Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd Windows Update (WinXP Home)

12 Mar 2012 16:51 2229 14
  • Poziom 16  
    Od jakiegoś czasu nie działa w moim kompie strona Windows update, jak próbuję wejść na nią to zawsze przekierowywuje na coś takiego: http://support.microsoft.com/kb/322389/pl
    Informacja na tej stronie jest dla mnie całkowicie bezużyteczna, gdyż mam zainstalowany dodatek SP3. Dodam jeszcze że nie działa to na dwóch niezależnych komputerach, z tym że na jednym zablokowało się to już dobre 2mc temu, na drugim jakiś tydzień temu. Na obydwu jest legalny system.

O co w tym chodzi ???
  • Poziom 30  
    Uruchom Winver i sprawdź czy faktycznie system jest z sp3?
  • Poziom 31  
    Nie ten dział kolego soundmaxxx.
  • Poziom 16  
    witoj napisał:
    Uruchom Winver i sprawdź czy faktycznie system jest z sp3?

Tak jest na 100% wiem co mam zainstalowane ;)

Błąd Windows Update (WinXP Home)

Kolobos napisał:
    Tutaj masz poprawny adres: http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx?ln=pl mozesz tez korzystac z aktualizacji automatycznych zamiast wchodzic na strone.

A czytałeś co pisałem ???

soundmaxxx napisał:
    Od jakiegoś czasu nie działa w moim kompie strona Windows update, jak próbuję wejść na nią to zawsze przekierowywuje na coś takiego: http://support.microsoft.com/kb/322389/pl ....

Tak się składa że wchodzę na poprawny adres, tyle że przekierowywuje mnie na informacje o braku zainstalowanego dodatku SP3.
  • Poziom 43  
    Nie masz zainstalowanych jakichś "upiększaczy" czy czegoś w stylu ntswitch?

Ps.
    Z czystej ciekawości sprawdziłbym efekt reinstalacji SP3.
  • Poziom 16  
    Matuzalem napisał:
    Nie masz zainstalowanych jakichś "upiększaczy" czy czegoś w stylu ntswitch?

Ps.
    Z czystej ciekawości sprawdziłbym efekt reinstalacji SP3.

Więc tak:
    SP3 przeinstalowywałem na jednym z kompów.
    Dodatkowo przeprowadziłem gruntowny skan dysku antyvirem i ComboFix oraz reinstalacja i reset przeglądarki IE8.
    Nic to nie pomogło.
    Jeżeli chodzi o upiększacze to nie mam żadnych, systemy są oryginalne i 100% legalne bez żadnych przeróbek.
    Dziwi mnie to że problem występuje na dwóch niezależnych kompach.
  • Poziom 30  
    soundmaxxx napisał:
    występuje na dwóch niezależnych kompach

Takie niezależne chyba nie , połączone z tym samym dostawcą internetu IP ?
  • Poziom 16  
    Mam stacjonarny, mobilny, dodatkowo w pracy i na żadnym z nich ten sam problem.
    Mnie już pomysły się skończyły na to.
  • Poziom 27  
    Witam

W folderze c:\windows jest plik windowsupdate.log. Przejrzyj go i poszukaj błędów. Plik jest chronologiczny, więc ostatnie działania są zapisane na końcu.

Pozdrawiam

Krystian Tokarski
  • Poziom 16  
    Na logach się nie znam, może ktoś jest chętny do pomocy ???
  • Poziom 43  
    Szukaj ciągu 0x800xxxxx. Jeśli taki znajdziesz, to będzie to punkt zaczepienia (gdyby przyjąć, że wina tkwi w samym systemie).
    Podaj jeszcze, proszę, jak zachowują się aktualizacje automatyczne, bo tego elementu brakuje w opisie.

PS.
    Możesz ew. jeszcze zobaczyć czy inna przeglądarka - bym użył wersji portable - zachowuje się tak samo , bo może to przekierowanie jest wynikiem jakiejś restrykcji w ustawieniach typu hosts.
  • Poziom 16  
    Aktualizacje automatyczne działają, z tym nie ma problemu, tyle tylko że mój komputer nie należy do najnowszych sprzętów i jak funkcja aktualizacji automatycznych była załączona to komputer bezpośrednio po uruchomieniu przez jakiś czas był mocno zamulony (co start systemu następowało sprawdzanie), więc wyłączyłem tą funkcję.
  • Poziom 30  
    soundmaxxx napisał:
    jak funkcja aktualizacji automatycznych była załączona to komputer bezpośrednio po uruchomieniu przez jakiś czas był mocno zamulony

W usługach włączyć ale żeby się włączał z opóźnieniem
    Kiedyś na xp stosowałem i pomagał w problemach ze startem.
    http://www.dobreprogramy.pl/BootVis-Tool,Program,Windows,11479.html
    I sprawdź co podczas uruchamiania zbędnego się uruchamia i wyłącz , msconfig lub CCleaner.
  • Poziom 19  
    Jeżeli masz ściągnięte wszystkie aktualizacje, to wystarczy raz na miesiąc włączyć aktualizacje automatyczne i ściągnie się narzędzie windows do usuwania złośliwego oprogramowania czy jakoś tak bo nic innego ms już nie robi do xp.
    Jak już byś ściągał ccleanera to możesz przeczyścić przy okazji rejestr nim.
    Ewentualnie sfc /scannow możesz włączyć w wierszu poleceń (z komputerami nie ma żadnego innego problemu poza wymienionym?).