorów na różnych forach, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie dlatego zdecydowałem się na ten temat na forum. Mianowicie od kilku lat spawam migomatem różne konstrukcje stalowe oraz blacharkę samochodową, mój poprzedni sprzęt to Bester 1800, jak dotąd żadnych problemów aż do teraz. Kiedy do głowy przyszedł nowy pomysł na spawanie aluminium, moja nowa "miłość" to Bester 330 4x4 który nabyłem dwa tygodnie temu i wtedy zaczeły się moje problemy.
    Sprzęt nowy obuty we wszystko co powinien mieć aby spawać alu tzn. rolki U, wkład teflonowy, końcówka do alu, butla z argonem.
    Wiem że aluminium to nie stal jeśli chodzi o spawanie. Łatwo przepalić i szybko płynie, ale mi nie chodzi o technikę spawania ani o wygląd spoiny, to do wytrenowania i na wygląd mogę przymknąć oko, tylko o sprzęt za żadne chiny ludowe nie mogę dojść do ładu z tym Besterem, notorycznie przyłapuje drut w końcówce, zmieniałem już końcówki na większe(nadminię iż "spawam drutem 1mm), tj na 1,2mm i to samo, i moje pytanie brzmi w czym rzecz?
    To przyłapywanie drutu nie odbywa się na samym końcu końcówki tylko w jej środku i na jej początku widzę to jak wyszarpuję drut z końcówki w którym miejscu przyłapuje!!!!
    Prąd ustawiony na 4, posów drutu kręcę od 4 do 8, upalanie również reguluję, spawanie w 2i 4 takcie, i nic, tzn. próba spoiny na płaskowniku al gr.6mm spaw ładny 2-3cm i koniec, tzn. tnie posów drutu, wymiana końcówki i to samo, a czasami nawet od razu jeszcze nie zdąże nic pocheftować i drut zawinięty na rolki, proszę o jakąś poradę może ktoś rozwiązał u siebie ten problem!!!!
    Wracając do mojego problemu i chodząc po różnych forach natknołem się na takie pomysły, jak ucięcie teflonu z 15cm przed palnikiem i zastąpienie go sprężyną, spróbuję jutro już zakupiłem nowy więc będę testował, dam znać jak wyszło.
    W centrum spawalniczym natknołem się na końcówkę przywiezioną z niemiec, ponoć gość który spawał w niemczech aluminium takimi, mówił że jest ok!!! Prosił żeby ściągneli mu takie bo te które przywiozł mu się skończyły. Wygląda ona jak zwykła końcówka tylko z tyłu ma rurkę ok 5cm długości, nie widziałem jak nią spawa więc nie mogę nic więcej powiedzieć, ale może ktoś z was się spotkał z czymś takim, i może coś więcej powiedzieć spróbuję wrzucić foto tej końcówki.
    Z góry dzięki za wszystkie posty które być może pomogą mi w rozwiązaniu mojego problemu.
    Proszę nie piszcie że lepiej było kupić Tiga i z głowy, ponieważ ja spawam konstrukcje a nie blaszki i rurki od klimy. Piękny i szczelny, spaw nie jest mi potrzebny, a grubość materiału zaczyna się u mnie od 3mm do 10mm dlatego zdecydowałem się na zakup migomatu!!!! :cry:
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Jaki długi masz uchwyt 3 m, bo jak 5 m to zapomnij o spawaniu drutem 1.0Al