Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[js] Jak przetłumaczyć na język js coś takiego?

Xerof0p 13 Mar 2012 09:27 1254 6
  • #1 13 Mar 2012 09:27
    Xerof0p
    Poziom 20  

Chciałbym aby pewne zdarzenia w czasie ładowania strony www powiększały wartość pewnej zmiennej. Pierwsze wydarzenie nadawałoby jej wartość 0 a kolejne dodawałyby jedynkę. Mam pytanie, jak to zapisać w js. Chodzi o coś takiego:

JEŻELI ZMIENNA <JAKAŚZMIENNA> MA WARTOŚĆ LICZBY NATURALNEJ ALBO ZERO, TO DODAJ DO NIEJ JEDEN.
    JEŻELI ZMIENNA <JAKAŚZMIENNA> NIE MA WARTOŚCI LICZBY NATURALNEJ ALBO ZERA, TO NADAJ JEJ WARTOŚĆ ZERO.
    Z góry dziękuję

0 6
  • #2 13 Mar 2012 10:17
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Javascript (czysty) nie ma możliwości zapisania zmiennych.
    To o co Ci chodzi, można bez problemu uzyskać w PHP, zapisując zmienną na serwerze.
    Możesz kombinować z jQuery, ale wszystko ma swoje ograniczenia.

0
  • #3 13 Mar 2012 11:23
    Xerof0p
    Poziom 20  

Mnie nie chodzi o zapisanie zmiennej tylko nadanie jej wartości, a potem zmiana jej wartości. To ma się dziać w czasie , gdy użytkownik wejdzie na stronę, a jak stronę zamknie, to dane mogą przepaść.

W międzyczasie znalazłem trochę materiałów dydaktycznych, więc czy to by było coś takiego?:

Kod: javascript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #4 13 Mar 2012 11:48
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

No dobrze.
    Ale skąd ta "zmienna" się bierze ?

0
  • #5 13 Mar 2012 13:34
    Xerof0p
    Poziom 20  

Ona bierze się z kodu js. Kod ma za zadanie ją stworzyć i nadać jej wartość 0. Ma to się dziać wtedy, gdy użytkownik wchodzi na stronę. Ja właśnie pytam o to, jaką treść ma mieć ten kod. Załóżmy, że to ma być ilość sekund, od momentu otwarcia strony. Albo ilość naciśniętych przez użytkownika przycisków od momentu wejścia na stronę.

0
  • #6 13 Mar 2012 13:48
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Nie rozumiesz jednego...
    Javascript, jest wykonywany, po stronie przeglądarki. Jeżeli ktoś wejdzie na twoją stronę, i uruchomi taki skrypt, to to "0" będzie widoczne tylko u niego w przeglądarce. Nawet uruchomienie tej samej strony, w drugim okienku tej samej przeglądarki, na tym samym komputerze, nie będzie miało wpływu na tę zmienną.
    A każde uruchomienie tej strony, ustawi tę zmienną dokładnie tak samo. I wartość tej zmiennej , ustawiona czy nie, będzie widoczna tylko po stronie przeglądarki.
    Ty, będąc "z drugiej strony" nie będziesz miał żadnego wpływu na tę zmienną, ani nie będziesz mógł odczytać jej wartości.

0
  • #7 14 Mar 2012 07:44
    Xerof0p
    Poziom 20  

Ta cecha js jest mi znana. Dzięki za przypomnienie.

0