Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq nx9010 nie pasuje mu klucz win xp

13 Mar 2012 23:13 5995 28
  • Poziom 14  
    Próbuje zainstalować WIN XP PRO SP3 Pl na Compaq nx9010- jednak wyrzuca mi komunikat ze klucz licencji jest nieprawidłowy- a klucz owy biorę z naklejki znajdującej się na spodzie notebooka.
    Treść napisu na naklejce Windows Xp Professional 1-2cpu HPQ
    wiec to napewno licencja na WIN XP- dlaczego tak jest że odrzuca mi ten klucz? Jeśli mam niewłaściwą wersję WIN Xp=- to jaką powinienem mieć? Dodam że nie mam żadnej płyty z systemem dodawanym przez Compaq- probuje zainstalować z płyty pożyczonej od kolegi- przy czym wpisuję oczywiście nr seryjny ze swojego notebooka.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    1. Co zrobiłeś z partycją Recovery?
    2. Klucz COA dotyczy najwyraźniej innej wersji Windows XP. Musisz mieć dokładnie taką, jaka jest napisana na COA.
  • Poziom 14  
    Partycja recovery nie istniala juz jak dostalem notebooka- jak w takim razie rozpoznac jaka wersje Win Xp potrzebuje?????
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Z tego co mi wiadomo nie było nic robione z tym notebookiem poza formatem i instalacja nowego Win... Ale chyba też ktoś usunał partycje recovery bo wydaje mi się że on miał takową...

W takim razie poproszę o tutorial jak podmienić klucz win po zainstalowaniu...
  • Poziom 28  
    Pytanie zasadnicze Jaką masz wersje XP ? Podejrzewam że masz jakiś "backup" Pierwsza rzecz to który SP ? (najnowszy to service pack 3 i tego się trzymaj). Potrzebujesz OEM bo masz klucz do OEM a możesz mieć BOX VLK MSDN i dlatego nie pasuje numerek. Zajrzyj do \i386\setupp.ini
    powinno być Pid=76447OEM

Instalacja z innym kluczem nic nie da bo po zainstalowaniu i tak nie zmienisz wersji systemu, więc klucza też nie zmienisz.
  • Poziom 17  
    Jeżeli masz licencję na Windows XP to zupełnie bez sensu jest kombinowanie z podmienianiem klucza. Po co robić sobie problemy z legalnością. Po prostu musisz gdzieś znaleźć nośnik z właściwą wersją systemu. Niewykluczone, że posiadasz Windows XP Professional Service Pack 1, ponieważ z tego co mi wiadomo Compaq często oryginalnie instalował właśnie tą wersję. Później możesz sobie doinstalować Service Pack 2 lub 3.
  • Poziom 14  
    Treść napisu na naklejce Windows Xp Professional 1-2cpu HPQ - nigdzie tu nie jest napisane ze musi to być SP1 a nie SP3- a taki własnie próbuje zainstalować.
    Jak podmienić nr seryjny? Znalazłem w sieci jakiś programik który to niby robi ale nie działa...
  • Poziom 11  
    Elektrodę mam gdzieś, bo czasem tam bzdury piszą.
    Nie odsyłałem na drzewo, tylko po konkretną odpowiedź, dlaczego
    kluczyk przepisany z naklejki nie bangla. Zresztą na jedno wychodzi.
  • Poziom 17  
    Ja myślę, że autor postu chciałby aby system i działał i był legalny. Posiada w końcu naklejkę z licencją. Stąd warto zamiast omijać problem spróbować go rozwiązać. Czytaj, zainstalować właściwą wersję systemu. Klucze autoryzacyjne są przydzielane właśnie do konkretnych wersji, a nawet serii. Nie jest tak, że ten sam klucz będzie "pasował" do każdego Windows XP.

To, że na naklejce nie jest napisane jaki to jest Service Pack jest absolutnie normalne. Jak by nie było, Service Pack to nic innego jak poprawka pierwotnego systemu. Możliwym jest, że w chwili instalacji systemu nie istniały jeszcze Service Pack 2 a tym bardziej 3. Trudno więc by informacja o nich znalazła się na naklejce. Warto więc, jak juz napisałem, spróbować zainstalować wersję XP bez SP2 czy też 3, a później je dograć. Są przecież zupełnie darmowe dla legalnych użytkowników systemu.

A najlepszym rozwiązaniem byłoby zwrócenie się do sprzedawcy lub producenta laptopa o dostarczenie kopii płyty Recovery (pewnie taka istniała). Zawiera ona bowiem w 100 procentach pewny system plus sporo firmowego oprogramowania, które można na codzień wykorzystać.

