Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie HDMI przez gniazdko naścienne psuje obraz

mega_dj 12 Mar 2012 19:17 3464 4
  • #1 12 Mar 2012 19:17
    mega_dj
    Poziom 8  

Witam

Zabudowałem sobie w mieszkaniu w ścianie dwa kable hdmi idące pod sufit (gdzie będzie projektor). Na dole mam dwa gniazdka naścienne z wejściem HDMI (z tyłu gniazda jest też jest wejście HDMI na kabel idący w ścianie) i mam problem z obrazem.

Gdy podłączę źródło obrazu tylko poprzez kabel HDMI który idzie w ścianie jest wszystko ok, ale gdy podepnę na dole gniazdko naścienne pod ten kabel i drugim krótkim kablem podłączę do zródła obrazu (tak jak docelowo ma być) to obraz jest zmieniony. W niektórych miejscach piksele świecą na inny kolor i jak się dobrze przypatrzeć niektóre piksele też migają na różne kolory, nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Mam dwa gniazdka naścienne różnych firm i oba gniazdka mają ten sam problem - po podłączeniu przez nie obrazu ten się psuje.

Czy ktoś się spotkał z tym problemem?
    Czy jest to może wina różnych wersji kabli przy łączeniu? (w ścianie idzie kabel 1.4, gniazdko też jest w wersji 1.4, ale krótki kabel podłączany do gniazdka to już 1.3 lub 1.2)

Dodam że pod sufitem nie ma żadnego gniazdka tylko bezpośrednio wystaje kabel wbudowany w ścianę (bo będzie to zabudowane sufitem podwieszanym) i jest bezpośrednio do projektora wpięty.

Z góry dziękuję za pomoc

0 4
  • #2 12 Mar 2012 19:34
    Artur k.
    Admin grupy audio

Jest to problem złej jakości przewodu HDMI, złej jakości gniazd naściennych, albo fuszerki, którą ktoś wykonał robiąc tę instalację.

0
  • #3 12 Mar 2012 20:22
    mega_dj
    Poziom 8  

Przewód który jest w ścianie ma 10m długości i jak go podłączę bezpośrednio wszystko dobrze hula. Przewód drugi jak połączę sam to też dobrze działa. Tylko połączenie tych dwóch przewodów gniazdkiem naściennym wszystko psuje :/

To może oznaczać że te gniazdka są złe, ale oba są złote i nie kosztowały mało, więc naprawdę to dziwne. Dodatkowo są to gniazdka różnych firm a ten sam problem jest z jednym i drugim, przy czym przy jednym większy.

A możliwe że połączenie tych kabli nie współgra bo jeden jest z puszkami i ekranem, a drugi nie?

Nie wiem czy reklamować te gniazdka, czy coś z kablami robić...

0
  • #4 12 Mar 2012 20:36
    Artur k.
    Admin grupy audio

mega_dj napisał:
    A możliwe że połączenie tych kabli nie współgra bo jeden jest z puszkami i ekranem, a drugi nie?

Jak to z puszkami i ekranem?
    Przy takich długościach, przewody obowiązkowo powinny mieć solidny ekran i obowiązkowo filtry ferrytowe na końcach.
    Jakie masz te gniazda naścienne i jakie przewody - najlepiej zrób zdjęcia.

0
  • #5 12 Mar 2012 21:00
    mega_dj
    Poziom 8  

Nie znam się, możliwe że te "puszki" to są te filtry ferrytowe (takie cylindryczne coś na dwóch końcach przewodu) - nazwałem to puszkami ;p Ten kabel w ścianie ma na pewno ekran, a jak to co nazywam puszką jest tym filtrem to ma też te filtry.

Wiadome że kable są sprawne gdy same bez łączenia działają, bo sprawdzałem dokładnie. Ale jak je połączę gniazdem naściennym to już lipa.

Gniazda naścienne są te (podaję linki do sklepu)
    1. http://sklep.rms.pl/index.php?p7614,gniazdo-nascienne-hdmi-vga-3xrca-standard-decora
    2. http://sklep.rms.pl/index.php?p4794,gniazdo-n...ne-hdmi-keystone-lacznik-modulowy-lindy-60526

Przy czym w drugiej pozycji wymieniłem tylko łącznik, jest on podpięty to gniazdka z innymi modułami i te inne działają bezproblemowo.
    Przy pierwszym gniazdku wejście VGA i 3xRCA też bezproblemowo działa (żadnych zakłóceń). Tylko to HDMI nie działa tak jak trzeba.

Kabel HDMI w ścianie jest taki:
    http://allegro.pl/kabel-hdmi-10m-1-4a-prestige-zloty-markowy-fullhd-i2084542690.html
    I jak go podłączę bez gniazdka działa bez żadnych problemów.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo