Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralka do domu z numerem komórkowym

mandrakee 12 Mar 2012 16:45 3079 23
  • #1 12 Mar 2012 16:45
    mandrakee
    Poziom 12  

Witam

Jako że nie mam kompletnie pojęcia o telefonach to mam w związku z tym pytanie.
    Czy jest jakaś centralka telefoniczna pod którą można podłączyć telefon komórkowy lub kartę sim jako linia wejściowa a na wyjściu 4 telefony stacjonarne. I to tyle, nie będzie zwykłej linii TP czy jakiegoś innego operatora a tylko numer komórkowy, przechodząc do rzeczy chodzi o to aby nie nosić ze sobą komórki po całym domu tylko mieć możliwość dzwonienia z tych 4 telefonów przewodowych a żeby dzwoniło przez ten numer komórkowy.

Och trochę chyba wyszło masło maślane ale chciałem dokładnie opisać o co mi chodzi.

A więc czy jest taka centralka żeby to dało się zrobić, jeśli jest to jak albo jakie firmy modele no i niezbyt droga.

Z góry dziękuję za pomoc

1 23
  • Pomocny post
    #2 12 Mar 2012 17:00
    alien_audio
    Poziom 21  

Witam.
    Najprościej to bierzesz zwykłą centralkę telefoniczna 1/4 czyli jedną linię miejską i cztery wewnętrzne i podłączasz zamiast linie miejskiej tak zwaną bramkę GSM.
    Kartę SIM wkładasz do bramki GSM. I to wszystko.

0
  • #4 12 Mar 2012 17:33
    mandrakee
    Poziom 12  

Dzięki za podpowiedź... Jako laik to się jeszcze dopytam sprawdziłem te bramki gsm o ile dobrze zrozumiałem opis to jak włożę karte sim do takiej bramki to mogę też podłączyć do niej telefon stacjonarny? czy nie? bo jeśli tak to nie trzeba centralki bo nie potrzebne mi wewnętrzne numery więc jeśli da się podłączyć jeden aparat stacjonarny pod bramkę to mogę i kilka łącząc je na wtyczce razem czy tak? wtedy będą dzwonić wszystkie na raz i w każdym będzie słychać rozmowę, czy dobrze rozumuję?

0
  • #5 12 Mar 2012 17:38
    alien_audio
    Poziom 21  

Tak.
    Do bramki możesz podłączyć telefon zwykły stacjonarny.

0
  • #6 12 Mar 2012 17:47
    mandrakee
    Poziom 12  

Wielkie dzięki alien_audio, o to chodziło czyli wystarczy mi sama bramka gsm i po kłopocie, a można gdzieś kupić jakiś rozdzielacz czy coś takiego że do tej bramki podłączę wtyczkę jak od telefonu stacjonarnego a na jej drugim końcu będzie taka listwa z kilkoma takimi gniazdami żeby podłączyć te 4 telefony stacjonarne.

To ma być coś jak przedłużacz do prądu jedna wtyczka kabelek i listwa z kilkoma gniazdkami.

Czy jest takie coś i czy po podłączeniu będzie to wszystko prawidłowo działać i nie będzie żadnych problemów typu zwarcia czy coś podobnego.

0
  • Pomocny post
    #7 12 Mar 2012 22:39
    bogi
    Poziom 28  

Chcesz bramkę? Czeka na utylizację.

Ile tych gniazd potrzebujesz na listwie?

0
  • #8 13 Mar 2012 13:41
    pol_s
    Poziom 25  

Najwygodniej do bramki podłączyć bazę telefonu bezprzewodowego do której można zalogować kilka słuchawek. Zachowujesz wtedy możliwość przełączania rozmów.

Pozdrawiam

0
  • #9 13 Mar 2012 15:03
    mandrakee
    Poziom 12  

Właśnie rozważam założenie takiej instalacji, już bez centralki tylko bramka gsm i taki rozdzielacz na 4 góra 5 linii nie wiem tylko czy z tym rozdzielaczem będzie prawidłowo i bez problemu pracować.

Bo ten numer komórkowy to ma być telefon domowy i instalacja po całym, i w sumie tylko do dzwonienia jak ze stacjonarnego ale dużo taniej wyjdzie bo połączenia praktycznie na numery komórkowe.

A jak taka bramka działa jak przyjdzie sms?

Bogi a co to za bramka do utylizacji? Ja się nie znam na tym sprzęcie jestem w tym temacie laikiem, samo po podłączanie i przeciągnięcie kabli to dla mnie pikuś ale te techniczne sprawy to dla mnie magia.

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

pol_s taka baza i słuchawki to może prościej ale drożej, miałem wcześniej numer w TP i właśnie pozostałość po tym to 3 telefony przewodowe i 1 bezprzewodowy i okablowanie, a ze względu na dzieci telefon domowy to idealne rozwiązanie ale że się wala po całym domu to postanowiłem je wykorzystać zostając przy numerze komórkowym

0
  • #10 13 Mar 2012 16:37
    office66
    Poziom 14  

Najlepszym 'rozdzielaczem' to jest właśnie centrala telefoniczna.
    Ponadto jeżeli w domu jest Neostrada, DSL czyli tzw Internet to warto rozważyć zamiast GSM połączenie VoIP - przez Internet np. operatora Freeconet Halonet i innych !
    Zastosowanie centralki w domu umożliwi też podłączenie bramofonu (również komórkowego po VoIP) i wykorzystanie dowolnego telefony w domu (czy to w kuchni, salonie, sypialni) nawet bezprzewodowego (w ogródku) do komunikacji z bramofon i otwarciem furtki (bramy do garażu, itp). Podłączenie Videobramofonu do sieci kablowej (cena modulatora od 50 zł) da możliwość obejrzenia osoby stojącej przed furtka w każdym telewizorze w domu.

