Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitara 1,9 ddis - Przedmuch a kontrolka " zygzak "

13 Mar 2012 12:53 13449 7
  • Poziom 9  
    Witam

Koledzy jak w temacie czy przedmuch spalin na wyjściu ( połączeniu , miejsce w którym spaliny są już wyrzucane z turbiny do wydechu) turbiny z wydechem może powodować błąd , którego skutkiem jest świecenie kontrolki " zygzak " w Grand Vitara 1,9 ddis z DPF

Pozdrawiam Tomasz
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Tak.
  • Poziom 9  
    Witam , a czy mógłbyś coś więcej powiedzieć wytłumaczyć dlaczego ?
    Pozdrawiam Tomasz
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Bo dostaje świeżego powietrza, którego tak nie powinno być, ale to domysły, diagnoza wyjaśni wątpliwości.
  • Poziom 9  
    Witam , a czy takim skanerem ELM 327 sprzedawanym na popularnym serwisie aukcyjnym za około 50-100 zł zdiagnozuję przyczynę świecenia i wykasuję sobie popularny " zygzak " w GV II 1,9 Ddis , czy potrzebne są jeszcze jakieś programy itd oprócz oczywiście laptopa

Pozdrawiam Tomasz
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Nie silnik z Renaulta więc raczej Clipem, ale niczym za 100zł, sorry kupiłeś diesla do miasta to teraz musisz wyłożyć na naprawę.
  • Poziom 9  
    decybel91 napisał:
    Nie silnik z Renaulta więc raczej Clipem, ale niczym za 100zł, sorry kupiłeś diesla do miasta to teraz musisz wyłożyć na naprawę.

Ok rozumiem , ale diesle pewnie ma 5 milionów polaków , a gdybym dużo jeździł po mieście to świeciłaby się kontrolka od DPF , a " zygzak " to co innego zresztą świeci już 40000 km i nic na razie się nie dzieje , ostatnio zauważyłem ten przedmuch i myślałem że to może to , ale podpięcie pod kompa pewnie z 50 zł pomyślałem , że może kupie i sam sobie skasuje

Pozdrawiam Tomek , a jeszcze jedno mieszkam na wsi :D
  • Poziom 10  
    kolego ja też posiadam vitare z tym silnikiem i wiem że zygzag oznacza problemy z układem zasilania tak jest przynajmniej w instrukcji napisane