Aha, można spróbować jeszcze sprawdzić wersję systemu po dokładnym kodzie modelu.
    Istnieje coś takiego jak quick specs i tam często są rozpisane wszystkie wersje produkowanych laptopów, również w kwestii zaistalowanego fabrycznie systemu. Jest to chyba jednyny sposób - poza bezpośrednim kontaktem z producentem sprzętu - aby dowiedzieć się z czym mamy do czynienia.
  • Poziom 14  
    Nie ma szans na uzyskanei jakiejkolwiek pomocy technicznej od HP- nie wspieraja już tak starego sprzętu...
    Zależy mi na tym by system był legalny- bo notebook będzie używany do celów komercyjnych. Tak więc kolejny raz porposzę o podpowiedź W JAKI sposób podmienić nr seryjny na ten który mam na naklejce...
  • Poziom 19  
    Jeżeli chcesz być legalny na 100% w od samego początku do końca to musisz znaleźć płytkę z odpowiednią wersją systemu (tu SP1) i wpisać swój klucz (jeszcze trzeba by jeszcze taką samą wersję językową załatwić).

Jeżeli jesteś pewien że jest wersja pl to możesz zrobić jak kolega wyżej radzi z podmianą klucza (ale i tak pasowało by mieć płytkę z taką samą wersją xp bo ta z zintegrowanym SP 2 wygląda inaczej niż SP 1 - tz zainstalowany system na dysku wygląda inaczej bo jest SP instalowany jako aktualizacja a nie integralna część systemu).
  • Poziom 19  
    MS tworzy takie licencje jakich by się mogli poszczycić polscy ustawodawcy - nawet sami do końca nie wiedzą jak interpretować...
  • Poziom 28  
    biedrek1 łaskawie przeczytałeś mój post ? Prosisz o pomoc i z niej nie korzystasz. Instalowałem w lutym xp na nx6110 i poszło bez problemu. Wszystko to kwestia dobrać pid :]
  • Poziom 17  
    Jak słowo daję, nie rozumiem po co to kombinowanie z podmianą klucza. Skoro kolega posiada naklejkę licencyjną i jest pewien, że ta licencja jest ważna na terenie Polski to naprawdę najlepiej jest zainstalować właściwą wersję systemu. I można wtedy spać spokojnie. Szczególnie, że podobno ten laptop ma być wykorzystywany do celów komercyjnych.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Jak słowo daję, nie rozumiem po co to kombinowanie z podmianą klucza. Skoro kolega posiada naklejkę licencyjną i jest pewien, że ta licencja jest ważna na terenie Polski to naprawdę najlepiej jest zainstalować właściwą wersję systemu. I można wtedy spać spokojnie. Szczególnie, że podobno ten laptop ma być wykorzystywany do celów komercyjnych.

Śmiem sądzić, że szybciej będzie zmienić klucz po instalacji systemu niż znaleźć odpowiednią płytkę instalacyjną.
    Efekt końcowy będzie taki jak być powinien i przyznam rację koledze abram144.
    Nadmienię tylko, że klucz można zmienić programem, który udostępnia sam Microsoft i zwie się KeyUpdateTool (do pobrania na stronie monopolisty).
  • Poziom 14  
    Poradziłem sobie z podmianą klucza- po instalacji Win pojawił się inny problem- nei działa karta sieciowa... Zainstalowałem drivery dostępne na stronie producenta- karta wykrywa się i instaluje bez problemu- ale podłączenie kabla skutkuje baaardzo długim czasem oczekiwania na pobieranie adresu IP a potem komunikatem o ograniczeniu lub braku łączności... Inny - nowszy komputer na ttym samym kablu działa bez problemu. Więc raczej to nie wina sprzętu. Dodam również że gniazdo karty sieciowej świeci się po podłączeniu kala dwoma diodami- zieloną i żółtą. Co to może byc?
  • Poziom 19  
    Jeżeli na obu komputerach masz te same ustawienia połączenia sieciowego to prawdopodobnie karta jest uszkodzona (dużo by nam dało jak byś napisał jak się łączysz z internetem, czy masz router? jak jest ustawiony - czy ma włączone dhcp czy ip statyczne?)
  • Poziom 14  
    Na obu komputerach sa te same ustawienia- NIC nie zmieniane po instalacji WIN Xp- internet mam z UPC a podpima sie pod ich modem firmowy kablem fabrycznym.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Czy UPC nie korzysta przypadkiem z autentykacji wg adresu MAC?
  • Poziom 43  
    Z reguły wystarczy po zmianie PC/karty LAN, uruchomić ponownie medemo-router UPC.
  • Poziom 14  
    Na to nie wpadłem... Wystarczyło zrobić reset modemu- wszystko działa... Dziękuję za pomoc.