Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics sc-ch570 + subwoofer aktywny

preston81 13 Mar 2012 17:05 9193 32
  • #1 13 Mar 2012 17:05
    preston81
    Poziom 8  

witam kompletnie nie znam sie na sprzęcie posiadam wieżę Technics sc-ch570 z 5 głośnikami 2 duże kolumny ,głośnik centralny +2 satelity, chciałbym podłączyć taki subwoofer aktywny http://allegro.pl/subwoofer-active-samsung-300-w-new-gwara-i2202355684.html

czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? pod co to podpiąć? i czy to w ogóle będzie jakoś działać??

proszę o pomoc i nie śmiać się jeśli coś źle napisałem lub źle dobrałem suba nie znam się i szukam pomocy dzięki z góry

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Mar 2012 18:10
    marcin.waski
    Poziom 23  

Subwoofer fajny i prawdopodobnie będzie się nadawał. Wszystko zależy od tego, czy Twoja wieża ma wyjście oznaczone jako Subwoofer / Woofer lub LFE. Nie mogę nigdzie znaleźć darmowej instrukcji obsługi lub odpowiednio dobrego zdjęcia na którym pokazano by cały tył ze złączami tego modelu. Sprawdź więc samemu lub wstaw zdjęcie - ułatwi to dalsze oględziny.

0
  • #3 16 Mar 2012 18:39
    preston81
    Poziom 8  

dzięki za zainteresowanie , ponoć nie można podłączyć ale nie ma jakiegoś innego sposobu niż amlituner? bo takowy muszę nabyć jeśli chcę tego suba tam podpiąć?
    Technics sc-ch570 + subwoofer aktywny Technics sc-ch570 + subwoofer aktywny

Żle zamieszczony załącznik skasowano!
    [_P_]

0
  • #4 16 Mar 2012 20:08
    marcin.waski
    Poziom 23  

Niestety Twoja wieża nie posiada wyjścia na aktywny subwoofer... Możesz pobawić się jeszcze z wyjściem słuchawkowym (inna impedancja wyjściowa, ale działać będzie - podłączasz tylko kanał Lewy). Chodzi przede wszystkim o regulowane wyjście Audio, tak aby podczas zmiany poziomu dźwięku subwoofer też był sterowany wraz z resztą głośników. Przykładowo: podłączenie takiego subwoofera pod wyjście External Out spowoduje jego stały (niezmienny) poziom głośności - będziesz wtedy musiał za każdym razem podczas przyciszania / podgłaśniania z pilota lub gałki "Volume" osobno regulować potencjometrem wzmocnienia umieszczonym na tylnym panelu subwoofera - bardzo niewygodne...
    Sugeruję Ci zakup subwoofera aktywnego z wbudowaną zwrotnicą głośników frontowych (tzw. z wejściem wysokonapięciowym), gdzie przewody głośników frontowych z wieży podłączasz do subwoofera, a z niego dopiero do kolumn frontowych. Np. taki jak na zdjęciu poniżej:

Pozdrawiam.

0
  • #5 16 Mar 2012 20:49
    preston81
    Poziom 8  

rozumiem a ta wieża nie bedzie za słaba dla takiego suba moze jednak amplituner dokupić choc 1 kloc znow wiecej , zastanawiam się też nad głośnikami logitecha z5500 ale używkami tam jest fajny sub również, a jeśli moge jeszcze zapytać co bym musiał zrobić by takiego suba jak podałem wyżej podłączyć do komputera ?

0
  • #6 16 Mar 2012 21:02
    marcin.waski
    Poziom 23  

Wieża nie będzie za słaba, ponieważ subwoofer aktywny ma swój własny wzmacniacz "napędzający" głośnik niskotonowy. Kupując amplituner napweno znacznie poprawisz możliwości swojego zestawu Audio. Karta dźwiękowa komputera musiała by mieć wyjście 5.1 lub 7.1 - gdzie x.1 oznacza wyjście subwoofera.
    Np. coś takiego:

...lub za pomocą rozgałęziacza Mini-Jack Stereo podłączyć głośniki komputerowe wraz z Subwooferem pod wyjście Audio komputera...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #8 16 Mar 2012 21:12
    marcin.waski
    Poziom 23  

Podłączysz bez problemu, ale będziesz musiał kupić odpowiedni przewód z Mini-Jack (po stronie karty dźwiękowej) => Cinch (do subwoofera).

0
  • #9 16 Mar 2012 21:53
    preston81
    Poziom 8  

rozumiem taki kabel już mam , podłączam i co dalej czy mogę mieć tez wpięte tam inne głośniki bo teraz mam wpięte 5:1 creativy które mają w sobie juz suba , do karty podłączone mam 3 wtyczki czarna bodajże głośniki tył, pomarańczowa sub , zielona glośniki przód + sterowanie tak mi się zdaje , łopatologicznie jak mówisz że będzie działać dałbym w pomarańczowe wejście na suba rozgałęźnik na 2 mini jack i tam wpiął kabel o którym mówiłeś z 2 subem i miałbym 2 suby tylko czy o to Ci chodziło czy innaczej trzeba to połączyć?

