Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 + KOMPONENT + TV SAMSUNG = znikający obraz

scpk87 14 Mar 2012 01:32 3457 11
  • #1 14 Mar 2012 01:32
    scpk87
    Poziom 6  

Witam.
    Mam dziwny co najmniej dla mnie problem. Mianowicie mam podłączoną konsolę PS2 (pierwsza wersja gruba srebrna) przez tani ze znanego serwisu aukcyjnego kabel komponentowy i co jakiś czas uwaga jak mi coś "pyknie" w kuchni w lodówce to obraz znika na 2 sek. i powraca. Taka sytuacja również dzieje się jak włączę lub wyłączę światło w kuchni, toalecie i łazience oraz przy zapalaniu lampki biurkowej w tym pokoju co jest TV, o dziwo obraz nie znika jak zapalę czy zgaszę światło na przedpokoju, w pokoju obok, czy w tym pokoju co jest TV. Mało tego jak "pyknie" lodówka to w zewnętrznych głośnikach od laptopa 2+1 też takie "pyknięcie" się pojawia.
    Z racji tego że mieszkam w wieżowcu to uziemienie w kontaktach jest tylko w łazience oraz kuchni. Jak kupowałem TV to znajomy zrobił mi takie "pseudo uziemienie" w kontakt podpiął kabelek chyba z minusa do tego bolca (nie wiem, nie znam się). Konsolę i TV mam podłączoną do listwy EVER z wyłącznikiem, tak samo laptop i głośniki pod drugi oddzielny kontakt i do listwy też EVER-a.
    Sytuacja z zanikaniem obrazu + pyknięciem w głośnikach jest częsta szczególnie w porze wieczornej. I teraz nie wiem co jest grane.

1. Czy kabel komponent jest słabej jakości i są jakieś zakłócenia.
    2. Czy położenie pokoju i sąsiadująca kuchnia z tą lodówką jest za blisko ściany działowej i są jakieś zakłócenia.
    3. Czy problem tkwi w instalacji elektrycznej.
    4. Czy te "uziemione" kontakty w pokoju z TV też sprawiają problem.

Może problem wydać się śmieszny dla czytelników bo dla mnie jest co najmniej dziwny a zarazem denerwujący.

TV SAMSUNG UE37D5500

0 11
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2012 11:19
    marcin.waski
    Poziom 23  

Jeśli jest to mostek "zera" na bolec uziemiający "PE" - odłącz to! Prawdopodobnie są to tak silne zakłócenia, że Twój sprzęt w ten sposób reaguje. Częsta przyczyna tak zwanego "brumienia" głośników aktywnych (np. komputerowych), subwooferów itp. Listwa zasilająca jak najbardziej pomaga, ponieważ eleminuje zakłócenia sieciowe. Gdyby była to wina miernej jakości wykonania przewodu połączeniowego, miałbyś fale na ekranie lub obraz (i dźwięk) po prostu by zanikał przy poruszaniu kabla lub jego wtyczek.
    -Jakiej długości masz ten przewód pomiędzy PS2 a TV?

0
  • #3 15 Mar 2012 13:00
    scpk87
    Poziom 6  

Dzięki z odp.
    -Przewód ma 171cm i srebrne końcówki, może zmienić na lepszy z pozłacanymi?

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Odłączyłem te mostki zera w dwóch kontaktach w pokoju, wieczorem zobaczę jak obraz będzie reagował, może pomoże

0
  • Pomocny post
    #4 16 Mar 2012 15:30
    marcin.waski
    Poziom 23  

Odłącz mostek w tym gnieździe sieciowym, gdzie masz podłączoną listwę z urządzeniami (TV + PS2). Jeśli problem będzie nadal odczuwalny, odłącz listwę zasilającą Ever i zastąp ją zwykłym przedłużaczem i sprawdź wtedy.

0
  • #5 16 Mar 2012 15:53
    scpk87
    Poziom 6  

Wczoraj wieczorem grałem i problem nie ustąpił, dziś tak jak wskazałeś podłącze zwykły przedłużacz i zobaczymy.
    ---
    Zmieniłem listwę na zwykły przedłużacz i wciąż bez zmian...