0
  • #11 13 Mar 2012 16:49
    mandrakee
    Poziom 12  

Niby tak, ale nie mam już telefonu w TP tylko komórka, a centrala nie jest potrzebna bo nie potrzebuje wewnętrznych numerów a to tylko niepotrzebnie zwiększy koszty całej instalacji, sama bramka gsm i taki rozdzielacz w zupełności wystarczy a pozostałych funkcji jakie daje podłączenie centrali nie potrzebuję chodzi tylko o to żeby się komórka nie walała po całym domu żeby jej nie szukać bo ktoś gdzieś położył i nie wiadomo gdzie jest, a tak będą 3 stacjonarne i do tego 1 bezprzewodowy żeby był np jak się wyjdzie do ogrodu. Ot i tyle co potrzeba trochę wygody przy minimalnych kosztach.

A poza tym to numer już mam w Orange i nie chcę zmieniać ze względu na koszty bo pozostałe telefony na które będzie się dzwonić z tego też są w Orange, i w ramach tej samej sieci mam darmowe rozmowy więc koszty dzwonienia praktycznie zerowe.

0
  • #12 13 Mar 2012 17:02
    office66
    Poziom 14  

W centralach IP-PBX nie są koniecznie potrzebne numery z TPSA, wystarczy te od operatora VoIP i Internet. Rozmowy prowadzanie są z normalnych telefonów przez internet (np. Neostrade). U operatorów VoIP nie ma abonamentu więc linie (numery sa tańsze)!
    Centrala IP-PBX wyjdzie taniej jak bramka GSM!
    Oczywiscie, zależy ilu jest domowników, czy sa osoby starsze, dzieci czy jest duży dom. Ale jeżeli ma być 4 5 linii (telefonów) to prostszym rozwiązaniem jest centrala.
    Dodatkowo można podłączy bramofon czy wideogramofon z wizją na telewizorach.
    Zaoszczędzi się na unifonach bo każdy z telefonów spełnia rolę unifonu!
    Ponadto jak nikogo nie ma w domu to po naciśnięciu przycinku w bramofonie idzie połączenie na komórkę i możemy porozmawiać z osoba stojąca przed naszym domem ! A jak wiadomo, złodziej zawsze naciska bramofon dla weryfikacji a tu nagle - ktoś sie zgłasza - (połączenie komórki).
    Czyli jak widać centrala IP-PBX ma wiele zalet - ale wybór należy do Pana !

W razie dodatkowych pytań, schematów podłączenia, możliwości itp prosimy o kontakt na www.elektronix.pl

0
  • #13 13 Mar 2012 17:12
    mandrakee
    Poziom 12  

Przejrzałem ofertę, to jednak wyjdzie za drogo bo ten numer który mam to musi być więc do tych centralek i tak musiałbym dokupić bramkę gsm a to praktycznie podwoiłoby koszty całej instalacji.

0
  • #14 13 Mar 2012 19:29
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 13 Mar 2012 20:00
    mandrakee
    Poziom 12  

r-mik czytaj dokładniej ja już mam telefony i okablowanie tylko to wszystko zmontować i podłączyć pod bramkę gsm.

0
  • #16 14 Mar 2012 07:49
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 14 Mar 2012 08:11
    mandrakee
    Poziom 12  

Ale to nie do biura i to że będzie słychać rozmowy we wszystkich aparatach na raz to mi nie przeszkadza, a jeśli chodzi o przekazywanie rozmów to zawsze można krzyknąć żeby ktoś podniósł słuchawkę, dom nie aż taki wielki żeby nie było słychać ;)

0
  • #18 14 Mar 2012 09:22
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 14 Mar 2012 21:51
    bogi
    Poziom 28  

mandrakee

dysponuję takim premicelem nokia 22. Jeśli Cię zainteresuje to jest Twój.

0
  • #20 14 Mar 2012 22:56
    mich-tel
    Poziom 22  

A może centralka Slican CXS z kartą zintegrowaną GSM. Masz wszystko zintegrowane razem.Masz 4 linie wewnętrzne, 1 GSM, 1 linię miejską analogową. Ale to koszt ok 1800zł. Ale masz dużo różnych bajerów.

0
  • #21 15 Mar 2012 08:21
    mandrakee
    Poziom 12  

bogi a jaka cena?

0
  • #23 16 Mar 2012 13:40
    mandrakee
    Poziom 12  

bogi a jeszcze pytanko mam jedno, pytałeś się ile gniazd na tej listwie, masz może coś takiego? wystarczy rozdzielacz na 4 ewentualnie mogą być 3.

0
  • #24 18 Mar 2012 13:59
    mandrakee
    Poziom 12  

Cena pasuje, kupuje, dane poszły na pw

0
  Szukaj w 5mln produktów