0
  • #10 16 Mar 2012 22:04
    marcin.waski
    Poziom 23  

Właśnie tak jak piszesz. Nie znam oznaczeń kolorystyki wyjść Twojej karty dźwiękowej, ale jeśli pomarańczowy jest odpowiedzialny za bas, to bez problemu możesz go rozgałęzić na dwa subwoofery.

0
  • #11 16 Mar 2012 22:06
    pitrala1
    Poziom 33  

Pomieszales marcin.
    W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup suba z wejściem wysokopoziomowym. Do wyjścia na sub z karty dźwiękowej nie uzyskasz dźwięku, jedynie w filmach 5.1, gdzie będzie ścieżka dla suba. Normalnie na tym wyjściu nie będzie sygnału. Po 2 jeśli podłączysz sub pod to wyjście, nie będziesz miał zależnej regulacji suba i kolumn, tylko osobno. Jeśli jednak Twój sub nie ma wejścia wysokopoziomowego, to należy wziąść sygnał z kolumn, przepuścić przez 'dzielnik napięcia' - bez problemu sam zrobisz, ok. 1kOm na kanale, i ten sygnał wpuścić na normalne wejście w subwooferze.

Dodano po 1 [minuty]:

Chyba że chcesz tylko oglądać filmy w których jest ścieżka dla sub, w co wątpię.

Dodano po 22 [sekundy]:

Jak będę na kompie jutro to postaram Ci się to narysować.

0
  • #12 16 Mar 2012 22:18
    preston81
    Poziom 8  

sluchając mp3 sub działa , w ustawieniach w7 ustawiony mam tryb stereo w którym w ogóle nie powinno być suba tylko 2 glośniki , ale sub gra , mogę ustawić dla mp3 które nie są w 5:1 jakąś emulacje na tej karcie gdzie mogę zarządzać paseczkiem surround opcja się zwie X-fi CMSS-3d tak więc sub działa cały czas choc tak na prawdę nie powinien ale ja się na tym nie znam więc was słucham i mówię co zauważyłem

0
  • #13 16 Mar 2012 22:33
    marcin.waski
    Poziom 23  

Przecież wielokanałowe karty Audio same rozpoznają jaki format dźwięku dostają; i w przypadku gdy jest to strumień dwukanałowy procesor karty rozdziela dźwięk na subwoofer i głośniki efektowe (Pro Logic) - gdy jest to strumień AC3 wtedy każdy kanał "zasilany" jest osobno (Dolby Digital lub DTS). Pytanie do pitrala1 - Jaki sens miałby zestaw 5.1 przy słuchaniu dwukanałowych utworów MP3 czy CD-Audio skoro reszta głośników według Ciebie byłaby "martwa"?

0
  • #15 17 Mar 2012 01:15
    marcin.waski
    Poziom 23  

Sub naprawdę przyzwoity (dobra marka) i do tego uniwersalny do Twojego Audio - zarówno do Technicsa jak i komputera.

0
  • #16 17 Mar 2012 09:07
    preston81
    Poziom 8  

ale który ten samsung ?

0
  • #17 17 Mar 2012 17:28
    marcin.waski
    Poziom 23  

...ten z Twojego pytania z 16 Mar 2012 23:31- Elac.

0
  • #18 20 Mar 2012 11:49
    preston81
    Poziom 8  

Niestety nie wygrałem aukcji tego elac'a, polecicie cos,
    co ze spokojem podłącze do kompa i wieży? ten samsung się nada ?
    Chodzi mi o naprawde głeboki bass cos jak logitech z5500, brat sobie kupil jestem pod wrażeniem.

Jak rozpoczynamy i kończymy zdania/ pisownia?
    Proszę poprawić!
    [_P_]

0
  • #19 20 Mar 2012 17:54
    marcin.waski
    Poziom 23  

preston81 napisał:
    ...ten samsung się nada?...

O Samsungu już pisaliśmy - nadaje się, ale tylko do Twojego komputera. Do Technicsa go nie podłączysz bez "kombinacji", tak aby działał tak jak powinien.
    Poszukaj na aukcjach jakiegoś modelu np. Yamahy, JBL, Infinity z wbudowaną zwrotnicą głośnikową - tak abyś mógł z wieży wyjść przewodami głośnikowymi do subwoofera, a z niego na kolumny. Wejście Cinch zostaje wtedy do podłączenia komputera i sprawę masz załatwioną.
    Jak chcesz często wymieniać szyby w oknach kup Amerykańskiego Sonance The Sub z certyfikatem THX: http://www.abt.com/product/2429/Sonance-91551.html
    Z 12-calowego głośnika jest w stanie "wypompować" 105 dB. Koszt ok. 3000 zł. Mam i sąsiadów wkurzam ;-)

0
  • #20 20 Mar 2012 20:28
    preston81
    Poziom 8  

Nie no chciałem wydać max 300 zł jeśli możesz mi jeszcze dokładnie powiedzieć co potrzeba do podpięcia tego samsunga do kompa i jak bym miał sterować jego głośnością ? tylko poprzez program? Jak ten Sub będzie się miał do 5:1 które też będzie tam podłączone ?

