Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F -Brak mocy, przerywa

nensi2323 12 Mar 2012 19:19 3322 4
  • #1 12 Mar 2012 19:19
    nensi2323
    Poziom 10  

Witam mój problem jest taki że , gdy odpalam asterke 1.6 ,benz. 92r. na zimnym silniku to silnik pracuje równo nie ma żadnych dolegliwości po 5 min. zaczynają falować obroty i jak bym ruszał to nie pojadę daleko bo jest ciężko ruszyć , ale poczekam chwilę dłużej w końcu zapala się chek engine i obroty się wyrównują troszkę ale dalej pluje z tłumika w czasie jazdy jest lepiej i tak w sumie szarpie i ciężko wejść w duże obroty.Byłem u mechanika i powiedział ze może być uszkodzony map sensor albo zawory się uszkodziły , bo mi strzelił pasek wcześniej ale niby silnik jest bezkolizyjny.Wymieniłem :
    -Czujnik temperatury wtrysku
    -Sonda lambda
    -Rozrząd był zmieniany wcześniej
    -Silnik krokowy
    Byłem także u mechanika i podłączał pod komputer wyskakiwał tylko błąd od sondy, że za bogata mieszanka także robiłem pomiar ciśnienia w cylindrach i jest idealny od czego mam zacząć?
    Chciałem dodać że, gdy wyjmę wtyczke od krokowca i odpalę silnik wchodzi na bardzo duże obroty ale silnik pracuje równo i dobrze.A jak odpalam na założonej wtyczce to pluje z wydechu, chyba że coś steruje krokowcem bo mam nowy.

• Fibaro
  • #2 12 Mar 2012 20:46
    kauczuk79
    Poziom 11  

Miałem podobne objawy w Vectrze B 1,6 16V, problemem był katalizator, który się zapchał i przy okazji tego mi wyrwało dziurę w giętkim łączniku, który łączy wydech silnika z katalizatorem, no bo przecież spaliny musiały gdzieś ulatywać ;] Poproś kogoś żeby przygazował i sprawdź czy nie lecą takie złote opiłki z tłumika i czy spaliny przypadkiem nie lecą spod silnika zamiast przez tłumik.

• Fibaro
  • #3 12 Mar 2012 20:48
    nensi2323
    Poziom 10  

Właśnie nie bo katalizator mam wycięty i włożoną strumienice.

• Fibaro
  • #4 12 Mar 2012 21:25
    kauczuk79
    Poziom 11  

Swoją drogą sprawdź czy nie wypaliło dziury w tym łączniku. Wtedy spaliny wychodzą przez dziurę i sonda lambda nie ma co analizować i wtedy głupieje, podając złą mieszankę.

• #5 12 Mar 2012 21:51
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.

Na forum obowiązuje REGULAMIN i "przyklejone" do niego pytania wraz z komentarzami.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

+ REGULAMIN -->
    Pkt 3.1.17. (10.9, 15, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME