Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka hotpoint ariston aqgd 149 s

jpwojtas 12 Mar 2012 19:43 4366 6
  • #1 12 Mar 2012 19:43
    jpwojtas
    Poziom 7  

Witam
    Po wymianie łożyska w pralce spawania bębna itd, pralka okazała nowy problem.
    Chciałem przetestować pralkę na szczelność i głupi postawiłem ją na bok i włączyłem, po czym z bębna wydostał się smród i dym więc domyślam się że przez to spaliłem grzałkę bo nic tam innego w środku nie ma.
    Po wybraniu programu nabiera wodę zaczyna program i pisze tak:
    "machine can not fill with water" Po czym wylewa wodę i znowu ją nabiera.
    Jeśli ktoś zna problem z góry dziękuje za odpowiedz bo wierze w to że grzałki nie spaliłem bo trwało to pół minuty a może jest to problem innego rodzaju pozdrawiam

0 6
  • #2 13 Mar 2012 12:11
    jpwojtas
    Poziom 7  

Po wymianie grzałki problem nadal występuje, czy ktoś wie co to może być za problem ?

Dodano po 52 [minuty]:

hydrostat zostałsprawdzony metodą dmuchnięcia i słychać otwierający i zamykający mechanizm- również w wężyk do bębna dmuchałem i jest drożny. nie mam już pomysłów szukam cały czas po internecie czekam na jakieś porady drodzy forumowicze pozdrawiam

0
  • #3 15 Mar 2012 19:28
    jpwojtas
    Poziom 7  

Pralka pobiera wodę na pranie po czym wpuszcza ją do kanalizacji i tak w kółko. Proszę o pomoc

0
  • #4 15 Mar 2012 22:57
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.

jpwojtas napisał:
    "machine can not fill with water" Po czym wylewa wodę i znowu ją nabiera.
    .
    Moduł nie dostaje sygnału o napełnieniu wody.
    jpwojtas napisał:
    hydrostat zostałsprawdzony metodą dmuchnięcia i słychać otwierający i zamykający mechanizm
    .
    Proszę sprawdzić miernikiem przejście na hydrostacie pomiędzy stykami 11/12 powinien być ,potem dmuchnąć i powinien być 11/14, jeśli niema do wymiany.
    Czy pralka do sprawdzenia szczelności miała wodę w środku :?:

0
  • #5 15 Mar 2012 23:35
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

jpwojtas napisał:
    wierze w to że grzałki nie spaliłem bo trwało to pół minuty

jpwojtas napisał:
    Po wymianie grzałki

Uściślijmy - stara grzałka była jednak spalona ? Zrobiłeś drobiazgowe dochodzenie z jakiego elementu wydzielał się się "smród i dym" ?

0
  • #6 16 Mar 2012 09:51
    jpwojtas
    Poziom 7  

moje dochodzenie to była dedukcja- ale jestem pewny w 100% ze to była grzałka. nie jestem pewny czy hydrostat mógł się zepsuć od uderzenia?? czy wymiana hydrostatu załatwi tą sprawę ?

0
  • #7 24 Paź 2013 20:15
    falo22
    Poziom 25  

Odpowiedż jest Prosta i jedyna , mianowicie w takim przypadku po rozcięciu zbiornika została rozcięta również komora hydrostatu , pralka pobiera i wylewa wode ponieważ widzi przepełnienie , spowodowane jest to tym że ciśnienie w komorze hydrostatu spada , (test jest prosty ,załączyć pralke i podczas nabierania wody lekko dmuchnąć w hydrostat aby zewrzeć styki.)Jeżeli pralka zacznie wykonywać program jak należy , to znamy już przyczyne, Usunięcie takiej usterki bez ponownego rozcinania zbiornika jest możliwe , W tym modelu wystarczy zastosowac Wąż (zbiornik -filtr,pompa) od pralki np. Indesit WIN 82, Tam kubek hydrostastu jest zespolony z wężem .

Dodano po 6 [minuty]:

Tak własnie ja zrobiłem z tą pralką którą u Pana kupiłem pare dni temu i śmiga jak nowa. Ps. potrzebuje blatu do niej bo orginalnie występuje i Pan też kupił pralke z blatem, więc jeżeli Pan posiada ten blat to proszę o odp.

1
  Szukaj w 5mln produktów