0
  • #21 20 Mar 2012 21:25
    marcin.waski
    Poziom 23  

Nawiązując do postu z 16 Mar 2012 21:53 - a jakie dokładnie Creativ'y 5.1 masz? Napisz chociaż model / wstaw zdjęcie - cokolwiek. Jak mam Ci wytłumaczyć, skoro nie wiem jak dokładnie wygląda teraz Twoje komputerowe Audio?
    -Możesz rozgałęzić bezpośrednio z wyjścia subwoofera karty dźwiękowej komputera za pomocą rozgałęziacza Mini-Jack lub z wyjść na głośniki frontowe (w tym przypadku będziesz miał wzmocnione basy głośników frontowych, a nie ścieżki przeznaczonej tylko dla niskich częstotliwości).

0
  • #23 20 Mar 2012 22:30
    marcin.waski
    Poziom 23  

Zatem zgodnie z rysunkiem zamieszczonym na stronie: http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=65985
    wynika jasno, że na złączu / końcówce pomarańczowej masz dwa sygnały - kanał subwoofera oraz kanał centralny. Rozgałęziając ten wtyk kablem Mini-Jack Stereo => 2 x Cinch, na jednej z tych dwóch końcówek będziesz miał sygnał subwoofera. Jednak musisz pamiętać o tym, że rozgałęzienie jest od razu z karty dźwiękowej komputera, więc pozostaje sterowanie wzmocnieniem dźwięku ze strony sterownika komputera, a nie przewodowego pilota od zestawu głośników.
    Drugą opcją jest podłączenie dodatkowego subwoofera nie bezpośrednio z karty dźwiękowej komputera, a do przewodowego pilota od zestawu głośników na którym są dwa gniazda Mini-Jack (wejście oraz wyjście Audio). Przed zakupem Subwoofera musisz sprawdzić, czy podłączenie wtyku Mini-Jack pod wyjście Audio tego przewodowego pilota nie powoduje odłączenia reszty głośników, bo jeśli tak to pozostaje Ci przerobienie tego gniazda lub opcja pierwsza...

0
  • #24 20 Mar 2012 22:38
    preston81
    Poziom 8  

A jak bym odseparował te 2 żyły z pomarańczowego mini jack i doszedł do tego który to sub a który centralny podpiął szybkozłączką kabel idący z samsunga do kabla suba od creativa to nie będę miał tym sposobem 2 subków na 1 mini jack'u , myślę łopatologicznie nie znam zasad podłączania takich sprzętów, ale to pierwsze co przychodzi mi do głowy , czyli włączam samsunga do sieci, kabel cinch prowadzę do żyły suba creativa łącze je ze sobą i podłączam wszystko do karty jaki będzie efekt? dobrze kminie czy tak się nie da?

0
  • Pomocny post
    #25 20 Mar 2012 23:10
    marcin.waski
    Poziom 23  

Potrzebujesz jedynie rozgałęziacza Mini-Jack Stereo (jeden wtyk na dwa gniazda) oraz przewodu Mini-Jack Stereo na dwa Cinche (jeden pozostawiasz wolny, a drugi podłączasz do subwoofera).

...już bardziej nie umiem Tobie pomóc...

0
  • #26 21 Mar 2012 01:13
    preston81
    Poziom 8  

Sterowanie jakąkolwiek głośnością czy poziomem bassu tylko z poziomu aplikacji rozumiem pozostanie, może można tego samsunga tak podpiąć by sterować pilotem od creativa jeśli bym to tak podpiął jak pisałem wyżej czyli do żyły z subem?

0
  • #28 21 Mar 2012 10:07
    preston81
    Poziom 8  

To poradź mi co mam kupić by nie dać się nabić w butelkę

0
  • #29 21 Mar 2012 10:16
    marcin.waski
    Poziom 23  

preston81 - Tak jak napisałem w poprzednich postach i nie chcę ciągle wracać do tego samego tematu - basu nie wyciągniesz inaczej niż opisałem powyżej, czyli albo z karty dźwiękowej lub z wyjścia umieszczonego na pilocie sterowania głośnością zestawu głośników Creative (ale to i tak musisz najpierw sprawdzić, czy wetknięcie wtyku nie rozłączy głośników). Jak chcesz inaczej, musisz ingerować w elektronikę Creativ'a...

0
  • #30 21 Mar 2012 11:34
    preston81
    Poziom 8  

Wiem, że pewnie myślisz, że rzucasz już grochem o ścianę, może podłącze ten rozgałęźnik mini jack do karty, w pomarańczowy wtyk podłącze suba oraz jakiś inny głośnik i zobaczę co się stanie, to da mi odpowiedź dotyczącą tego co napisałeś wyżej, tj. rozłączenia innych głośników.

O co ja tu prosiłem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...sid=0b0418e4c24c6839f6bcb40fdfdb5948#10699128 ?
    PW
    Proszę poprawić, inaczej upomnienie!
    [_P_]

0