Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Po włączeniu włącznika światła żarówki nie świecą ani w łazience ani w kuchni

lusia_88 12 Mar 2012 20:51 4492 13
    lusia_88
    Level 10  
    a więc, niedawno wymieniliśmy żarówki w kuchni i w łazience na energooszczędne firmy Philips, nie ukrywam, że kinkiety w łazience wyglądają na bardzo stare i się bujają. Po tej wymianie żarówek, po jakimś czasie zaczęły one migać. W końcu żarówki w łazience przestały działać lub działają czasami przez dosłownie 2 sekundy, a razem z nimi żarówka w kuchni. Sprawdziliśmy wszystkie włączniki i wymieniliśmy na nowe, jednak to nic nie dało. Na pewno obwód z łazienki jest połączony ze światłem w kuchni. Sprawdziliśmy kinkiety i pod różnym kątem przechylenia żarówki żarówka różnie się zachowuje, dodam, że zwykłe żarówki też tak migają.

Moje pytania są następujące:
    1. czy możliwe, że z powodu starości i tego, że kinkiety są w łazience mogą być zaśniedziałe gniazda lub coś takiego?
    2. Czy jeśli są szeregowo połączone to światło w kuchni nie zapali się dopóki nie będzie tego światła w łazience? jak to wyeliminować? wcześniej wszystko było ok.

Może ma ktoś rozwiązanie tego problemu ?? Będę wdzięczna :)
    Magister_123
    Level 36  
    Proste rozwiązania są najtrudniejsze. Tam potrzeba elektryka. Bez wizji lokalnej nie ma co dyskutować.
    Dacomos
    Level 33  
    Rzadko się stosuję połączenie szeregowe w domowej instalacji a nawet nigdy :D
    Brak kontaktu w puszce - bez elektryka nie da rady :cry:
    19barti78
    Level 15  
    Dacomos wrote:

Brak kontaktu w puszce...

Albo w samym kinkiecie.

P.s. Pytanie do autorki tematu - czym sugerowaliście się w momencie gdy żarówki zaczęły migać, aby wymienić wyłączniki ?? Czy nie lepiej było szukać problemu u podstaw - czyli tam gdzie ingerowaliście w obwód ?? Prawdopodobnie tam wyniknął problem, skoro wcześniej wszystko było OK.

Quote:
    kinkiety w łazience wyglądają na bardzo stare i się bujają

Dzięki za poprawienie mi humoru. Zwłaszcza dziś, po ciężkim poniedziałku :-):-)

Pozdrawiam.
    lusia_88
    Level 10  
    tym, że wszystkie kontakty i gniazdka są zrobione przez fachowca od siedmiu boleści i wszystkie się ruszają, a problem nie nastąpił od razu po włożeniu nowych żarówek, tylko później.

A co do kinkietów to żałuj, że ich nie widzisz..
    lusia_88
    Level 10  
    był elektryk, nie mógł znaleźć zasilania tych kinkietów i żarówki w kuchni, posprawdzał kostki, puszki itd. , w końcu doszedł do tego, że stara instalacja alu jest połączona z nową z miedzianymi kablami i to nad regipsem w kuchni i generalnie, żeby to działało trzeba wszystko wymienić na nowe.

Zdanie zaczyna się wielką literą.
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    [retrofood]
    serwisor
    Level 29  
    Nie chciałbym aby moja porada została uznana za szkodliwą, ale...
    Zmień elektryka, co ma piernik do wiatraka, jeśli połączenia są, to jest to kwestia sprawdzenia, co łączy się z czym i uruchomienie istniejącej instalacji.
    Co do wymiany, większość starych instalacji Al nadaje się do wymiany na Cu, więc jego porada to poinformowanie o rzeczy oczywistej.
    Łukasz-O
    Admin of electroenergetics
    serwisor wrote:
    Nie chciałbym aby moja porada została uznana za szkodliwą, ale...
    Zmień elektryka, co ma piernik do wiatraka, jeśli połączenia są, to jest to kwestia sprawdzenia, co łączy się z czym i uruchomienie istniejącej instalacji.
    Co do wymiany, większość starych instalacji Al nadaje się do wymiany na Cu, więc jego porada to poinformowanie o rzeczy oczywistej.

Dlaczego zaraz ma zmienić elektryka. Byłeś tam na miejscu? Zamiast pisać aby pisać, lepiej powiedz co elektryk miał zrobić?
    19barti78
    Level 15  
    A ja się nadal zastanawiam, co ma wymiana żarówek do remontu instalacji - skoro wszystko działało bez problemu przed wymianą, a po niej już nie - to przyczyn należy chyba szukać w miejscach gdzie ingerowano w obwód...
    Łukasz-O
    Admin of electroenergetics
    No niekoniecznie, autorka pisała, że nie nastąpiło to od razu po wymianie źródeł światła:
    lusia_88 wrote:
    a problem nie nastąpił od razu po włożeniu nowych żarówek, tylko później.

Jednak czasem są też zbiegi okoliczności, tym bardziej, że:
    lusia_88 wrote:
    wszystkie kontakty i gniazdka są zrobione przez fachowca od siedmiu boleści i wszystkie się ruszają

:)
    19barti78
    Level 15  
    Łukasz-O wrote:
    Jednak czasem są też zbiegi okoliczności

Co prawda to prawda :-) Ciekawe tylko, czy instalacje również wykonywała ta sama osoba, bo wymiana gniazdek i kontaktów (tak przy okazji - czy to nie to samo ?? :-) ) to jedno, a ta aluminiowa instalacje pewnie juz trochę latek ma :-)
  • Helpful post
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    19barti78 wrote:
    gniazdek i kontaktów (tak przy okazji - czy to nie to samo ??

Nie. Kontakty - tak dawniej mówiono na wyłączniki.
    lusia_88
    Level 10  
    No ten problem pojawił się po ok. 9 dniach od zamontowania nowych żarówek w łazience, w kuchni ta żarówka była już miesiąc wcześniej zamontowana. Gniazdka i wyłączniki - z pospiechu napisałam wcześniej kontakty, sorry (:P) ,są sprawdzone i działają. A to nie jest tak, że gdyby te miedziane z alu były połączone bezpośrednio ze sobą (znając tych elektryków to mogli to tak zrobić) to w ten sposób powstaje korozja, przez ktora teraz nie mamy swiatla?
  • Helpful post
    19barti78
    Level 15  
    retrofood wrote:
    19barti78 wrote:
    gniazdek i kontaktów (tak przy okazji - czy to nie to samo ??

Nie. Kontakty - tak dawniej mówiono na wyłączniki.

To chyba baaaardzo dawno temu było, bo odkąd ja pamiętam, a trochę już pamiętam :-) - to zawsze kontaktem nazywane było gniazdo wtykowe... Nie ważne :-)

A wracając do połączeń miedzi z aluminium - jeśli są połaczone bezpośrednio, to wcześniej czy później wyniknie z tego problem :-) Może właśnie teraz jest to później...