Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie pilota Beninca TO.GO-WV 2 z centralą Beninca BRAIN

pupil3 13 Mar 2012 15:06 15027 5
    pupil3
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Proszę o pomoc w zaprogramowaniu pilota Beninca TO.GO-WV 2 z centralą Beninca BRAIN. Poniżej zdjęcia centralki bramy oraz pilota o którym mowa. Drugi problem polega na tym, iż podczas prób programowania pomieszałem coś w centralce i brama po minucie sama się zamyka, proszę o pomoc.

LiderWE
    Level 13  
    Kolego
    Wciśnij przycisk OK obok wyświetlacza używając strzałek (albo + , - ) znajdź menu LOG wciśnij OK pojawi się pierwszy parametr (nie pamietam oznaczenia) wciśnij jeszcze raz OK i ustaw opcję OFF i po bólu :)
    Pilota kodujesz w menu RAD -> PP jak się pojawi napis PUSH wciśnij pilota aż zobaczysz napis OK

Mała poprawka nie dojrzałem radia wpiętego do centrali możliwe że bedziesz musiał wcisnąć na 1 sek przycisk znajdujący się na radiu poczekać aż dioda zgaśnie i ponownie się zaświeci i wtedy wcisnąć pilota.
    pupil3
    Level 10  
    Dziękuję za informacje kolego, jutro będę próbował programować pilota, dam znać jak poszło. A może wiecie jak wykasować pamięć tego pilota bo na jednym przycisku zakodowana jest brama garażowa a chciałbym żeby ten pilot był tylko do bramy wjazdowej.
    pupil3
    Level 10  
    Funkcja zamykania bramy wyłączona, pilot zaprogramowany. Dziękuję za pomoc.
    Gdyby ktoś wiedział jak wykasować pamięć pilota to byłbym wdzięczny.
    LiderWE
    Level 13  
    Obawiam się że pojedynczo nie wykasujesz pilota tylko wszystkie jakie są zapisane w radiu.
    Wciskasz przycisk na radiu i trzymasz do momentu aż dioda zacznie mrugać bardzo szybko w różnych kolorach puść przycisk i zaczekaj aż przestanie mrugać -> radio wyczyszczone .
    Konieczne będzie ponowne zakodowanie wszystkich pilotów które są w użyciu według procedury którą opisałem w poprzednim poście.
    CentrumZabezpieczeń
    Level 12  
    Potwierdzam powyższą procedurę