Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie dekoderami LUB dekodowanie obrazu na PC

BroneCk 12 Mar 2012 18:52 983 1
 • #1 12 Mar 2012 18:52
  BroneCk
  Poziom 1  

  Witam

  Mam strasznego gwoździa. Mianowicie dostałem od klienta pytanie o sterowanie dekoderem na odległość. Jedyna szansa, o której się dowiedziałem to stworzenie "pilota" podłączanego pod RS232, ale to nie do końca rozwiązuje sprawę.

  Całość ma wyglądać tak: Jest sobie PC, który ma wyświetlać informacje w biurze, jednocześnie do tego samego ekranu jest podłączony dekoder jakiegoś operatora (Cyfra, Polsat, N). Leci sobie na przykład TVN24 czy inny serwis informacyjny, a w momencie umieszczenia ważnej dla pracowników informacji przestawia się na ekran PCtowy... to nie jest ciężkie i to jakby mam ogarnięte, bo dekoder może być puszczony przez kartę TV, ale... chodzi o to, żeby osoba odpowiedzialna za nadawanie tych informacji mogła w każdym momencie zmienić sobie kanał na dekoderze, wyłączyć dekoder oraz trzebaby mieć pewność, że akurat ta komenda została wykonana... i tu pojawia się problem.
  Czy jest jakiś dekoder, który pozwala na sterowanie sobą poprzez port USB, RS232 lub ETHERNET? Lub ewentualnie czy jest szansa, aby w jakiś magiczny sposób połączyć czytnik kart CHIP i kartę DVB na PC, tak aby mieć pełną kontrolę nad transmisją?

  Mam cichą nadzieję, że ktoś z Państwa jest w stanie chociaż mnie nakierować na podobne rozwiązanie.

  Pozdrawiam,
  Marek Bronowicki

  0 1
 • #2 17 Lut 2014 20:02
  -tominet-
  Poziom 1  

  Witam wszystkich
  Podłączam się pod pytanie - muszę zintegrować kilka różnych urządzeń AV, wszystkie już mam, ale pozostał mi tylko dekoder TVSAT. Pzostałymi urządzeniami steruję po RS232 - dekoderem chciałbym również - czy słyszał ktoś o takim dekoderze w którym kanały można przełączać po RS232?

  Pozdrawiam
  Adam

  0