Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARM obwieszcza energooszczędne i tanie mikrokontrolery bazujące na Cortex -M0+

exti 13 Mar 2012 23:00 774 0
 • ARM obwieszcza energooszczędne i tanie mikrokontrolery bazujące na Cortex -M0+Firma ARM Holdings zaprezentowała dziś, jak to określa, "najbardziej wydajną energetycznie konstrukcję mikroprocesora na świecie". Bazuje ona na architekturze Flycatcher, a jej przeznaczeniem mają być urządzenia działające w myśl koncepcji "Internetu rzeczy", m.in.: sprzęt AGD, wyposażenie medyczne, liczniki energii oraz oświetlenie.

  Na razie dwie firmy uzyskały licencję na produkowanie tych układów: NXP Semiconductors i Freescale.

  Architektura Cortex -M0+, daje producentom układów możliwość tworzenia mikrokontrolerów o "ultraniskim poborze mocy", lecz zdolnych do przetwarzania 32-bitowego. ARM twierdzi, że mikrokontrolery zbudowane w oparciu o Cortex -M0+ będą pobierać ok. trzykrotnie mniejszą moc od swoich 8- i 16-bitowych poprzedników. W trybie uśpienia zaś mają niemal w ogóle nie czerpać energii. Według ARM, dzięki temu urządzenia korzystające z łączności bezprzewodowej takiej, jak Bluetooth będą mogły pracować na pojedynczym zestawie baterii nie miesiące, a lata.

  ARM przewiduje, że mikrokontrolery bazujące na Cortex -M0+ będą sprzedawane za 13-20 pensów, z czego 1-2% będzie pobierać od licencjobiorców, poza opłatą licencyjną.

  Źródło:
  http://www.bbc.co.uk/news/technology-17345934

  Szukaj w 5mln produktów