Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniaturowy kontroler ładowania baterii z USB z interfejsem I2C.

ghost666 14 Mar 2012 10:41 1253 0
 • Miniaturowy kontroler ładowania baterii z USB z interfejsem I2C.ADP5061 jest nowym kontrolerem ładowania baterii do ładowarek USB w ofercie Analog Devices. Układ ten spełnia wymagania standardu USB 3.0 oraz USB Battery Charging 1.2. Pozwala na ładowanie baterii z interfejsu USB, zwykłego zasilacza lub zasilacza samochodowego.

  Układ ten pracuje z napięciem wejściowym od 4V do 7V, ale toleruje napięcie do 20V na wejściu. Pozwala to zignorować szpilki napięcia przy podłączaniu i odłączaniu urządzenia od ładowarki. Układ posiada zintegrowany tranzystor FET pomiędzy wyjściem układu ładowania a baterią, co pozwala na odłączenie baterii i normalną pracę urządzenia z zasilania zewnętrznego w momencie awarii lub braku baterii.

  ADP5061 dostosowuje prąd ładowania i prąd pobierany z USB do standardu gniazda USB do którego został podłączony. Dzięki temu poprawnie zaprogramowany układ dobiera optymalny prąd do baterii i gniazda USB z którymi współpracuje. Układ ponadto wyposażony jest w 3 cyfrowe piny GPIO, które można zaprogramować do rozmaitych zastosowań. Pozwala to na limitowanie prądu, włączanie/wyłączenia ładowania baterii lub informowanie urządzeń z którymi współpracuje ładowarka o jej stanie.

  Układ produkowany jest w obudowie WLCSP. Cena nie została jeszcze ujawniona.
  Źródła:
  http://www.analog.com/en/power-management/battery-management/adp5061/products/product.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9409 postów o ocenie 7054, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.