Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik Silnikowy. Pytanie

13 Mar 2012 18:33 2891 7
  • Poziom 8  
    Witam. Mam pytanie, jaki jest sposób doboru i ustawienia parametrów wyłącznika silnikowego?

Moderowany przez retrofood:

Kto pozwala Ci wstawiać takie przedszkolne tematy do działu Elektro Maszyny i Urządzenia? Na drugi raz wywalę na zbity...

• Poziom 33  
    O jaki wyłącznik Ci chodzi? Jeśli o zwykły włącz/wyłącz to jakie parametry chcesz w nim ustawiać??
  • Poziom 8  
    To jest pytanie czysto teoretyczne z testu do zaliczenia :D I tak wlasnie brzmi pytanie, jaki jest sposób doboru i ustawienia parametrów wyłącznika silnikowego? Z tego co pamiętam z zajęć to dobór był zależny od prądu znamionowego silnika który jest podany na tabliczce ale nie wiem czy dobrze pamiętam i nie wiem również o co chodzi z tym ustawieniem parametrów.
  • Poziom 33  
    Dokształciłem się i już wiem-wyłącznik silnikowy to tzw. termik(mam z nim do czynienia w pracy niemal codziennie a nie wiedziałem jak się fachowo nazywa...) No więc dobiera się go w zależności od prądu znamionowego a ustawia się również na prąd znamionowy-wszystko z tabliczki... A no i na niektórych masz możliwość ustawienia auto resetu-ale to zależy od konkretnej aplikacji...
  • Poziom 8  
    Auto-reset? tzn ze po wyzwoleniu termika, on automatycznie załącza sie sam?
  • Poziom 33  
    Tak, po ostygnięciu. A dodam jeszcze że coniektórzy proponują ustawianie prądu na 1.1 wartości prądu znamionowego silnika. Nie wiem czemu-ja w dokumentacji znalazłem info że powinno się ustawiać prąd znamionowy...
  • Poziom 8  
    Dzieki za pomoc. I przepraszam Panie moderatorze za "przedszkolny temat"
  • Moderator
    Envergado napisał:
    Dzieki za pomoc. I przepraszam Panie moderatorze za "przedszkolny temat"

Do takich rzeczy jest subforum dla początkujących.