Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ThinkPad r61im ekran gaśnie po kilku minutach

12 Mar 2012 20:23 2028 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem ze swoim laptopem, zacznę od początku:
    1. najpierw pojawił się "fan error", dzięki waszemu forum dowiedziałam się, że padł system chłodzący, ale po naciśnięciu escape komputer się włączał. Po kilku dniach ekran zaczął migać i po pół godzinie gasł- system chodził normalnie np. muzyka dalej grała,
    2. wymieniłam wentylator na nowy, laptop nie buczy i huczy, ciesząc się z naprawionego kompa, włączam go ... i po kilku minutach ekran gaśnie.

Dodam, że system pracuje normalnie, tak jakby nic się nie działo, a kontrolki przed samym zgaśnięciem zmieniają kolor z zielonego na pomarańczowy. Wyjęłam nawet baterię i włączam go na zasilaczu.

Co mogło mi paść? Czy ten problem jest w ogóle do rozwiązania, czy jestem skazana na kupno nowego sprzętu?

Będę wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki.

Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:

Naprawdę nikt nic nie wie?
    Przepraszam za podwójnego posta, ale jestem zdesperowana i zależy mi na naprawie, a nie chciałabym zostać naciągnięta w serwisie
  • Poziom 11  
    Może padł układ ładowania baterii? Na zasilaniu bez baterii działa normalnie? Pomarańczowa dioda w lenovo jest albo gdy ładuje baterię albo jak jest w stanie uśpienia, dokładnie nie wiem. Sprawdź miernikiem czy ładowarka podaje prąd (albo poproś kogoś żeby to zrobił ;] ) i napięcie w baterii (tylko musisz poszukać w internecie, które piny odpowiadają za + i -)
  • Poziom 2  
    no właśnie na samym zasilaczu bez baterii jest tak samo.

Edit:
    Sprawdziłam z mocną latarką, wygląda na to, że padło podświetlenie matrycy.

Czy podświetlenie trzeba wymienić, czy są inne sposoby na naprawę?
    Serwis jest konieczny, czy wystarczy ktoś ogarnięty w temacie?
  • Poziom 11  
    Raczej tylko serwis. Z reguły laptopy są podświetlane diodami, które ciężko by było wymontować, chociażby z tego powodu, że ich jest tam dużo. Spróbuj jeszcze poruszać ekranem, może tylko taśma jest uszkodzona.
  • Poziom 18  
    Do wymiany inwerter lub bardziej prawdopodobne, sądząc po opisie, świetlówka matrycy.