Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzona karta sieciowa w laptopie - jak ją usunąć ?

13 Mar 2012 22:06 3329 3
  • Level 9  
    Witam, mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro v2055 i uszkodziła mi się w nim wbudowana karta sieciowa Via Fast Ethernet. Dokupiłem zewnętrzną kartę sieciową i tą uszkodzoną chciałbym wyłączyć bo zawiesza mi się przez nią sprzęt. Już przy instalacji xpka zawiesił mi się na "Instalowanie sieci" i dopiero po którejś z kolei instalacji jakimś cudem się zainstalował. Poza tym przy starcie systemu nie odpala połączeń sieciowych dopiero jak zacznę wchodzić w wyświetl połączenia sieciowe to zaczyna je odpalać i inne różne "przygody". Wchodziłem już we właściwości karty sieciowej->konfiguruj->użycie urządzenia:wyłącz i jest zawiecha- nie chcę wyłączyć. To samo przez menadżer urządzeń (zarówno przy odinstalowaniu sterownika jak i przy wyłączeniu urządzenia jest zawiecha). Znacie może jakieś inne metody wyłączenia tego dziadostwa (poza ingerencją w hardware) ?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • SterControlSterControl
  • Level 27  
    Wejdź do BIOS'u i tam wyłącz zintegrowaną kartę sieciową.
  • SterControlSterControl
  • Level 9  
    Tylko że siedzi tu jakiś bardzo skromny bios - PhoenixBIOS 1.0F-2A16-8A20. Praktycznie jedyne co tu moge ustawić to kolejnośc bootowania. Wrzucam screeny z biosu.
    Uszkodzona karta sieciowa w laptopie - jak ją usunąć ? Uszkodzona karta sieciowa w laptopie - jak ją usunąć ? Uszkodzona karta sieciowa w laptopie - jak ją usunąć ? Uszkodzona karta sieciowa w laptopie - jak ją usunąć ?

Znacie jakąś wersję biosu która dawałaby większe możliwości i poszła by na tym sprzęcie ?

Dodano po 15 [minuty]:

Dodam że na stronie producenta najnowsza wersja biosu do ściągnięcia to ta która jest zainstalowana 1.0F z 2006 roku
  • Level 9  
    Pisałem do wsparcia technicznego Fujitsu i dostałem odpowiedź że jest to ostatnia wersja BIOSu dla tego modelu i że rzeczywiście nie ma w nim możliwości wyłączenia urządzeń zintegrowanych. Próbowałem też przez Hiren Boot CD - tam jest dosowy program Award DMI Configuration Utility 2.43. Usunąłem w nim OnBoard Device - Ethernet i lipa, windows nie chciał sie zainstalowac. Przywróciłem w biosie później domyślne ustawienia i próbowałem znowu windowsa zainstalować żeby po zainstalowaniu spróbować to wyłączyć. Teraz nawet kilkakrotne próby instalacji nic nie dają. Instalator zawiesza się na 32 minucie - Instalowanie sieci. Co jeszcze mogę zrobić ?