Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panda II - jaki system audio, glosniki?

friko23 14 Mar 2012 01:34 2579 6
  • #1 14 Mar 2012 01:34
    friko23
    Poziom 7  

Witam! Posiadam Pande Van (prywatnie), zamierzam zmienic system audio tj. glosniki i chcialbym dolozyc glosnik niskotonowy pod siedzenie. Ze wzgledu ze temat jest dla mnie malo znany prosze o porady, w co jest sensownie zainwestowac pieniadze. Przy okazji zmiany glosnikow z przodu mysle nad jakims wygluszeniem, bo caly "bass" ucieka do blachy i reszte karoserii. No i wiec pytaie, co powinienem zakupic i jak podejsc do calego tematu? Zalezy mi na dobrym basiku. Na koszt tej operacji moge przeznaczyc okolo 400-500 zl.
    Wspomnialem o glosnikach niskotonowych pod siedzenia, takie rozwiazanie jest dla mnie jak najbardziej wporzadku bo z tej przestrzeni nie korzystam, tylko jigdy nie mialem doczynienia z takim sprzetem i nie wiem jak sie sprawdzi. Jeden taki kosztuje na allegro ok 270 zl, podzielcie sie opinia o tego typu zabawkach, bd wdzieczny.
    pozdrawiam goraco

0 6
  • #2 14 Mar 2012 12:16
    kamil907
    Poziom 28  

Zajrzyj lepiej do działu CarAudio na tym forum. Te pseudo suby pod siedzenia nie nadają się do niczego. Dobry przód zapewni więcej dołu niż takie badziewie.
    Ogólnie za te pieniądze niewiele można zdziałać. Na przód kup jakiś zestaw odseparowany - nie baw się w żadne głośniki współosiowe bo to strata pieniędzy. Do tego nieduży subwoofer do bagażnika i będzie ok. Tylko koniecznie żeby to była skrzynia zaknięta, a nie tekturowa tuba. I unikaj subów aktywnych bo wszystkie są bardzo kiepskie. Najlepiej zastosować osobny wzmacniacz.
    Jeśli chcesz się ogólnie zapoznać z dziedziną CarAudio to na początek polecam lekturę tego: http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

0
  • #3 14 Mar 2012 23:37
    friko23
    Poziom 7  

Z lektura sie zapoznalem. Idac droga postepu: wygluszam drzi przednie, kupuje zestaw 2 glosniki+radio. Jesli chodzi o tuby i podobne historie to na razie daje sobie spokoj, z tego budzetu chyba nie wiele bym zdzialal. A co do kosztow to jakie sa koszty wygluszenia? W pandzie jest cale morze plastiku wiec wygluszenie jest dosc pracochlonne.

0
  • #4 15 Mar 2012 07:22
    kamil907
    Poziom 28  

Niestety dobre wygłuszenie tanie nie jest. Najlepiej zastosować maty bitumiczne, na przykład firmy BOLL. Za ich pomocą wygłuszysz drzwi, a poza tym pod tapicerkę drzwi i plastiki wystarczy zastosować zwykłą piankę. Ogólnie w wygłuszeniu chodzi głównie o to, żeby stworzyć dla głośników zamknięte komory wewnątrz drzwi więc trzeba dokładnie zalepić wszystkie otwory.
    Jeśli chodzi o głośniki to zastosuj jakiś zestaw odseparowany. Pod samo radio odpowiedni był by na przykład taki: http://allegro.pl/zestaw-gms-1765n-soprany-zwrotnice-sklep-mlawa-i2192684540.html
    Oczywiście jeśli masz otwory montażowe 165mm. Nie wiem jakie są w pandzie ale jeśli jest 135mm to taką wersję głośników musisz zastosować.

0
  • #5 25 Mar 2012 13:38
    friko23
    Poziom 7  

tego co w instrukcji pisza to otwory montazowe maja srednice 165mm,

0
  • #6 25 Mar 2012 16:34
    kamil907
    Poziom 28  

Bardzo dobrze bo 135mm były by stanowczo za małe. Poza tym już chba wszystko masz opisane. Gdybyś szukał więcej informacji na temat konkretnych modeli sprzętu audio to zajrzyj tak jak pisałem wcześniej do działu CarAudio na tym forum bo koledzy z tamtąd w większości raczej tutaj nie zaglądają.

0
  • #7 02 Maj 2012 01:18
    friko23
    Poziom 7  

postaram się w miare szybko ten temat ogarnąć i napiszę o postępach prac.

0