Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PHP] Błędy logiczne w kodzie PHP

zimka77 13 Mar 2012 12:09 801 4
 • #1 13 Mar 2012 12:09
  zimka77
  Poziom 9  

  Witam


  jestem początkującym jeśli chodzi o programowanie PHP i mam prośbę o pomoc przy kodzie właśnie z PHP a dokładnie w odszukaniu błędów logicznych w działaniu programów(defektów) które sprawiają że program nie działa poprawnie. Nie chodzi mi o dopisanie nowych linie tylko pomoc przy poprawieniu istniejących i jeśli nie będzie to problemem krótkim wyjaśnieniu w czym jest błąd aby nie popełniać go w przyszłości.  pozdrawiam

  0 4
 • #2 13 Mar 2012 17:53
  Dżyszla
  Poziom 42  

  No dużo błędów już na początku. Porównywanie dnia z wartością <29, potem >= 28... I jeszcze rok dzielony przez 2?? To w ogóle nie tak. Poza tym czemu tak skomplikowanie to robić, skoro PHP ma wbudowane funkcje walidacji poprawności daty?

  Funkcja MiesiacNaTekst przekształca Tekst na miesiąc... Bez komentarza...

  Wyświetlanie wyświetli nazwę funkcji a nie jej wynik. Nie może być w ciągu. W drugiej klasie też brakło oznaczenia zmiennej.

  Kreator klasy w ogóle jest niepoprawny - nie użyłeś zmiennych tylko... nie do końca wiadomo czego... identyfikatorów w takim zapisie.

  Dlaczego nigdy sam nie uruchamiałeś tego kodu?

  0
 • #3 13 Mar 2012 18:57
  zimka77
  Poziom 9  

  Mam taką metodę nauki - mam kod z błędami i muszę znaleźć błędy. Krok po kroku staram się to rozwiązać i naprawić. Wiem że niektóre rzeczy użyte w nim są niewłaściwie zastosowane-jeszcze się uczę... Dlatego mam prośbę o pomoc we wskazaniu tych błędów i naprowadzaniu jaka forma będzie poprawna i dlaczego...

  0
 • #5 13 Mar 2012 21:09
  zimka77
  Poziom 9  

  właśnie testuje ten kod teraz i poprawiam te błędy - masz rację trzeba było uruchomić i przeanalizować krok po kroku - sporo już udał mi się poprawić... dziękuję za radę... jak będę miał jeszcze z czymś problem to mogę liczyć na małą pomoc..? :)

  0