Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento - światła mijania nie działają

13 Mar 2012 14:09 13364 6
  • Poziom 11  
    Witam,
    od jakiegoś czasu zauważyłem że podczas jazdy i włączonych świateł mijania lekko podświetlała mi się również kontrolka świateł długich, jednak włączone i działające były tylko mijania. Problem pojawił się później gdy podczas pierwszych kilku minut od zapalenia samochodu i włączeniu św. mijania włączały się jedynie postojowe, dopiero po jakimś czasie "zaskakiwały" św. mijania.
    Obecnie jednak byłem zmuszony kilka razy jeździć na postojowych, za dnia praktycznie nie widać różnicy lecz w nocy jest już problem. Sprawdzałem bezpieczniki, wygląda na to że wszystko w porządku. Światła były kilka miesięcy temu wymieniane (po stłuczce) i nie było z nimi ŻADNYCH problemów. Niemożliwe, że wysiadłyby oba od razu, dziwna jest też sytuacja z kontrolką od świateł długich, która włącza się od razu po przekręceniu przełącznika na postojowe lub mijania, lecz JEDYNE jakie działają i świecą to postojowe, nie działają ani mijania ani długie. Kierunki w porządku
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Masy reflektorów do sprawdzenia.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Wyjmij bezpieczniki nr 6 (lewe światło mijania) i nr 7 ( prawe światło mijania). Wyjmij czerwony przekaźnik nad przerywaczem kierunkowskazów (pierwszy nad przerywaczem). W jego gnieździe gdzie wchodzi pin 30 przekaźnika jest stały plus. Połącz ten plus kablem z górnym pinem po wyjętych bezpiecznikach nr 6 i następnie 7. Podasz prąd na światła mijania i stwierdzisz czy świecą. Jeśli będa świeciły normalnie to możesz również podejrzewać wyłącznik pod kierownicą. Jeśli nie będa świeciły to tak jak pisali powyżej - masy i kostka lampy
  • Poziom 11  
    Kupiłem niedrogo na allegro przekaźniki od Alfa Romeo. Na zdjęciach wyglądają na identyczne, a w rzeczywistości są ciut mniejsze. Jest jeszcze jedna różnica - stare przekaźniki wyglądają tak: czerwony ma 12V 30A a czarny 12V 20A. Te które kupiłem są oba czarne i oba 12V 20A. Czy może mieć to znaczenie? Jeśli nie, to co mam dalej robić? Nowe przekaźniki po wpięciu ich nadal nie spowodowały działania świateł. Problem leży więc prawdopodobnie gdzie indziej, ale gdzie?

Dodano po 24 [minuty]:

sandamiano napisał:
    Wyjmij bezpieczniki nr 6 (lewe światło mijania) i nr 7 ( prawe światło mijania). Wyjmij czerwony przekaźnik nad przerywaczem kierunkowskazów (pierwszy nad przerywaczem). W jego gnieździe gdzie wchodzi pin 30 przekaźnika jest stały plus. Połącz ten plus kablem z górnym pinem po wyjętych bezpiecznikach nr 6 i następnie 7. Podasz prąd na światła mijania i stwierdzisz czy świecą. Jeśli będa świeciły normalnie to możesz również podejrzewać wyłącznik pod kierownicą. Jeśli nie będa świeciły to tak jak pisali powyżej - masy i kostka lampy

Nie miałem kabla więc wziąłem duży spinacz. Różnica jest taka, że teraz kontrolka świateł długich świeci się cały czas, nawet bez przekręconego kluczyka, świecą się zaś pozycyjne.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Pozycyjne po podaniu napięcia na bezpieczniki nr 6 i 7 nie powinny świecić. Oczywiście robiłeś to bez przekręconego kluczyka w MAR ?Skoro mijania nie świecą po podaniu bezpośrednio napięcia na instalację za przełącznikiem to winnym mogą być te kostki przy żarówkach jak pisali powyżej . Nie powinna świecić kontrolka drogowych świateł jak zwierałeś podając prąd na światłą mijania. Pisałeś coś o stłuczce, nie było grzebane w instalacji? Przekaźnik powinien być taki jak zaprojektował producent czyli czerwony 30A. A tak nawiasem na światła w SC nie masz oryginalnie przekaźnika. Ten z którego pożyczałeś prąd dla testu jest od wycieraczek, nadmuchu i zapalniczki . Tym bardziej powinien mieć obciążalność 30A. Sprawdziłeś tym powyższym sposobem czy prąd ma przejście przewodem na żarówkę i włókno mijania . Widać z tego że nie ma i teraz musisz sprawdzić dlaczego.
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązany - spalone kostki przy światłach