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem/ scalono!

0
  • Pomocny post
    #6 17 Mar 2012 01:52
    marcin.waski
    Poziom 23  

...więc idziemy dalej drogą eliminacji kolejnych kroków...
    Podłączałeś inne zewnętrzne źródło obrazu (w postaci odtwarzacza DVD, dekodera kablówki / tunera satelitarnego czy innego urządzenia Wideo) - czy telewizor też zrywa obraz podczas "pyknięcia" lodówki? (Jeśli nie zrywa - wiadomo, że telewizor jest OK).
    Czy posiadasz oryginalny przewód Multi-AV od konsoli PS2? Podłącz go po Video żółtym Cinchem (Audio - czerwony i biały) i sprawdź czy nadal zanika obraz. (Jeśli nadal będzie zrywać - wiadomo, że nie jest to winą przewodu Komponetowego).
    -Jeśli zaniki obrazu są tylko przy podłączonej konsoli PS2, sugeruję Ci sprawdzenie jej na innym telewizorze (od sąsiada / kolegi), ale na tym samym przewodzie połączeniowym i wpiętym w to samo gniazdo sieciowe (przedłużacz).
    -Jeśli nadal będą zaniki obrazu są dwa wyjścia - sprawdź konsolę u sąsiada / kolegi (gdziekolwiek, ale nie w domowej instalacji), a jeśli i to nie pomoże, potrzebna będzie ingerencja w zasilacz konsoli PS2 (np. spuchnięty kondensator filtrujący).
    Jak na razie brak mi już kolejnych pomysłów...

0
  • #7 18 Mar 2012 16:57
    scpk87
    Poziom 6  

Witam.
    1. Podłączyłem konsolę oryginalnym kablem AV Sony pod inny telewizor przez przedłużacz przez to samo gniazdo co mam w pokoju obraz nie znika.
    2. Po tym jak wyżej podłączyłem konsolę oryginalnym kablem AV pod Samsunga u siebie pokoju zwykłym przedłużaczem jak i przez listwę EVERa również obraz nie znika, więc myślę, że kabel komponentowy jest winowajcą tego zamieszania. Wszystko działa z tym że obraz jest jak dla mnie trochę wyblakły, nawet ustawienia obrazu telewizora nie pomagają, więc zaletami przewodu komponentowego były żywe kolory, pozostaje przyzwyczaić oko bo bez sens jest kupowanie lepszego przewodu w okolicach 80 zł, tym bardziej, że planuje się przesiąść na PS3, więc już lepiej wydać na HDMI. A korzystając z okazji w ofercie sklepu RTVeuroAGD mają kabel HDMI Gioteck XC-4 warto? Czy stawiać na oryginał od Sony, czy może na coś jeszcze lepszego?

Na koniec chciałbym bardzo podziękować za zainteresowanie tematem oraz za jakże fachową pomoc.

0
  • Pomocny post
    #8 18 Mar 2012 23:24
    marcin.waski
    Poziom 23  

...no to znalazłeś winowajcę - słabej jakości przewód składowych obrazu Y/Pb/Pr (Komponent). Przewód Multi-AV i żółta końcówka Cinch CVBS (Video) jest najsłabszym z możliwych połączeniem Wideo. Jest to sygnał Kompozytowy, więc i obraz nigdy nie będzie tak doskonałej jakości jak połączenia RGB czy Komponentowe ;-)

-Kabelek HDMI całkiem ciekawy (z Ethernetem) - wygląda przyzwoicie, choć obudowy końcówek ma dość masywne (duże)... Za tą cenę godny zainteresowania.

0
  • #9 18 Mar 2012 23:53
    scpk87
    Poziom 6  

Ok. To dziękuję jeszcze raz!

0
  • #11 14 Sie 2014 22:30
    marcin.waski
    Poziom 23  

Witaj @marco2255
    Tak, ten przewód jest dedykowany do konsol PS2 / PS3.
    Jest to przewód z wtykiem Multi-AV, w którym zastosowano połączenia CVBS (Video Kompozytowe) oraz Y/Pb/Pr (Komponent) + wyjście Audio Stereo.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo