Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka karta graficzna do mojego kompa ( 600-800 zł )

Pawelmalinowski 12 Mar 2012 12:15 1802 7
    Pawelmalinowski
    Level 10  
    Witam
    Niedawno kupiłem nowy komputer ale nie w sklepie gotowy zestaw tylko poskładałem go z części lecz w lutym kasy na kartę graf nie było co zmusiło mnie do w pięcia starej GeForce 9800gt 512mb (palit) lecz jest ona za słaba do mojego komputera (komp składany pod gry )
    specyfikacja;
    procesor; AMD FX 4100 black edition
    Płyta Gł; Gigabyte 990XA-UD3 rev. 1.1
    Ram; Kingston hyperX 8GB DDR3 1600 cl9 240 (KHX1600C9D3K2/8GX) (2 kości po 4gb)
    Zasilacz; I-tec ps700W
    Obudowa; logic stara obudowa ale jest bardzo pojemna wejdą największe karty spokojnie
    System; Windows 7 64bit Ultimate
    Co do karty czy ma być od ,,zielonych ,, czy od ,,czerwonych,, zdaje się na was ponieważ zawsze miałem karty od ,,zielonych,, a zatem niezbyt jestem biegły w radeonach
    Dziękuje za pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    wariato
    Level 43  
    Pawelmalinowski wrote:
    (komp składany pod gry )

To trochę pomyłka z tym Faildozerem FX. Za 800zł dostaniesz GTX560Ti. ALe zasilacz masz kiepskiej jakości i bałbym się do niego cokolwiek podłączać. Z tego co znalazłem to obciążalność linii 12V to raptem 480W czyli tyle co dobry markowy zasilacz 500W.
    Pawelmalinowski
    Level 10  
    zasilacz zostanie wymieniony na jakiś markowy 600 -700 W lecz wszystko w swoim czasie ( krucho z kasą )
    wariato
    Level 43  
    Pawelmalinowski wrote:
    zasilacz zostanie wymieniony na jakiś markowy 600 -700

A to zamierzasz 2 zestawy zasilać takim zasilaczem czy planujesz chłodzenie wodne ?
    Pawelmalinowski
    Level 10  
    chłodzenie wodne hmm raczej nie no chyba ze za parę lat jak zestaw straci na sile i trzeba go będzie podkręcić znacząco ale 2 karty graficzne to bardzo prawdopodobne no i zawsze wole mieć zapas mocy
    a co by Pan polecał z radeonów bo podobno są one tańsze od nvidi a podobne wydajnością
    (podobna zależność jak z procesorami intel - amd
    kamil2127
    Level 23  
    Za tą cenę to GTX 560Ti lub używaną HD6950
    Chodź najlepiej było by poczekać z miesiąc, dwa i kupić HD7850.
    wariato
    Level 43  
    kamil2127 wrote:

Chodź najlepiej było by poczekać z miesiąc, dwa i kupić HD7850.

Jaki miesiąc ? Za tydzień powinny pojawić się w sklepach. Jednak ta karta będzie kosztowała więcej niż 900zł.
    Pawelmalinowski
    Level 10  
    no właśnie kartę będę kupował za miesiąc (po 10-tym ) a temat zadałem teraz by zobaczyć wasze zdanie i wiedzieć co kupić od razu a używaną kartę opłaca się czy niezbyt ?